ne 4.10.2015 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Dostávali jsme góly v nesprávných chvílích, vidí příčinu prohry Tomáš Troliga

Hradec svedl s první Plzní po dvě třetiny vyrovnanou bitvu, jenže ta závěrečná patřila indiánům. Ti v krátkém časovém sledu odskočili na 1:4, Hradci však vrátil naději svým premiérovým gólem v sezóně Tomáš Troliga, který měl mimo jiné 90% úspěšnost na vhazování. Jenže místo toho, aby domácí udeřili znovu, rychle inkasovali, a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

V čem vidíte příčinu vysoké porážky proti Plzni?
Dvě třetiny jsme hráli dobře, třetí nám nevyšla. Stále jsme se snažili srovnat, ale góly jsme dostali v nesprávnou chvíli.

Vy jste se gólově prosadil, avšak na vás trochu atypicky, souhlasíte?
Právě že typicky (směje se). Tímhle stylem se snažím hrát – vyjíždět z rohů a střílet, tentokrát to vyšlo.

Dalo se se zápasem v tu chvíli ještě něco udělat?
Určitě se s tím dělat něco dalo, měli jsme šance, tlačili se do brány, ale nevyšlo to.

Co bylo jinak oproti dvěma předchozím domácím zápasům, kdy jste slavili úspěch?
Když jsme konečně vstřelili gól a snažili se soupeře tlačit, hned jsme inkasovali, kvůli tomu to proti Plzni nevyšlo. Zapnuli jsme, byli více na koni, u jejich brány, ale vzápětí jsme obdrželi další branku. To bylo rozhodující. I takové zápasy ale jsou, musíme se z toho poučit, sezóna je ještě dlouhá.

Vnímali jste, že to byl zápas o první místo?
My do toho jdeme zápas od zápasu a chceme vyhrát všechno. Shodnou okolností to vyšlo, že jsme hráli o první místo, ale neuspěli jsme...

Osobně dostáváte více příležitostí, než tomu bylo vloni. Jak se na ledě cítíte a jak se vám hraje?
Cítím se super, jsem rád, že dostávám prostor od trenérů, a chci každý zápas splnit na sto procent to, na čem jsme se s nimi domluvili.

Cítíte i vy sám na sobě určitý progres? Proti Plzni jste dostával čím dál více prostoru...
Samozřejmě, bylo to i díky tomu gólu. Tuhle situaci, kdy vyjíždím z rohu a zkouším vystřelit, jsem trénoval, a teď to tam spadlo. Doufám, že to takto bude pokračovat i nadále.

V Hradci se hodně mluví o fanoušcích, proti Plzni zase ukázali, jak za vámi i za nepříznivého stavu stojí. Jak toto vnímáte?
Jsou úžasní. Takovéhle fanoušky jsem ještě nikde nezažil. Sice jsem nehrál v příliš mnoho dobrých klubech, ale tohle je opravdu super. Užívám si to, a to jak fanoušky, tak hokej.