Preview k zápasu
po 25.10.2010 | Sanny Muharem

Druhé východočeské derby se blíží, ve středu přijede Vrchlabí!

Pro všechny hradecké příznivce se schyluje ke druhému, velmi očekávanému východočeskému derby. Na led vyjedou domácí HC VCES Hradec Králové proti HC Vrchlabí. Hradečtí v minulém kole vyhráli na ledě Tábora a získali tak tři cenné body. Vrchlabí sehrálo vyrovnanou partii s Berounem, kde v prodloužení rozhodl o výsledku kuriózní vlastní gól při signalizované výhodě pro Vrchlabí. Utkání je poprvé v letošním ročníku naplánováno na středu od 18:00 hodin v Hradci Králové. Proto neváhejte a přijďte podpořit hradecké borce!

Předzápasový rozhovor s Jiřím Mičkou

V letošní sezóně se Hradci velmi daří na domácí půdě. Z pěti domácích klání dokázali vyhrát Hradečtí všechny a nyní jim patří šestá pozice v tabulce první hokejové ligy. Ke zvýšení sebevědomí před druhým východočeským derby jim také pomohla výhra v sobotním utkání v Táboře, kde Hradec vybojoval tři body, což potvrzuje i Jiří Mička. „Jsme velmi rádi, že se nám z Tábora podařilo přivézt body. Teď bychom chtěli potvrdit naši výhru i ve středu, nicméně se hraje od první minuty se stavem 0:0 a nebude to lehké a víme, že nás čeká těžký soupeř.“

Naopak Vrchlabí nemůže hovořit o zvýšeném sebevědomí poté, co v minulém kole prohrálo s Berounem velice kuriózním vlastencem při signalizované výhodě, když vrchlabský brankář odjel na střídačku a jeden z hráčů přihrál tak nešťastně, že kotouč skončil až ve vrchlabské brance. Vrchlabskému kádru nyní patří desátá pozice s celkovým počtem dvanácti bodů. Na otázku, co očekávat od středečního derby, odpověděl lodivod hradeckého kádru Jiří Mička. „Myslím si, že to derby bude nažhavené z obou stran, dá se očekávat tuhý boj od první minuty až do poslední. Mužstvo, které si bude plnit lépe taktické pokyny a přikloní se k němu i trošku štěstí, má šanci na úspěch.“

Hradec v poslední době trápí marodka hráčů. Východočeši se v nedávné minulosti potýkali s absencí některých hráčů. Horší to bylo spíše v obranných řadách. Nicméně v minulém kole si hradecký dres již oblékl Martin Koudelka, Jiří Hendrich i Aleš Křetínský.

Do minulého utkání zasáhl i zkušený Martin Koudelka, který chyběl řadu utkání v hradeckém dresu. Je tedy stoprocentně fit? „Martin je specifický hráč a v zápase nám ohromně pomohl, je pro nás velkým přínosem. V dalších zápasech by se v sestavě měl objevit.“

Na soupisce se objevil i Aleš Křetínský a Jiří Hendrich. Jak to vypadá s Miloslavem Čermákem? “Čermák bude bohužel mimo hru dlouhodoběji, jelikož má přetržené kolenní vazy. Jiří Hendrich si obnovil zranění, takže ze sestavy také vypadne. Horák má problémy s ramenem. Do středy se pokusíme dát obranu nějakým způsobem dohromady,“ konstatuje.

Do brankoviště v Táboře jste postavil mladičkého a talentovaného gólmana Jaroslava Pavelku, jenž pustil za svá záda pouze jediný gól. „Chtěli jsme na tomto postu udělat nějakou změnu. Nakonec jsme se rozhodli pro Jaroslava Pavelku, což si myslím byla dobrá volba.“ Znamená to tedy, že Filip Luňák je v pořádku? „Ano, Filip Luňák je v pořádku.“

Pohled do kabiny soupeře

Nejproduktivnějším hráčem ve vrchlabském kádru je Kamil Tvrdek, jenž doposud nasbíral jedenáct kanadských bodů (6+5). Sledovaným mužem na hradeckém ledě bude určitě i bývalý hradecký brankář Vladislav Koutský, který v Hradci Králové strávil nějakou dobu svého hokejového života. Jeho aktuální úspěšnost činí 92,99% a 546 odchytaných minut.

Vzájemné zápasy

Duely mezi těmito dvěma celky vždy provází patřičná rivalita. V minulé sezóně se desáté kolo začínalo v Elektromont Aréně, kde hradečtí hokejisté zvládli své vystoupení na výbornou, když dokázali vyhrát v poměru 4:1. Další utkání se přesunulo pod Bílou věž, kde byla k vidění zajímavá hokejová přestřelka. Hradec v ní totiž vyhrál až po prodloužení výsledkem 5:4. V nadstavbové části se tyto dva kluby již nepotkaly.

0 utkání bez vstřelené branky 0
4:1 (Kadaň) nejvyšší výhra 3:1 (Olomouc)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 3:6 (Havlíčkův Brod)
Jaroslav Roubík (11+5) nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek (6+7)
Jaroslav Roubík; 11 nejlepší střelec Kamil Tvrdek; 6
Jiří Kadlec; 10 nejvíce asistencí Kamil Tvrdek, Martin Filip; 7
Martin Táborský; 30 min. nejtrestanější hráč Jan Bendík; 22 min.
Filip Luňák; 90,82% úspěšnost brankáře Vladislav Koutský; 92,99%

Zápas startuje ve středeční podvečer od 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu. Utkání bude řídit trojice delegovaných rozhodčích. Jako hlavní pan Lacina a na čarách mu budou asistovat pánové Beneš a Štofa. Připraven bude také tradiční textový on-line přenos.