Tiskové zprávy
čt 11.6.2020 | Jan Vavřina

Dvojčata v Hradci, přichází Kelly Klíma! Tým doplní i Jakub Sklenář

Mountfield HK zaplnil další dvě místa na soupisce a jeho kádr je tak prakticky hotový. Nejnovějšími akvizicemi jsou dvě křídla Kelly Klíma a Jakub Sklenář – první jmenovaný zamíří poprvé mimo severoamerický kontinent, ten druhý naopak působí výhradně na českých kluzištích. Oba podepsali s klubem jednoleté smlouvy s možností využití opčního práva.

Hradečtí fanoušci si jméno Klíma oblíbili. Kevin přišel v průběhu minulé sezóny ze Sparty a postupně se stal jednou z hlavních tváří ofenzívy. Nyní bude dres Mountfieldu HK oblékat také jeho dvojče Kelly, který v uplynulých dvou sezónách nastupoval v AHL a ECHL. „O Kellyho jsme usilovali již delší dobu, ale až po ukončení aktuální sezóny v AHL, kde Kelly působil, nabrala jednání rychlý spád. Je podobným rychlostním typem jako Kevin, který se v této sezóně jevil velmi dobře. Navíc si od Kellyho slibujeme zlepšení naší produktivity, jelikož má kvalitní zakončení. Uvidíme, zda se dvojčata objeví v jednom útoku, což je otázka především pro trenéry,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Oba sourozenci nastupovali ve stejných týmech do sezóny 2018/19, kdy se Kevin rozhodl pro přesun do rodné země svého otce Petra. Nyní se potkají znovu ve stejném mančaftu – v Mountfieldu HK.

Další novou akvizicí v kádru Vladimíra Růžičky je dvaatřicetiletý křídelník Jakub Sklenář. Ten nastupoval v průběhu své seniorské kariéry za Slavii Praha, Havlíčkův Brod a Chomutov, ve kterém strávil posledních pět let. Nyní se přesouvá na východ Čech. „Po odchodu Adama Kubíka a Matěje Chalupy jsme chtěli doplnit náš kádr o útočníka, který má s extraligou zkušenosti. Je pracovitý a dobrý do defenzívy, což je v podstatě hlavní důvod, pro který jsme Kubu angažovali. Jelikož i Vláďa Růžička o tohoto hráče hodně stál, naše domluva byla poměrně rychlá,“ komentuje příchod bývalého mládežnického reprezentanta Aleš Kmoníček.

V nejvyšší soutěži odehrál majitel kompletní extraligové medailové sbírky 663 utkání, ve kterých si plnil spíše defenzivní úkoly. I přesto dokázal nastřádat 205 bodů (75+130). Další by rád přidal v hradeckém dresu.

Statistiky Kellyho Klímy

Statistiky Jakuba Sklenáře