Rozhovory
pá 29.11.2013 | Martin Matuška

Emotivní večer! Pocity jsou naprosto parádní, říká kapitán Jiří Šimánek

Byl to večer, na který se opět dlouho nezapomene! Hradečtí hokejisté se dvě třetiny v zápase s Libercem trápili, pak ale přišla gólová smršť, která zvedla všechny přítomné diváky ze sedaček. Na fantastické výhře proti Liberci se obrovskou měrou podílel i kapitán mužstva Jiří Šimánek, jenž v duelu dvakrát překonal brankáře Melicherčíka a svým přístupem může jít celému týmu příkladem. Mountfield HK si tak díky této výhře upevnil druhou pozici.

Utkání bylo hodně divoké, a to zejména ve třetí třetině, kdy Hradec nastřílel soupeři pět gólů. Jaké bude hodnocení utkání?
Přesně jak říkáte. Opět velice divoký zápas, ale naštěstí opět s dobrým koncem pro nás. Jsme rádi, že jsme utkání znovu dokázali otočit a dovést ho do vítězného konce.

První dvě třetiny jste se však gólově trápili a nedařilo se vám Melicherčíka překonat...
Liberec hrál první dvě části opravdu dobře, v první třetině byla škoda neproměněných přesilovek, ve kterých jsme si nějaké šance vytvořili.

Tygři před závěrečnou třetinou vedli 2:0, připomínal někdo o přestávce, že se vám i v Liberci podařilo utkání otočit?
Tehdy jsme v zápase s Libercem vypsali zajímavou odměnu, nyní něco podobného udělal před třetí třetinou Tomáš Harant, takže to bylo možná i tím (směje se).

Jaký je vůbec pocit, vyhrát takový zápas?
Je to samozřejmě super, ohromně emotivní, zvlášť když je to ve třetí třetině. Pocity jsou parádní.

Cítili jste na libereckých hráčích za vyrovnaného stavu, že předešlé utkání mají v hlavě a nejsou už tak psychicky odolní?
Bylo to určitě vidět, po brance na 3:2 si vzali time-out, začali hrát úplně jinou hru. Spíše nastřelovali kotouče a snažili se dávat dlouhé přihrávky, přitom do té doby hráli úplně odlišně.

Lukáš Květoň po minulém zápase v Liberci pravil, že se jednalo o neskutečné sci-fi. Jak byste tento zápas nazval vy?
V Liberci to bylo celý zápas divočejší, nejdříve 5:1, poté 6:2. Tady to bylo v uvozovkách jen o dvě branky, šance jsme měli po celý zápas, jen to tam nespadlo. Věřili jsme, že když budeme trpěliví, tak se nám nějaký ten gól dát podaří a budeme zpátky v zápase.

Asi jste teď opět ukázali ohromnou sílu, že se nevzdáte za žádného stavu a že si prostě věříte. Souhlasíte?
Za celý kádr musím říci, že tohle je náš tým a doposud jsme to nevzdali v žádném zápase a jsme za to odměněni.

Zdálo se, že v prvních dvou třetinách se vaše první lajna spíše hledala a nebyla tak dominantní jako obvykle. Pak jste to ale odstartovali v poslední třetině.
Naše lajna měla na začátku dvě nebo tři horší střídání, pak jsme byli na ledě při druhém inkasovaném gólu a ani přesilovky nám příliš nešly, ale i přesto jsme měli dvě gólové situace. My jsme věřili, že to přijde a zlomí se to, což se také nakonec stalo.

Asi to pro vás jsou hodně důležité body před těžkým dvojzápasam v Plzni a na Spartě...
Ano, velice důležité body z domácího prostředí. Čekají nás těžké dva zápasy na venkovních kluzištích a my se budeme snažit nějaké body urvat.