Aktuální zprávy z klubu
po 1.5.2006 | David Schlegel

Energetici zahájili přípravu na novou sezónu

Od března si hradečtí hokejisté užívali zaslouženého volna, to jim končí v tomto týdnu, kdy nastupují do letní přípravy. Složení mužstva zůstává z veliké části totožné tomu loňskému, které se postaralo zatím o největší úspěch a to postup do semifinále play-off. „Naši prioritou není mohutně posilovat, ale v co největší míře kádr udržet a vhodně ho doplnit,“ říká na úvod generální manažer klubu Roman Višňák. Už teď je jasné, že se na východě Čech v příští sezóně neobjeví Petr Přeučil, jenž odešel do Ústí nad Labem, stejně tak jako obránce Aleš Černý. „Toho jsme uvolnili,“ upřesňuje Višňák.

Trenérské dvojici Jeřábek – Mička se na úterním tréninku hlásily téměř tři desítky hokejistů. Oproti loňskému týmu chyběl tedy již zmiňovaný Přeučil s obráncem Černým. Do Sparty se vrací Martin Kašík, do Kladna Tomáš Kolafa který se zapojí do letní přípravy s extraligovým Rabatem, podobně jako Jan Šeda v Pardubicích „Tomáše by chtělo Kladno už letos zapracovat do sestavy, u Honzy se uvidí, pokud by se do základní sestavy Pardubic nedostal, měli bychom o jeho služby nadále zájem,“ říká manažer. Novými tvářemi v řadách Energetiků je útočník Patrik Šebek a obránce Aleš Pazdera. Druhého jmenovaného už diváci v Hradci Králové dobře znají, jelikož Pazdera za Energetiky hrál v závěru předminulé sezóny, loni oblékal dres prvoligové Sarezy. Šebek přichází z Techniky Brno, kde patřil v minulém ročníku k oporám a nadějím moravských barev. „Od Aleše víme, co můžeme čekat, teď pouze jednáme o detailech jeho působení u nás s Mladou Boleslaví, která na něho vlastní práva a doufáme, že se domluvíme. Patrika Šebka jsme delší dobu pozorovali. Je to hráč, který má před sebou budoucnost, věříme, že se v našem mužstvu prosadí a bude přínosem,“ dále pravil Višňák. Toho ale trápí zranění obránce Petra Suchého, jenž se stále nemůže zbavit opakujících se zdravotních problémů s kolenem. „Petr má smůlu, uvidíme, jak to všechno dopadne. V současné době také pracujeme na dotažení hostování u Miroslava Fišera z Třince a podepsání nové smlouvy ze Zdeňkem Toužimským,“ dodal. Do Pardubic se vrátil krom bratrů Šedů, jenž se zapojí do přípravy s extraligovým Moellerem také brankář Vladislav Koutský, toho už v Hradci Králové diváci s největší pravděpodobností v novém ročníku neuvidí. „Pardubice s ním počítají na postu druhé brankáře,“ pokračoval Roman Višňák. Složení hradeckého kádru není ale určitě konečné, což potvrzují i slova manažera. Klub má zájem získat ještě minimálně jednoho kvalitního obránce, stejně tak jako posilu do předních řad, je možná i posila na brankářském postu. „Uvidíme, jak se budou vyvíjet jednání, které probíhají,“ dokončil manažer.

Sestava pro letní přípravu:
Dušek, Svoboda (J) – Toužimský, Mocek, Suchý Petr, Hendrich, Blanár, Pazdera, Daňo, Čermák (J) – Fišer, Volráb, Koudelka, Vondráček, Suchý Pavel, Domin, Potůček, Fořt, Roubík, Šebek, Luštinec, Diviš, Dulovec (J), Šejnoha (J), Petružálek (J), Šimoníček (J), Lučan (J).
* příprava v PCE: Cetkovský, Šeda Michal.