Aktuální zprávy z klubu
st 18.4.2012 | Petr Neckař

Hlavním trenérem hradeckých prvoligových hokejistů se stal Martin Hosták

Členové představenstva hokejového klubu HC VCES Hradec Králové a.s. rozhodli o novém složení realizačních týmů v jednotlivých mužstvech. Hlavním trenérem „A“ týmu byl jmenován zkušený hokejový matador Martin Hosták, který je výraznou osobností českého hokeje. Jeho asistentem bude Pavel Táborský.

„Ke změně na trenérském postu v „A" týmu jsme přistoupili po dlouhém zvažování. Trenérovi Jiřímu Mičkovi, který odchází, patří velký dík za jeho dlouholetou práci pro hradecký hokej. Rozloučili jsme se v dobrém. V představenstvu jsme cítili, že na pozici hlavního trenéra musí dojít ke změně. Rozhodnutí o tom, kdo by měl Jirku nahradit, nebylo jednoduché. Nakonec se členové představenstva, po dohodě s generálním manažerem Alešem Kmoníčkem, rozhodli pro Martina Hostáka," konstatoval předseda představenstva klubu a náměstek primátora města Hradec Králové Martin Soukup.

Změna je i na pozici asistenta u „A" týmu. Odešel Jiří Slabý, kterého nahradil Pavel Táborský. „Pavel Táborský bude současně působit jako hlavní trenér mladšího dorostu a v rámci možností se zapojí i do práce u juniorky. Snažili jsme se vymyslet řešení, které by klubu pomohlo co nejvíce - provázání juniorky s „A" týmem mi přijde jako velice logický krok. Chceme totiž více využít potenciál mladých hráčů," řekl nový hlavní kouč hradeckých hokejistů Martin Hosták.

Doplňme, že Martin Hosták je bývalý český hokejový reprezentační útočník, který nastupoval v naší lize, švédské nejvyšší soutěži i v NHL. Je nejen trenérem a členem představenstva klubu HC VCES Hradec Králové, ale také výborným hokejovým komentátorem.

Pavel Táborský je úspěšný trenér, letos se starším dorostem postoupil do semifinále extraligy. „Pavla znám dlouho. Hráli jsme spolu hokej v žácích a v dorostu, později jsme se potkali ve Spartě. V hradeckém klubu jsem ho poznal i jako trenéra a myslím si, že má na hokej podobný náhled jako já. Přeji si, abychom hráli co nejzajímavější hokej," uvedl Martin Hosták.

A jaké má ambice? „Ty budou hodně záležet na složení týmu, byl bych ale rád, kdyby pokud možno co největší část týmu zůstala pohromadě. Cíle musí být rozhodně vyšší, než byly teď. Mužstvo po základní části skončilo na pátém místě, já bych byl rád s týmem výš a věřím v postup do semifinále play-off. Uvidíme, jak to bude s velkou baráží, každopádně ambice mám velké," prozradil trenér Hosták.
Vedoucím „A" mužstva bude i nadále Ladislav Souček, kustodem Zdeněk Vinopal a masérem Martin Kratochvíl.

Vedení klubu původně zvažovalo, že by u „A" týmu byli dva asistenti. „Chtěli jsme, aby byl asistentem i David Pospíšil, prozatím jsme se s ním ale na spolupráci nedohodli. Plánujeme se však k tomuto jednání vrátit před nástupem „A" mužstva na led, což je i přání Martina Hostáka," řekl generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „David Pospíšil sice nemá tolik trenérských zkušeností, má licenci B, ale jeho pohled na hokej je mi blízký. Na spolupráci s ním se těším. Je to člověk, který chce vyhrávat," dodal Hosták.

Hlavním trenérem brankářů jednotlivých týmů HC VCES Hradec Králové a.s. bude Robert Horyna, organizační manažer klubu HC VCES Hradec Králové a.s.

Hlavním trenérem juniorů zůstává sportovní ředitel mládeže klubu HC VCES Hradec Králové a.s. Miloš Říha, jeho asistenty jsou Aleš Půlpán, pomáhat budou v této kategorii Pavel Táborský a Petr Luštinec, ti budou na tréninky juniorky docházet dle potřeby.

Hlavním trenérem starších dorostenců je Petr Luštinec, druhým trenérem v tomto týmu je Tomáš Martinec.

A jsme u mladšího dorostu - hlavním trenérem tohoto týmu je Pavel Táborský, za asistenty má bývalého vynikajícího hokejistu Jana Hrdinu, který je současně členem představenstva klubu. Dále u kategorií staršího a mladšího dorostu bude působit Jiří Janoušek st., který by se měl podílet na spolupráci se školami.

Martin Táborský se stal hlavním trenérem žáků 8. třídy, který bude nadále současně vedoucím trenérem sportovních tříd. Hlavním trenérem žáků sedmé třídy se stal Miroslav Vybíral, který zároveň bude jako trenér pracovat u páté třídy. Hlavním trenérem žáků 6. tříd je Tomáš Martinec, hlavním trenérem žáků 5. tříd se stal Jiří Janoušek ml.

Jako hlavní trenér žáků 3. a 4. tříd bude působit Martin Stehno, který se bude podílet i na chodu kategorií 1. a 2. třídy, kde bude hlavním trenérem Patrik Stehno - ten se i nadále zaměří na výuku bruslení pro celý klub.

Trenérem základny se stal Petr Koreček. Dále také platí, že trenéři jednotlivých mládežnických kategorií budou pomáhat v rámci svých možností s trénováním základny. V současné době se ještě jedná o obsazení některých asistentů u žákovských týmů.