Aktuální zprávy z klubu
st 6.2.2019 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Hokejisté Mountfieldu HK vyrazili na soustředění do Krkonoš

Posledních deset kol zbývá odehrát do konce základní části extraligy. Pozvolna přichází na mysl také první úvahy o play off. Východočeši se o reprezentační přestávce rozhodli řádně připravit na vrchol sezóny, a tak odcestovali na třídenní soustředění do Krkonoš, kde se na nadcházející důležité boje důkladně nachystají.

Hráči Hradce Králové se budou od středy do pátku připravovat v Mladých Bukách. Účel tohoto malého soustředění komentuje Tomáš Martinec. „Nezamlouvali jsme nic dopředu, jelikož jsme nevěděli, jak se bude sezóna vyvíjet. Ale teď cítíme, že těch zápasů a tréninků bylo moc, hodně jsme trénovali a snažili se klukům vštípit systém a hokej, který chceme hrát,“ hodnotí náročnost celého ročníku hlavní trenér Mountfieldu HK.

Zároveň přiznává, že soustředění má hráče také na chvíli odvést od hokeje a stmelit celou partu před vrcholem soutěže. „Myslíme si, že je to poslední příležitost k tomu, abychom hokej trochu vypustili z hlavy a potrénovali. Potřebujeme nabrat energii do závěru sezóny, ale malinko jinou formou, takže jsme se rozhodli na poslední chvíli pro hory, kde budeme sportovat,“ nastiňuje plán lodivod královéhradeckého celku.

Že by však hráči jeli na dovolenou, razantně odmítá. „Budeme tam hodně na běžkách, sjezdovky nebereme, takže žádná zábava nebude. Ve čtvrtek to bude takový celodenní trénink, kde chceme ujet hodně kilometrů. Zároveň je to spojené s tím, že jsme sehnali super chatu, kde je i možnost regenerace, kluci mohou využít vířivku či saunu. Věříme, že tam nabijeme baterky do konce sezóny,“ představuje bližší program kouč Lvů.

„Jednou jsem jel silvestrovský sprint, ve školce jsem byl na závodech druhý.“

42 Petr Koukal (o úspěších v běžeckém lyžování)

Rovněž ale dodává, že cílem je i utužení vztahů v kádru a stmelení party. „Věříme, že to poslouží i jako teambuilding. Chceme tam s kluky hodně mluvit i individuálně, protože náš tým je stále o soudržnosti a pracovitosti. My se zkrátka chceme co nejlépe připravit na závěr, dobře potrénovat, ale trošku jinou cestou než jen na ledě,“ uzavírá trenér Tomáš Martinec.

A jak se těší samotní hráči? Jasno má například zkušený borec, Petr Koukal. „Bude to něco jiného. Už je to dlouho, co jsem byl na soustředění na horách, snad v roce 2007, takže jsem zvědavý, ale vždycky to byla pohoda,“ tvrdí opora Hradce Králové. Rovněž ale přiznává, že běžky už chvíli na nohou neměl. „Když mám čas, tak jdu radši na sjezdovky. Ale samozřejmě s tím nemám problém, partu nikdy netrhám, vepředu ale nikdy nejezdím. Jednou jsem jel silvestrovský sprint, ve školce jsem byl na závodech druhý, vyhrál kluk, který běžel na medvídkách,“ usmívá se.

Od bratra Martina, mistra světa a olympijského medailisty, zkušenosti nesbíral. „Kdepak, vůbec. Samozřejmě mě přemlouvali, abych šel lyžovat, ale tam není střídačka," směje se. Se spoluhráči zatím běžky neobul. „Tady bude půlka kluků na lyžích poprvé, možná tady Lucas (Lessio) to bude dobře tahat,“ vtipkuje na adresu spoluhráčů Petr Koukal.