Aktuální zprávy z klubu
st 2.1.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Martin Grossman

Hokejisté navštívili diagnostický ústav, s dětmi si zazpívali

Mountfield HK v roce 2018 vykouzlil dětem úsměv na rtech několikrát. Čtyři dny před Štědrým dnem navštívila Dětský diagnostický ústav v Hradci Králové čtveřice hradeckých hokejistů – Radek Pilař, Jan Berger, Jaroslav Pavelka a Patrik Miškář. Nejen že děti mohly hráčům položit zajímavé otázky, z akce si odnesly také podpisy svých oblíbenců. Mladí fanoušci naopak hráče potěšili svým hudebním uměním a všichni přítomní si společně zazpívali vánoční koledy.

V předvánočním čase šířili hokejisté Mountfieldu radost na vícero místech. Jedním z nich byl také Dětský diagnostický ústav v Hradci Králové, kde se ve čtvrtek 20. 12 od 13 hodin zúčastnili tradiční besedy. Mezi děti a jejich vychovatele zavítali Radek Pilař, Jan Berger, Jaroslav Pavelka a Patrik Miškář. Shodou náhod hráči, kteří prošli hradeckou mládeží a navíc byli všichni kromě Jaroslava Pavelky nedávno z důvodu zranění delší dobu na marodce. Úvodní slovo si vzal na starost ředitel DDÚ Pavel Jánský. Připomněl dlouhodobou vzájemnou spolupráci, jejíž součástí je poskytování volných vstupenek na hokejové zápasy, pořádání předvánočních setkání či uskutečňování vzájemných sportovních miniklání.

Po krátkém úvodu již následovaly otázky směřované k hostům. Děti se na besedu dobře připravily a hráčům kladly velmi zajímavé dotazy. Ti na otázky dětí i dospělých odpovídali spontánně téměř devadesát minut. Děti se například dozvěděly, jak hráči s hokejem začínali. Jak zvládali školu po stránce prospěchu i chování. Hráči zabředli také do svého soukromí a zmínili se o svém rodinném životě. Na povrch tedy vyšly různé zajímavosti. Například to, že Radek Pilař hrál 9 let na akordeon nebo že Patrik Miškář exceluje ve stolním tenise. Jan Berger na sebe prozradil, že již brzy bude mít hotové vysokoškolské studium, Jaroslav Pavelka sdílel svou lásku ke psům a fakt, že díky své angličtině v pohodě vychází s Brandonem Maxwellem.

V průběhu besedy pokládal moderátor akce dětem otázky s hokejovou tématikou a některé děti se blýskly solidním hokejovým přehledem. Hráči následně mluvili o svých rituálech a životosprávě před zápasem. Podělili se také o své pocity a přání týkající se období Vánoc. Zhruba v polovině programu čekalo hráče milé kulturní překvapení. Děti předvedly své umění hry na flétnu a na klavír a osazenstvo si tak mohlo zazpívat vánoční koledy. Po zodpovězení posledních otázek byla hráčům dětmi předána vánoční přání a drobné, ručně vyrobené upomínkové předměty. Poté proběhlo podepisování kartiček hráčů. Hráči se dětem podepisovali také do památníků, na trička, na ruce i na plakáty, následovalo společné fotografování. Na závěr si všichni zazpívali píseň Vánoce, Vánoce přicházejí a akce byla po závěrečném slovu moderátora ukončena.

„Z mého pohledu to byla velmi vydařená akce. Hráči si ihned svoji bezprostředností a spontánními odpověďmi získali osazenstvo dětí. Hokejisté se výborně doplňovali, vše brali s úsměvem a udělali dětem svoji návštěvou velkou radost. Navíc přišli kluci, kteří si svůj hokejový život na výsluní museli tvrdě vybojovat, protože jako odchovanci to mají vždy těžší a navíc se dávají do kupy po těžkých zraněních. Oživením besedy byla i kulturní vystoupení dětí,“ dodal k akci Marin Grossman, který je učitelem Střediska výchovné péče Hradci Králové a zároveň celou událost provázel z pozice moderátora.

Spokojené byly také zúčastněné děti. „Beseda s hokejisty se nám moc líbila. Bylo to pro nás příjemné setkání, ze kterého jsme se dozvěděli i nové informace o hokejovém klubu i z osobního života hráčů. Prozradili nám i průšvihy, které napáchali ve škole, jak se jim tam dařilo, co je baví ve volném čase a podobně. Chodíme na zápasy a budeme se těšit na další utkání a setkání s hokejisty Mountfieldu HK. Moc vám fandíme!“ vzkazují Jolana a Marcel z DDÚ Hradec Králové.