Aktuální zprávy z klubu
út 18.12.2018 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Hokejisté v roli Ježíška. Nadělovali dárky dětem v nemocnici

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, ne každý má ale to štěstí je strávit doma. Hradečtí hokejisté se proto rozhodli rozdávat radost tam, kde je to zapotřebí. Navštívili několik dětských oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde předali dětem dárky, které jim coby Ježíškové obstarali. Alespoň na chvíli tak dětem vykouzlili úsměvy na tváři, aby nemusely myslet na to, že Vánoce letos neprožijí doma.

Hlavním strůjcem celého nápadu byl Tomáš Vincour, který podobnou akci zažil a podporoval už v Americe, kde před několika sezónami působil. V kabině A-týmu tedy uspořádal sbírku, ze které poté hráči nakoupili panenky, stavebnice a zkrátka všechny hračky, které si děti různého věku od Ježíška přály.

„Každý něčím přispěl, celá kabina včetně kustodů a trenérů. Zjistili jsme, které děti bohužel nebudou moct strávit svátky doma a přes Honzu Víchu jsme zjistili, co by si děti od Ježíška přály. Snažili jsme se každému dítěti koupit dárek, aby mělo překvapení a dostalo za dárek, co si přálo. Myslím, že se to povedlo na sto procent a i kluci, co byli v nemocnici poprvé, si uvědomili, že to opravdu není jednoduché,“ nastiňuje průběh celé akce východočeský hokejista.

„Každé dítě má rádo dárky, ale překvapíš je tím, že za nimi přijdeš osobně, mají radost. Myslím si, že přes svátky by nikdo neměl být sám, ale jsou věci, které nejdou moc ovlivnit. Někdo onemocní nebo se něco děje a člověk si pak uvědomí, že nejdůležitější, co může mít, je zdraví. Jsme rádi, že jsme mohli udělat dětem úsměv na tváři alespoň takhle,“ má radost z dětského potěšení.

Radek Smoleňák a jeho kouzlo

🎄 Kromě dárků jsme v nemocnici rozdávali ještě mnohem cennější úsměvy. Třeba Smoli ukázal dětem parádní kouzlo, kterému se nejde nezasmát 😬

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Středa 19. prosince 2018


Hradečtí hokejisté se na dětskou onkologii, chirurgii a ortopedii vydali v osmičlenné sestavě, kterou doplnil ještě moderátor Tomáš Borovec. Kromě hlavního strůjce nápadu Tomáše Vincoura byli ve čtvrtek rozdávat radost ještě Radek Smoleňák, Jaroslav Pavelka, Richard Nedomlel, Lukáš Vopelka, Radek Pilař, Petr Koukal a Jan Berger.

„Jsem rád, že kluci se mnou za dětmi šli. Jsou to věci, které by se měly podporovat a víc propagovat. Nikdo neví, kdy ho podobná věc může potkat, musíme si užívat každého dne, jako by měl být ten poslední,“ je si „Vinny“ dobře vědom nevyzpytatelnosti osudu každého jednotlivce.

„Nejemotivnější je pro mě onkologie. Jsou to malé děti, které ještě neví, co se děje a proč v nemocnici jsou. Každý by si měl udělat čas a zajít za nimi, protože v okamžik, kdy přijde na pokoj, si uvědomí, že věci, na které všichni občas nadáváme, jsou opravdu maličkosti. Jediné, o co v životě jde, je zdraví,“ říká s pokorou Tomáš Vincour.

Fotogalerie