Aktuální zprávy z klubu
pá 1.2.2019 | Adam Kodet

Hráč ledna: Petr Koukal, Filip Pavlík, nebo Radek Smoleňák?

První měsíc nového kalendářního roku byl herně našlapaný a utekl jako voda. Hradečtí ho načali skvěle, ke konci ledna však přece jen přišly výsledkově méně podařené duely. Přesto se Východočeši nadále drží v elitní trojce a na tyto příčky je kromě brilantního týmového pojetí dostaly i skvělé individuální výkony některých Lvů. Do úterý 5. února do 22:00 zvolte z trojice nominovaných toho, který si podle vás zaslouží titul hráč měsíce. Vítěz poté bude odpovídat na dotazy fanoušků, ze kterých také vybere ten nejzajímavější. Jeho autor se může těšit na podepsané klubové tričko a vstupenky na domácí utkání.

Petr Koukal
Zkušený centr zvedl svou produktivitu. V lednu zapsal osm ze svých dvaceti kanadských bodů.

Petr Koukal – vzestup elitního centra

O Petru Koukalovi toho bylo ze všech možných i nemožných hledisek v letošní sezóně napsáno opravdu hodně. Sám rodák z Vysočiny se ale mediálním tlakem nenechal rozhodit a postupně začal na ledě předvádět to, co se od něj očekává. Jeho vzrůstající forma kulminovala právě v lednu, který byl pro něj bodově zatím nejplodnější. Navíc patřil mezi opory při hře v oslabení, která jsou dlouhodobou hradeckou devízou

Nový rok odstartoval odchovanec Žďáru nad Sázavou famózně. Ve čtyřech zápasech po sobě si připsal vždy dva kanadské body a vyšvihl se do elitní trojky klubové produktivity útočníků. Od té doby se v další čtveřici utkání sice bodově neprosadil, jeho herní vzestup byl ale na první pohled patrný. Nadále zůstává nejvytěžovanějším útočníkem týmu a trenéři ho využívají pro všechny herní varianty.

Proti Karlovým Varům si nejprve připsal asistenci na úvodní branku, poté dorážkou přidal vítězný gól. Při přestřelce na Kometě rozjel akci, po které Hradec otevřel skóre, následně šikovnou tečí při přesilovce zvyšoval na 3:2. V Litvínově se stal hlavním strůjcem výhry 2:1, když proměnil samostatný únik zkraje utkání a ve třetí třetině přihrál na rozhodující branku. Proti Liberci pak řídil obrat dvěma asistencemi, když nejprve našel na modré Petra Zámorského, jehož střelu dotlačil do sítě Matej Paulovič, načež individuální akci prvního centra dorazil Matěj Chalupa.

Filip Pavlík
Polovinu ze svých letošních branek nastřílel v lednu, všechny tři byly navíc rozhodující pro výhru.

Filip Pavlík – ofenzivní síla v zadních řadách

Filip Pavlík navázal na své skvělé prosincové působení a nadále prokazuje, že se stal jednou z klíčových osob v týmu Mountfieldu. I když na ledě v průměru nestráví tolik času jako někteří z jeho kolegů v obraně, dokáže svůj příděl beze zbytku využít. Kromě produktivity se drží také na čele klubové statistiky pravdy, stoupnul mu ice-time při přesilovkách a dokonce se ukázal jako tajný žolík na samostatné nájezdy.

Rodák z Třebíče zahájil bodově hned první lednové utkání, ve kterém zapsal asistenci. K ní v lednu přidal další čtyři kanadské body, tři z nich ale znamenaly branky a ne ledajaké. Všechny tři byly totiž vítězné! I tato bilance dokazuje, že urostlý zadák je momentálně pro Mountfield nepostradatelný. Málokdo si dnes vzpomene, že ze začátku sezóny nedostával tolik prostoru a několikrát strávil zápas dokonce na tribuně.

Svůj čtvrtý gól v sezóně si připsal proti Kometě, kdy se úspěšnou střelou nad beton stal jediným úspěšným exekutorem v samostatných nájezdech a rozhodl tak o dvou bodech pro Hradec. Druhou branku přidal proti Vítkovicím, kdy svou nechytatelnou bombou při početní výhodě dostal svůj tým do dvougólového vedení. Prakticky ze stejné pozice a stejně tvrdou ranou se prosadil i proti Pardubicím, tento zásah byl ale o dost sladší. Přišel totiž pouhou minutu před koncem a překlopil tak jiskřivé východočeské derby na stranu Mountfieldu.

Radek Smoleňák
I po 27 utkáních si drží bilanci téměř bodu na zápas, což může říci pouze šest dalších borců v celé lize.

Radek Smoleňák – jistota a nejproduktivnější forvard

Oblíbenci hradeckého publika se po svém druhém návratu pod Bílou věž daří náramně. Svou skvělou formu potvrdil i na začátku roku 2019 a stal se jak nejproduktivnějším lednovým hráčem, tak nejbodovějším forvardem celého klubu. Hlavní předností jeho hry je důraz v brankovišti, bývalý reprezentační kapitán ale dokazuje, že nezaostává ani v technických aspektech. Svým herním stylem je pro soupeře velmi nepříjemný a dokáže se jim dostat pod kůži.

I v lednu si kladenský odchovanec dokázal udržet brilantní bilanci bodu na zápas, když v devíti utkáních posbíral stejný počet kanadských bodů za tři branky a šest nahrávek. Na ledech Komety a Litvínova zažil dva dvoubodové večery, pouze ve dvou lednových střetnutích vyšel bodově naprázdno. Je platný zejména při početních výhodách, které tvoří téměř 20 % jeho pobytu na ledové ploše.

Dvaatřicetiletý forvard dvěma brankami na brněnském ledě přispěl k cennému vítězství měrou vrchovatou a dokonale při nich uplatnil svoji nátlakovou hru v brankovišti. V Litvínově svou nenápadnou, ale přesnou bekhendovou střelou zařídil dokonce tříbodový zisk, na kterém se podílel i parádní přihrávkou do úniku Petra Koukala. Jeho pumelici při závěrečné power play proti Spartě těčoval Lucas Lessio a ještě tak vykřesal naději na zvrat v utkání. Proti Varům, Liberci i Pardubicím si navíc připsal asistence na vítězné góly.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce ledna?

1. Pavlík Filip 48,95 %
2. Koukal Petr 28,15 %
3. Smoleňák Radek 22,90 %