Aktuální zprávy z klubu
čt 6.2.2020 | Adam Kodet

Hráč měsíce: Lukáš Cingel, Matěj Chalupa, nebo Radek Smoleňák?

Daniel Rákos, Matěj Chalupa, Richard Nedomlel, Marek Mazanec. Tito borci dokázali letos ovládnout měsíční hlasování hradeckých fanoušků a vysloužili si tak titul hráč měsíce. O lednový triumf se uchází všichni tři členové elitní formace Mountfieldu, která v posledních týdnech opravdu září a nominaci si tak bezesporu zasloužila. Hlasování bude probíhat až do nedělní desáté hodiny, po sečtení hlasů bude zvolen vítěz, který zodpoví vaše zvídavé dotazy. Autor nejzajímavější otázky, kterou vybere sám oceněný hráč, se může jako vždy těšit na klubové tričko a vstupenky na hokej.

LukášCingel
Bilance v lednu:
11 zápasů
4 góly+4 asistence
+/- +4
ø ice-time 19:06

Lukáš Cingel – nalezený první centr

Rodák ze Žiliny kroutí pod Bílou věží svou třetí sezónu a stal se tak už stálicí hradeckého extraligového kádru. Už v minulé sezóně mu byla přidělena role centra, kterou letos postupem času povýšil na centra elitního. Ve středu první formace se slovenský reprezentant nastálo uhnízdil a prokazuje, že tato pozice mu právem náleží. Zopakoval totiž svůj bodově nejpovedenější měsíc a aktuálně prožívá svou nejlepší sezónu své extraligové kariéry.

Sedmadvacetiletý forvard navázal na skvělé prosincové výkony a i v lednu udržel svůj standard v podobě čtyř vstřelených branek a čtyř gólových asistencí. S pozicí prvního centra souvisí i patřičné zápasové vytížení. Slovenský sympaťák totiž jen dvakrát z jedenácti zápasů nepatřil mezi trojku útočníků s největším ice-timem a s průměrem 19:06 byl nejvytíženějším forvardem ze všech Lvů. Během této vydatné porce zápasových minut však strávil pouze 2 minuty na trestné lavici a jako správný centr také výrazně vylepšil svou statistiku na buly, která se v lednu v lize vyšplhala až k 52 %.

Účastník olympijských her 2018 v lednu zažil tři dvoubodové večery: pokaždé to bylo doma a vždy si připsal jednu branku a jednu nahrávku. Proti Kometě ránou od modré otevřel skóre, to samé se mu střelou po ledě povedlo proti Kladnu. Proti Varům mířil švihem na zadní tyč, v Ostravě zase ukázal rychlé a šikovné ruce, když vymíchal brankáře na brankovišti. Ke čtyřem trefám přidal čtyři asistence a také dvě ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

MatějChalupa
Bilance v lednu:
11 zápasů
4 góly+6 asistencí
+/- +4
ø ice-time 17:00

Matěj Chalupa – nejproduktivnější hráč měsíce

Rodák z hlavního města už si odnesl pomyslnou korunu pro hráče října, tentokrát si ale nominaci zasloužil možná ještě o něco více. Odchovanec Letňan se totiž stejně jako loni stabilně usadil na křídle první formace, jenže letos dokáže být mnohem produktivnější. V každém utkání si vytvoří nespočet šancí, oproti minulému ročníku je ale dokáže proměňovat. Na ledě hýří sebevědomím, ukazuje rychlý skluz, šikovné ruce, přesnou střelbu i famózní bekhendový blafák. Jeho příchod z Plzně se tedy ukázal jako opravdové terno.

V pátém herním měsíci nechyběl v sestavě ani jednou a svou jedenáctizápasovou sbírku dokázal využít ke sběru 10 bodů za čtyři branky a šest asistencí, tedy nejvíce ze všech Lvů. Rychlonohý útočník k tomu ani nepotřebuje tolik času na ledě, průměrný ice-time 17:00 ho řadí až na konec první pětky mezi forvardy. Průměrně vystřelí v každém zápase dvakrát, šest gólových nahrávek svědčí o tom, že častěji své spoluhráče hledá svými pasy. Ani on svůj tým zbytečně neoslabuje – odseděl si za celý leden jen jeden menší trest a v tabulce pravdy byl jen jednou v mínusu.

Ve své průlomové sezóně se Chalupa blýskl už několika exkluzivními momenty a střelecky se mu daří zejména v Lize mistrů. V semifinále proti Djurgårdenu ve Stockholmu byl hlavním strůjcem výhry, když nejprve nekompromisní dorážkou ztrestal chybu soupeře v obraně, a pak po úniku znovu vytáhl svou bezchybnou kličku do bekhendu. Stejným způsobem otevřel skoré proti Energii, proti Boleslavi se zase rychle zorientoval na brankovišti. Výhru nad Kometou řídil dvěma asistencemi na jediné dva góly Lvů.

RadekSmoleňák
Bilance v lednu:
11 zápasů
8 gólů+1 asistence
30 střel
+/- +6

Radek Smoleňák – elitní lednový snajpr

Nominace Radka Smoleňáka na hráče měsíce nikoho nepřekvapí, však jeho jméno se mezi trojkou vyvolených objevuje v posledních dvou letech nejčastěji. Letošní hradecký kapitán ale žádnou svou nominaci ještě neproměnil ve vítězství v hlasování. V lednu se ale o svou další šanci zasloužil měrou vrchovatou. Kromě navyšování osobních statistik působí jako správný lídr v kabině i na ledě, při pozápasových rozhovorech si nebere servítky a při zápase dokáže pro svůj tým příkladně komunikovat situace s arbitry.

Pražský rodák prožil opravdu mimořádně gólově plodný měsíc. V 11 utkáních se trefil osmkrát a když tento výčet omezíme jen na ligové zápasy, neskóroval jen třikrát z devíti případů. A to ještě dvě jeho branky neuznal až videorozhodčí. Navíc si připsal první letošní hradecký hattrick. Na ledě je vždy u všeho podstatného, aby taky ne. Dvakrát byl v lednu nejvytíženějším mužem svého týmu, šestkrát mu toto umístění patřilo mezi útočníky a jeho průměrný ice-time se přehoupl přes 19 minut. Patří k nejčastěji střílejícím hráčům celé ligy, v lednu vypálil na branku soupeře hned třicetkrát. Ve statistice +/- se dostal na +6 a jen jedinkrát byl po zápase v mínusu.

Hradecká sedmdesátka byla v uplynulém měsíci opravdu gólově k nezastavení a prožívá v tomto ohledu nejvydařenější sezónu své evropské kariéry. Ve Vítkovicích zaznamenal kladenský odchovanec po důrazu v brankovišti sobě vlastním dvě branky, hattrick završil trefou do prázdné branky. Stejným způsobem stvrdil domácí skalp Zlína, gólem po nádherné kombinaci v prodloužení proti Brnu zajistil Lvům bonusový bod. Proměněným nájezdem vydoloval bod navíc i z ledu neoblíbené Plzně, po ukázkovém pasu završil doklepnutím do odkryté klece proti Varům bůra. Po překvapivé a pohotové střele pak pocítila jeho střeleckou fazónu i Mladá Boleslav.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce ledna?

1. Cingel Lukáš 38,27 %
2. Smoleňák Radek 32,78 %
3. Chalupa Matěj 28,95 %