Aktuální zprávy z klubu
st 2.1.2019 | Adam Kodet

Hráč měsíce: Michal Dragoun, Filip Pavlík, nebo Tomáš Vincour?

Na začátku každého kalendářního měsíce mají hradečtí příznivci možnost hlasovat, kterému hráči se podle nich v uplynulých dnech dařilo nejlépe. Nejinak tomu je i nyní, kdy z trojice nominovaných budou vybírat nejlepšího hráče za měsíc prosinec. Hlasovat můžete tradičně pod článkem, hlasování bude ukončeno v neděli 6. ledna úderem 22. hodiny. Vítěz ankety bude odpovídat na vaše dotazy, které mu budete moci položit formou offline rozhovoru. Sám hráč pak zvolí nejoriginálnější otázku, jejíž autor se může těšit na podepsané tričko a dvě vstupenky na některý z domácích zápasů.

Michal Dragoun
Zkušený centr je platný jak vzadu, tak vepředu. V prosinci zapsal šest ze svých devíti kanadských bodů.

Michal Dragoun – poctivý dříč byl v prosinci produktivní

Pětatřicetiletý rodák z Příbrami působí v kádru Mountfieldu třetím rokem a patří k nejzkušenějším borcům v kabině. Důrazný centr je známý svou pracovitostí a trenéři si ho cení především pro jeho defenzivní činnost. V posledním měsíci roku 2018 ale přidal i cenné kanadské body a právem se tak uchází o prosincový primát.

Hráč s číslem 29 na zádech se při zranění Lukáše Cingela posunul na pozici druhého centra, kde vydržel až do posledního prosincového utkání. V sezóně si připsal 9 kanadských bodů, hned šest z nich posbíral právě v uplynulém měsíci. Platný byl tradičně v oslabení, kde stráví celkem 17 % svého ice-timu. Jeho kvalitní defenzivní práci dokládá i statistika +/-, ve které v prosinci skončil pouze v jediném střetnutí v záporných hodnotách.

Jako první se bodově prosadil na ledě Vítkovic, kde přihrál na gól Lukáši Vopelkovi. Nejpovedenější večer pak zažil hned vzápětí na domácím kluzišti proti Třinci, kdy nejprve přesnou střelou mezi betony vyrovnal na 1:1 a poté nechytatelnou dělovkou přidal vítěznou branku. Ke dvěma trefám si připsal jednu asistenci a právem byl vyhlášen mužem zápasu. Skóroval také při vánočním duelu proti Chomutovu, kdy milimetrově přesnou střelou mezi nohy otevřel skóre.

Filip Pavlík
Byl druhým nejproduktivnějším hráčem prosince a jeho ice-time úměrně stoupá. Třikrát se v prosinci dostal nad 20 minut.

Filip Pavlík – pilíř obrany v oslnivé formě

Pryč je období zkraje sezóny, kdy rodák z Třince neměl jisté místo v sestavě a často trávil zápasy na lavičce. Filip Pavlík se v prosinci rozehrál do obdivuhodné formy a stal se jedním z klíčových mužů v sestavě Tomáše Martince. Ten ho využívá ve všech herních situacích, zajímavá je především varianta v přesilové hře, kde nastupují v obraně dva praváci – kromě světlovlasého pořízka také Petr Zámorský.

Jen jednou se v prosinci stalo, že po utkání svítila v kolonce kanadských bodů u jeho jména nula. Ve zbylých šesti utkáních si vždy připsal alespoň bod, v duelu proti Zlínu dokonce dva. S bilancí 1+6 se tak stal druhým nejproduktivnějším hráčem v prosinci. Co se týče zadáků, je na tom v tabulce pravdy s +6 body nejlépe právě „Káca“. Za své kvalitní výkony si také vysloužil pozvánku na druhý reprezentační turnaj EHT v Rusku, kde odehrál jedno utkání.

Svou jedinou prosincovou trefu si schoval hráč s číslem 45 na zápas proti Zlínu, kdy zužitkoval perfektní pas od Radka Smoleňáka při početní výhodě. Připsal si však ještě jeden zářez, který se sice do statistik nepočítal, byl ale neméně důležitý. Proměnil totiž svůj samostatný nájezd na ledě Vítkovic. Proti Boleslavi, Třinci, Chomutovu i Olomouci si připsal po jedné asistenci a výrazně se podepsal pod šest hradeckých prosincových triumfů.

Tomáš Vincour
Prokazuje svou střeleckou formu. Na pažbě už má 15 zářezů, což z něj činí společně s Markem Kvapilem nejlepšího ligového střelce.

Tomáš Vincour – nenápadný, ale přesný snajpr

Tomáš Vincour přišel do Hradce před sezónou jako velká ofenzivní posila se zkušenostmi z NHL a očekávání začal naplňovat hned od prvního utkání se lvem na prsou. V prosinci jeho střelecká forma kulminovala a i proto se stal jedním z adeptů na titul hráče měsíce. Na ledě mnohdy působí nenápadným dojmem, pokud ale dostane sebemenší kousek prostoru, dokáže ho beze zbytku využít a chladnokrevně skórovat téměř z jakékoliv pozice.

V prosinci se mu to povedlo hned pětkrát, nadále tak vládne nejen klubové tabulce střelců, ale v počtu branek se dotáhl na samotné extraligové čelo. Stejně jako Filip Pavlík nebodoval pouze v jediném prosincovém zápase, proti Pirátům přidal dva přesné zásahy. Obdivuhodná je právě jeho přesnost, vždyť více než každý pátý kotouč mířící z jeho hole na branku skonči v síti. I rodák z Brna už letos oblékl reprezentační dres.

Svůj gólový účet načal v souboji s Třincem, kdy se po rychlé kombinaci dostal k puku v mezikruží a nemýlil se. V Pardubicích jistil výhru gólem při soupeřově power play, ve Zlíně zase zamířil z úhlu přesně nad brankářovo rameno. Svou střeleckou bilanci korunoval v zápase proti Pirátům, kdy nejprve zakončoval pohlednou souhru do odkryté klece a poté naprosto přesně vymetl roh branky v přesilovce.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce prosince?

1. Dragoun Michal 49,91 %
2. Vincour Tomáš 31,83 %
3. Pavlík Filip 18,27 %