Aktuální zprávy z klubu
čt 28.2.2019 | Adam Kodet

Hráč února: Tomáš Linhart, Daniel Rákos, nebo Mislav Rosandič?

Na hradecký A-tým čekají poslední čtyři utkání základní části, na hradecké fanoušky zase poslední hlasování o hráče měsíce. O únorový primát se tradičně uchází trojice Lvů, o vítězi rozhodnete svými hlasy právě vy. Hlasovat můžete zde pod článkem do neděle do 22:00, vítězi poté budete moci položit své zvídavé dotazy pomocí offline formuláře. Autor příspěvku, který zaujme nejvíc samotného vítěze, bude odměněn podepsaným tričkem a vstupenkami na hokej.

Tomáš Linhart
Od ryze defenzivního beka se body příliš nečekají, přesto po dobré práci zapsal v únoru hned tři za gól a dvě asistence.

Tomáš Linhart - základní stavební kámen defenzívy

Pardubický rodák se k týmu připojil před tímto ročníkem a hned zaujal jednu z vůdčích rolí. Zkušený zadák plní roli asistenta kapitána, celou sezóny nastupuje vedle Petra Zámorského v prvním obranném páru. Vynechal pouze čtyři utkání a kromě své poctivé defenzivní práce přidal v únoru i několik bodů.

Hráče s číslem 21 si hradečtí kouči cení především pro důslednou obrannou hru, kterou plní zodpovědně především v oslabeních, kde je druhým nejvytěžovanějším bekem týmu. V únoru zapsal do tabulky pravdy pouze jeden záporný bod, těch plusových nasbíral hned sedm. V nejkratším kalendářním měsíci se kromě toho radoval z jedné branky a dvou asistencí.

Pětatřicetiletý zadák otevřel skóre proti svému dlouholetému zaměstnavateli, zlínským Beranům. Netradičně si nabruslil až do předbrankového prostoru a ranou k tyči zužitkoval pas od Romana Kukumberga. Proti dalšímu ze svých bývalých klubů opět zařídil první branku. V Třinci podržel puk na modré a založil gólovou situaci Petra Koukala. Proti Vervě zase rozjel úspěšnou akci Romana Kukumberga.

Daniel Rákos
Důrazný forvard nebodoval v únoru pouze třikrát a připsal si čtyři z celkových třinácti bodů.

Daniel Rákos - poctivá práce přinesla produktivitu

I Daniel Rákos přišel do týmu před sezónou ze Slezska a také on byl zvolen jako jeden z asistentů kapitána. Jeho herní přednosti jsou zejména důraz, tvrdost a nepříjemné napadání. Tyto aspekty do puntíku plní, navíc se téměř v každém utkání dostává do nemála gólových příležitostí. V únoru se postupně přesunul opět do první útočné řady a své šance dokázal přetavit v kýžené body.

Zvýšenou produktivitu navíc rodák z Pardubic rozložil do několika zápasů a v únoru vyšel bodově naprázdno jen třikrát, což rezultovalo i ve skvělou únorovou bilanci v tabulce účasti na ledě +8. Na ledě Ocelářů si připsal svůj čtvrtý gól, k němu přidal v průběhu měsíce i tři asistence. Herní vzestup důrazného forvarda je tedy patrný hned z několika hledisek.

Během úspěšného venkovního tažení se hradecká jednašedesátka trefila do sítě Třince, kde tento univerzál strávil posledních šest ročníků, svou branku tak pochopitelně nijak výrazně neslavil. Skvělá střela, kdy si najel do volného prostoru a poslal do branky přesný pas Lukáše Vopelky si ale oslavu určitě zasloužila. Po jedné asistenci zapsal proti Kometě, Litvínovu i Karlovým Varům, kde svou dobrou prací v brankovišti zařídil vítězný gól.

Mislav Rosandič
Perspektivní zadák zažil skvělý měsíc, skóroval hned třikrát a znatelně tak pomohl hradecké ofenzívě.

Mislav Rosandič - vrcholná forma a smolné zranění

Slovenský obránce s chorvatskými kořeny patří ke stabilním článkům hradecké defenzívy a svou formu načasoval ke konci sezóny dokonale. Byl u důležitých branek, ze zadních řad podporoval útok a nastupoval v přesilovkách. O to víc může jeho, hradecký realizační tým i fanoušky mrzet nešťastné zranění z ledu Liberce, které mu možná ukončilo sezónu.

Zadák s číslem 44 na zádech se v únoru opravdu rozstřílel a zapsal tři ze svých pěti branek. K nim přidal ještě dvě gólové přihrávky a zažil svůj nejpovedenější měsíc. Ve statistice +/- se dostal na +6 a v únoru neskončil ani v jednom zápase v mínusu. Skvěle si počínal ale i v defenzívě a několikrát zabránil rodící se gólové šanci soupeře.

Své únorové gólové hody načal v Olomouci, kdy se neukvapil, položil si obránce před sebou a nekompromisně zavěsil. V Třinci proti němu stálo i potřebné štěstí, kdy si jeho střelu od modré srazil do sítě jeden z Ocelářů. Ve Werk Aréně navíc zapsal i přihrávku na vítězný Graňákův gól. Hodně vidět byl i proti Litvínovu, kdy po drzé kličce na modré vstřelil vítěznou branku, poté ještě jeho střelu dorazil do sítě Lukáš Cingel. Rodák ze Záhřebu si tak právem odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce února?

1. Rosandič Mislav 70,57 %
2. Rákos Daniel 22,74 %
3. Linhart Tomáš 6,69 %