Aktuální zprávy z klubu
so 11.1.2020 | Jan Vavřina, Adam Kodet

Hráčem prosince Marek Mazanec. Položte mu dotaz!

Poměrně jasnou záležitostí se tentokrát stalo hlasování o hráče měsíce, Marku Mazancovi dala svou volbu více než polovina hlasujících, hradecký gólman tak dostal přednost před Lukášem Cingelem a Jordannem Perretem. Vysoký brankář je tak k dispozici v offline rozhovoru, ve kterém bude odpovídat na zvídavé dotazy nejen hradeckých fanoušků. Ty je možné posílat do středy 15. ledna do 22:00 a autor nejlepší otázky se může těšit na podepsané tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Marka Mazance

MarekMazanec
Bilance v prosinci:
10 zápasů
5 výher
úspěšnost 95,22 %
průměr 1,3

Marek Mazanec – neprostupná hráz

Pokud měl na začátku někdo pochybnosti o tom, zda nová akvizice v hradeckém brankovišti bude tou správnou oporou mezi třemi tyčemi, musí se v posledních týdnech hodně červenat. Marek Mazanec se stal klíčovou osobností celého týmu a jen díky němu se Hradec v některých nepříliš povedených zápasech přece jen radoval z bodů. Svými zákroky přivádí hráče soupeře k šílenství, naopak svým klidem a spolehlivostí působí na své parťáky z týmu jako zklidňující balzám. Navíc perfektně pracuje s holí a rád vypomáhá obráncům s rozehrávkou.

V prosinci naskočil bývalý nashvillský Predátor ke všem deseti utkání a svého kolegu Štěpána Lukeše pustil do brankoviště jen na minutku, když mu v zápase proti Liberci vypadla kontaktní čočka. Jinak ale mezi třemi tyčemi zářil a jen jednou v uplynulém měsíci inkasoval více než dvakrát. Naopak dvakrát u jména Mazanec svítila nula (ve Zlíně a v Zugu) a jeho prosincová úspěšnost se vyšplhala až na neskutečných 95,22%! Nikoho tedy nepřekvapí, že v pěti z deseti případů byl jihočeský odchovanec vyhlášen hvězdou utkání a je také v nominaci na nejužitečnějšího hráče letošní CHL.

Nejvíce práce měl věčný vtipálek ve Zlíně, kde čelil hned 34 střeleckým pokusům Beranů. Ani jeden však za jeho zády neskončil a hradecká jednička se tak mohla radovat ze čtvrtého čistého konta v letošním extraligovém ročníku. Stejný počin se mu povedl v Zugu, kde zastavil všech 28 ran švýcarského soupeře a stal se hlavním strůjcem historického postupu Mountfieldu do semifinále Ligy mistrů. Skvělý výkon předvedl i v prvním utkání čtvrtfinále CHL před vlastními fanoušky, kdy dopustil jedinou branku, oporou byl také v domácích zápasech proti Liberci a Vítkovicím. Ve všech pěti případech si odnesl cenu za nejlepšího hráče večera.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce prosince?

1. Mazanec Marek 55,50 %
2. Cingel Lukáš 30,23 %
3. Perret Jordann 14,26 %