Aktuální zprávy z klubu
út 8.1.2019 | Jan Vavřina, Adam Kodet

Hráčem prosince je Michal Dragoun. Položte mu svůj dotaz

Stejně jako v předchozích měsících, i po konci prosince si mohli fanoušci Mountfieldu HK zvolit nejlepšího hráče uplynulých jednatřiceti dní. Z trojice nominovaných – Michal Dragoun, Filip Pavlík, Tomáš Vincour – dostal nejvíce hlasů (téměř 50 %) nejzkušenější z těchto hokejistů. Hradeckému hráči s číslem 29 nyní můžete pokládat dotazy, a to do půlnoci neděle 13. ledna, následně na ně velký bojovník odpoví. Sám hráč také vybere nejzajímavější dotaz, jehož autor se může těšit na podepsané klubové tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Michala Dragouna

Michal Dragoun
Zkušený centr je platný jak vzadu, tak vepředu. V prosinci zapsal šest ze svých devíti kanadských bodů.

Michal Dragoun – poctivý dříč byl v prosinci produktivní

Pětatřicetiletý rodák z Příbrami působí v kádru Mountfieldu třetím rokem a patří k nejzkušenějším borcům v kabině. Důrazný centr je známý svou pracovitostí a trenéři si ho cení především pro jeho defenzivní činnost. V posledním měsíci roku 2018 ale přidal i cenné kanadské body a právem se tak uchází o prosincový primát.

Hráč s číslem 29 na zádech se při zranění Lukáše Cingela posunul na pozici druhého centra, kde vydržel až do posledního prosincového utkání. V sezóně si připsal 9 kanadských bodů, hned šest z nich posbíral právě v uplynulém měsíci. Platný byl tradičně v oslabení, kde stráví celkem 17 % svého ice-timu. Jeho kvalitní defenzivní práci dokládá i statistika +/-, ve které v prosinci skončil pouze v jediném střetnutí v záporných hodnotách.

Jako první se bodově prosadil na ledě Vítkovic, kde přihrál na gól Lukáši Vopelkovi. Nejpovedenější večer pak zažil hned vzápětí na domácím kluzišti proti Třinci, kdy nejprve přesnou střelou mezi betony vyrovnal na 1:1 a poté nechytatelnou dělovkou přidal vítěznou branku. Ke dvěma trefám si připsal jednu asistenci a právem byl vyhlášen mužem zápasu. Skóroval také při vánočním duelu proti Chomutovu, kdy milimetrově přesnou střelou mezi nohy otevřel skóre.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce prosince?

1. Dragoun Michal 49,91 %
2. Vincour Tomáš 31,83 %
3. Pavlík Filip 18,27 %