Aktuální zprávy z klubu
st 6.3.2019 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Hráčem února je Mislav Rosandič. Položte mu zajímavý dotaz

Petr Zámorský, Radovan Pavlík, Matej Paulovič, Michal Dragoun, Filip Pavlík a? Mislav Rosandič! Hradecký zadák se nejdřív dostal do extraligové sestavy měsíce, kterou určuje redakce hokej.cz. Krátce poté ho fanoušci Mountfieldu HK zvolili také nejlepším hráčem týmu za stejné období. A to celkem suverénně! Slovenský reprezentant získal přes 70 % hlasů a porazil tak Daniela Rákose i Tomáše Linharta. Hráči s číslem 44 nyní mohou fanoušci pokládat dotazy, a to do půlnoci neděle 10. března, následně na ně sám hráč odpoví. „Rosa“ také vybere nejzajímavější dotaz, jeho autor se může těšit na podepsané klubové tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Mislava Rosandiče

Mislav Rosandič
Perspektivní zadák zažil skvělý měsíc, skóroval hned třikrát a znatelně tak pomohl hradecké ofenzívě.

Mislav Rosandič - vrcholná forma a smolné zranění

Slovenský obránce s chorvatskými kořeny patří ke stabilním článkům hradecké defenzívy a svou formu načasoval ke konci sezóny dokonale. Byl u důležitých branek, ze zadních řad podporoval útok a nastupoval v přesilovkách. O to víc může jeho, hradecký realizační tým i fanoušky mrzet nešťastné zranění z ledu Liberce, které mu možná ukončilo sezónu.

Zadák s číslem 44 na zádech se v únoru opravdu rozstřílel a zapsal tři ze svých pěti branek. K nim přidal ještě dvě gólové přihrávky a zažil svůj nejpovedenější měsíc. Ve statistice +/- se dostal na +6 a v únoru neskončil ani v jednom zápase v mínusu. Skvěle si počínal ale i v defenzívě a několikrát zabránil rodící se gólové šanci soupeře.

Své únorové gólové hody načal v Olomouci, kdy se neukvapil, položil si obránce před sebou a nekompromisně zavěsil. V Třinci proti němu stálo i potřebné štěstí, kdy si jeho střelu od modré srazil do sítě jeden z Ocelářů. Ve Werk Aréně navíc zapsal i přihrávku na vítězný Graňákův gól. Hodně vidět byl i proti Litvínovu, kdy po drzé kličce na modré vstřelil vítěznou branku, poté ještě jeho střelu dorazil do sítě Lukáš Cingel. Rodák ze Záhřebu si tak právem odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce února?

1. Rosandič Mislav 70,57 %
2. Rákos Daniel 22,74 %
3. Linhart Tomáš 6,69 %