Aktuální zprávy z klubu
po 1.4.2019 | Klub

Hráči Mountfieldu HK podpoří nábor nových dárců krve ve FNHK

Hokejová sezóna už pro A-tým skončila a hráči si užívají zasloužené volno, na dobročinné aktivity si ale čas udělají rádi. Čtyři hradečtí hokejisté se v rámci náboru nových dárců krve svým odběrem sami aktivně zapojí. Akci pořádá Fakultní nemocnice Hradec Králové, se kterou klub Mountfield HK dlouhodobě spolupracuje. Pro dárce, kteří se akce zúčastní, je kromě jiného připravena autogramiáda čtveřice hráčů.

Akci z názvem „Staň se novým dárcem krve s hokejisty Mountfieldu HK“ pořádá Fakultní nemocnice Hradec Králové a proběhne v úterý 9. dubna od 13:00 do 15:00. Touto aktivitou se nemocnice snaží přilákat nové dárce krevních složek, tak aby mohla nahradit ty dlouhodobé, kteří byli ze zdravotních nebo jiných důvodů nuceni s odběry přestat. Podobných odchozích dárců je zhruba tisícovka ročně a získání nových je pro nemocnici velmi zásadním úkolem.

V královéhradecké Fakultní nemocnici provedou zaměstnanci transfúzního oddělení kolem 18 tisíc plných odběrů krve a navíc zhruba 15 tisíc odběrů krevní plazmy za rok. Důležitost dárcovství zdůrazňuje i primář Transfuzního oddělení MUDr. Vít Řeháček. „Potřeba transfuzních přípravků v posledních letech stále stoupá. Krev mohou darovat zdraví lidé mezi 18 a 65 roky, bližší informace o podmínkách a omezeních v souvislosti s darováním krve najdou zájemci na webu nemocnice.

Účast na náboru přislíbili i čtyři hokejisté Mountfieldu, jmenovitě Matěj Chalupa, Richard Nedomlel, Zdeněk Čáp a Jaroslav Pavelka. Kromě vlastního odběru se hráči budou podepisovat ostatním účastníkům akce v rámci autogramiády. Pro samotné prvodárce je samozřejmostí vstupní vyšetření a také poskytnutí veškerých informacích týkajících se odběru krevních složek.