Aktuální zprávy z klubu
pá 1.12.2017 | Šimon Sedlařík, Jan Vavřina

Hráči navštívili ZŠ Plotiště jako odměnu za hradeckou verzi Sweet Caroline

Všichni fanoušci Lvů tu píseň znají. Slýchávají ji koneckonců pokaždé, když hokejisté v ČPP Aréně nastupují na led. Populární Sweet Caroline od DJ Ötzi, která už neodmyslitelně patří k domácím utkáním Hradeckých, se před časem dočkala i své české verze. Zasloužil se o ni pan Leoš Dušek – skladbu Víra a sen představil a natočil na ZŠ Plotiště, kde ke vzniku videa přispěli značnou měrou i místní školáci. Ti se také dočkali zasloužené odměny, přímo do školy za nimi vyrazili na besedu Jiří Šimánek, Martin Látal, Filip Pavlík a Lukáš Vopelka.

Ještě ani neodbila úterní jedna hodina po poledni a v tělocvičně Masarykovy základní a mateřské školy už téměř nebylo k hnutí. Všichni netrpělivě čekali, až dorazí jejich oblíbenci z klubu Mountfield HK. Čtveřici hokejistů přivítal pořádný potlesk a také překvapení hned na úvod. Vůbec poprvé vyslechli naživo české znění známého nápěvu, který původně v roce 2008 přezpíval a vydal rakouský umělec DJ Ötzi.

Jakmile tato předělávka spatřila světlo světa, bylo zřejmé, že si aktéři za výborný výkon zaslouží nějaký revanš. Odměnou se nakonec stala návštěva kvarteta hokejistů, kteří do školy přijeli, aby mladým příznivcům osobně poděkovali. Součástí posezení byly samozřejmě i odpovědi na zvídavé otázky či autogramiáda.

„Když jsme píseň poprvé slyšeli na YouTube, bylo nám jasné, že se žákům musíme nějak speciálně odměnit. Domluvili jsme proto s vedením školy besedu, kde se hráči dětem představili, rozdali pár set podepsaných kartiček, podebatovali s nimi... Celé setkání proběhlo v perfektní přátelské atmosféře a musíme za to celé ZŠ Plotiště, stejně jako za veškerou podporu a spolupráci, moc poděkovat,“ říká marketingový manažer Mountfieldu HK Tomáš Borovec.

Jaký ohlas u zástupců hradeckého hokeje originální nápad s novou verzí písničky vzbudil? „Písničku Víra a sen jsme poprvé slyšeli naživo až při besedě a musím před všemi smeknout – provedení muselo stát spoustu úsilí i času. Je skvělé, že máme takto tvůrčí fanoušky, a to i v řadách učitelského sboru a samotných žáků. Zvláštní poděkování pak patří panu Leoši Duškovi, který vymyslel celý text,“ chválí aktéry moderátor klubu.

Víra a sen v podání žáků ZŠ Plotiště

🎤 Hradeckou verzi Sweet Caroline s názvem Víra a sen jste už asi slyšeli, a to díky kolektivu ZŠ a MŠ Plotiště. My jsme za odměnu vyrazili žáky a učitele navštívit a tato skvělá předělávka nás přivítala. Poprvé jsme ji slyšeli naživo a byla to paráda! 😍 Palec nahoru pro všechny, kdo se na tom podílel – děkujeme! 👍

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 28. listopad 2017

Co na netradiční provedení neoficiální hymny Mountfieldu říká útočník Jiří Šimánek? „Už jsem to slyšel předtím na internetu, je hezké, že ji teď nazpívaly i děti s učitelkami. Je vidět, že hokejem žijí a baví je,“ hlásí hradecká dvaadvacítka.

V průběhu odpoledne čelili hráči několika desítkám zvídavých dotazů. „Děti vždy zajímají podobné věci, od hry samotné až po koníčky. Rozesmála mě především otázka, jestli dává Tomáš Borovec pokutu do kabiny za to, když při vyvolávání jména střelce během zápasu udělá chybu. Tenhle nápad se v kabině určitě setká s pozitivním ohlasem,“ směje se s díky pokladník A-mužstva.

Další ze zástupců sestavy zpod Bílé věže Martin Látal byl ve svém živlu. Spolupráci s dětmi už si mimo jiné zkusil při minulém angažmá u Středočechů a besedu si podle vlastních slov užil. „Mě podobné akce baví, třeba předtím v Mladé Boleslavi jsem býval patronem devátých tříd. Je super spolupracovat s mladými lidmi,“ pochvaluje si rychlonohý hokejista.

Jak vzpomíná na svá žákovská léta právě zkušený forvard? „Na základní školu vzpomínám rád. Děti tam umí pobavit – třeba jako tady při dotazu, jestli si geluju hlavu. Tam už toho k nagelování moc není,“ podtrhuje výbornou atmosféru besedy s úsměvem na tváři posila z letošního října.

Fotogalerie