Aktuální zprávy z klubu
st 27.1.2016 | Klára Petrásková

Hradec již podruhé v sezóně hostil kemp reprezentační šestnáctky

I v roce 2016 pokračuje reprezentace do 16 let v organizaci jednodenních kempů po celé republice. V úterý 26. ledna se hostitelským městem jednoho z nich stal Hradec Králové, který tak tuto akci mladých talentů hostil již podruhé v sezóně! Na kempu nechyběla ani čtveřice hradeckých hráčů – reprezentační dres oblékl brankář Daniel Dvořák, bek Denis Martinec a útočníci Štěpán Pokorný s Dominikem Šedivým.

Na mladé hokejisty čekal v úterý pod Bílou věží nabitý program. Dopoledne se tým „šestnáctky“ rozdělil na dvě skupiny, jež postupně absolvovaly pětačtyřicetiminutový trénink na ledě. Následoval společný oběd, krátký odpočinek a modelové utkání.

V něm se opět z jednoho mužstva stala dvě – „červení“ a „bílí“. Zápas byl velmi vyrovnaný, téměř po celý jeho průběh svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre. Za stavu 3:3 však necelých pět minut před koncem využili „bílí“ zmatků před soupeřovou klecí a střelou z dorážky rozhodli o své těsné výhře.

Petr Haken: Děkujeme vedení Hradce, že nám vychází vstříc

Výsledek přípravného duelu ale logicky nebyl nejdůležitějším prvkem. V klání šlo především o to, aby reprezentační trenéři viděli co nejvíc mladých hokejistů v akci. „Využili jsme možnosti vidět víc hráčů. Někteří ukázali, že do týmu patří. Chtěli jsme vidět i hráče, kterým se teď v lize daří. Utkání splnilo svůj účel, ještě si ho rozebereme a vyhodnotíme, protože pro nás to byla poslední nominační možnost vidět hráče před turnajem čtyř ve Švédsku,“ přibližuje nejdůležitější účel kempu hlavní kouč „šestnáctky“ Petr Haken.

Lodivod mládežnického výběru si pochvaluje jak dopolední jednotky na ledě, tak i odpolední utkání. „Na tréninku jsme trošku opakovali věci, na kterých jsme pracovali na minulých akcích a to i kvůli hráčům, kteří s námi minule nebyli, aby si je oživili. Myslím, že tréninky vypadaly solidně, i v zápase jsem hodně natrénovaných věcí viděl. Jsem spokojený s tím, co jsme mohli dopoledne za pětačtyřicet minut natrénovat,“ hodnotí pozitivně úterní akci Petr Haken.

V Hradci Králové se dneska koná kemp české reprezentace do 16 let, jeho součástí je také modelové utkání. Zápas začíná ve 14:00, přijďte se podívat!

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 26. leden 2016

Město ležící na Labi a Orlici hostilo kemp reprezentace U16 v ročníku 2015/16 již podruhé, s východočeským zázemím je Petr Haken spokojen. „Chtěl bych poděkovat Hradci, že nám umožnil kemp zorganizovat. Pro nás je Hradec výhodný i z toho důvodu, že leží prakticky v prostředku republiky a všichni hráči ho mají podobně daleko. Také musím poděkovat manažerovi a vedení, kteří nám vycházejí vstříc. Jsme za to rádi,“ projevuje slova díků reprezentační trenér.

Tomáš Martinec: Hradec je na hokejové mapě vidět čím dál víc

Konání podobných akcí ve FORTUNA aréně kvituje také šéftrenér sportovního centra mládeže Mountfieldu HK a asistent trenéra A-týmu Tomáš Martinec. „To, že se u nás v Hradci poslední dobou konají reprezentační kempy takřka pravidelně, je pro nás zárukou, že jsou svazoví trenéři i samotný Svaz spokojeni s prostředím, které tady máme. Jsme rádi, že je Hradec Králové na hokejové mapě České republiky čím dál více vidět,“ říká Tomáš Martinec.

Toho zároveň těší, že se reprezentačních soustředění i mezinárodních akcí účastní čím dál více hráčů Mountfieldu HK. „Na této akci byli čtyři hráči, s repre U17 pojede do USA dokonce pět zástupců, což je nejvíce ze všech klubů v Česku. Jsme moc rádi, že si reprezentační trenéři vybírají čím dál víc hráčů z Hradce Králové,“ dodává šéftrenér hradecké mládeže.

Fotogalerie