Aktuální zprávy z klubu
st 5.9.2007 | Daniel Višňák

Hradec může využít z Pardubic celkem 10 hráčů

Hradečtí hokejisté už znají jména možných posil z Pardubic, tedy přesně hráčů, kteří v Hradci Králové budou působit formou střídavých startů. S Východočechy už trénuje nějakou dobu obránce Jan Kolář, jenž loni sbíral prvoligové zkušenosti zejména v Havlíčkově Brodě. Ze zkoušky v Pardubicích se vrátil také autor loňských 22 branek v hradeckém dresu Petr Haluza. Včera se poprvé v sestavě Východočechů objevil útočník Jan Starý. Další jména hráčů, kteří budou vypomáhat Hradci Králové v sezóně 2007/08 byly odhaleny na středeční tiskové konferenci hokejového klubu HC Moeller Pardubice.

Střídavé starty mají do Hradce Králové vyřízeni obránci Tomáš Linhart s Michalem Šedou. Útok pak bude moci vyztužit Jiří Cetkovský, Jan Starý a mladá pardubická formace Kleina – Zohorna – Rákos. „Všichni hráči mají vyřízené starty, to znamená, že u nás budou moci dle možností nastoupit ke 26 soutěžním zápasům,“ vysvětluje hradecký manažer Roman Višňák. „Tento limit se ale nevztahuje na Jana Koláře, Jana Starého a formaci mladíků, ti mohou hrát neomezeně jak u nás, tak v Pardubicích. Vejdou se totiž ještě do věkového limitu,“ dodává.

Naopak možnou komplikací by se mohlo zdát zranění brankáře Martina Růžičky, který si při turné ve Švýcarsku poranil vazy v kotníku. První zprávy hovořily zhruba o desetidenní rekonvalescenci, nakonec je ale vše jinak. Růžičkovo zranění si vyžádá delší dobu léčení a tak si Vladislav Koutský svůj pobyt v kádru extraligového vicemistra prodlouží minimálně do začátku extraligové sezóny. „Po jednání s vedením Pardubic jsme ale našli variantu, jak tuto situaci vyřešit,“ říká hradecký manažer. „Střídavé starty k nám bude mít jak Saša Hylák, tak Vláďa Koutský. V praxi to znamená, že pokud nebude při utkání k dispozici Vláďa, přijede Saša a obráceně,“ vysvětluje Višňák. „Jsme rádi a velmi si ceníme toho, že naše vzájemná spolupráce s Pardubicemi pokračuje na takto vysoké úrovni i nadále,“ uzavírá hradecký manažer.

Přehled střídavých startů z Pardubic:
Brankáři – Vladislav Koutský, Alexandr Hylák.
Obránci – Jan Kolář, Michal Šeda, Tomáš Linhart.
Útočníci – Jan Starý, Jiří Cetkovský, Michal Klejna, Tomáš Zohorna, Daniel Rákos.