Aktuální zprávy z klubu
pá 16.8.2013 | Sanny Muharem

Hradec poprvé zúžil kádr, v týmu skončilo pět hokejistů

V extraligovém klubu Mountfield HK došlo po zápase s brněnskou Kometou ke zredukování kádru. S týmem nadále nebude pokračovat pětice hráčů. Nové angažmá si tedy nyní bude hledat brankář Vladislav Koutský, obránci Martin Vágner, Tomáš Kolafa a Bohumil Jank a útočník Petr Haluza. V mužstvu je tak aktuálně osmadvacet hokejistů, kteří se připravují na nadcházející mistrovský ročník v tuzemské nejvyšší soutěži.

Z bývalých hradeckých hokejistů tak v sestavě zbyl pouze Michal Tvrdík a Jaroslav Pavelka. Otazník stále visí nad Davidem Švagrovským, který je v současné chvíli zraněný a o jeho budoucnosti se rozhodne v době, kdy bude hráč zdravý.

Ostatní pětice výše uvedených hráčů si nyní hledá nové angažmá v jiném hokejovém klubu. „Měli jsme na rozhodování zhruba tři týdny, což je poměrně krátká doba na to, abychom hráče dokonale poznali. Nicméně jsme nějaké rozhodnutí udělat museli a na prvním zúžení jsme se jako trenéři domluvili,“ prozrazuje situaci kolem hráčského kádru hlavní kouč Peter Draisaitl.

„Všichni hráči se zachovali fantasticky, nikoho se jen tak nechceme zbavit. Teď bude důležité, kam půjdou uvedení kluci hrát. Bude důležité, aby zde měli svoji roli, přičemž bychom je mohli v budoucnu využít pro extraligu,“ doplňuje hlavní trenér.

I přes první redukci kádru stále Mountfield HK operuje s dostatečným počtem hokejistů. „Ještě pořád máme navíc zhruba dva až tři beky a také jednoho až dva útočníky. Samozřejmě bude hrát roli i zdravotní stav všech hokejistů,“ uvádí na závěr Peter Draisaitl.

Pětice hokejistů, která dál v Hradci působit nebude
Vladislav Koutský, Martin Vágner, Tomáš Kolafa, Bohumil Jank, Petr Haluza