Preview k zápasu
út 10.11.2009 | Michal Luňák

Hradec se vydává na dalekou cestu, jede do Kadaně

Středeční kolo první hokejové ligy si na hradecké hokejisty připravilo jednu z nejdelších cest za jejich soupeřem. Východočeši se totiž vydávají na sever Čech, kde se utkání s týmem SK Kadaň. Severočechům se prozatím vůbec nedaří. Tým, který má ve svém středu několik zkušených borců obsazuje poslední místo prvoligové tabulky a na postu hlavního trenéra je od začátku soutěže již třetí kandidát a to Mikuláš Antoník. Hradec jede do Kadaně v herní pohodě a s uzdravenou dvojící obránců Lukáš Filip – Štěpán Spudil. ,,Uvidíme co Kadaň předvede doma poprvé pod novým trenérem, ale my si chceme domů odvézt nějaké body,“ nechal se po úterním tréninku týmu slyšet asistent Jiří Slabý. Středeční utkání začíná v Kadani v 18:00 a sledovat jej můžete v tradičním ON-LINE přenosu.

Středeční soupeř hradeckých hokejistů SK Kadaň se nachází na posledním šestnáctém místě se stejným ziskem bodů. Kadani se nedaří, i když jejich soupiska je protkána zkušenými borci, které do Kadaně „odložil“ sousední Chomutov v rámci spolupráce 3K. Výsledky Severočechů se odrážejí i na trenérském postu, jelikož tým v současnosti vede již třetí hlavní trenér. Sezónu začal Leo Gudas, jehož nahradil Milan Kašpárek a nyní mužstvu šéfuje Mikuláš Antoník. Kadaň ze svých šestnácti bodů nasbírala stejný počet doma i venku. V domácím prostředí je horší v první lize již jen Chrudim.

Jak již bylo zmíněno, soupiska Kadaně je hodně zkušená a lídrem kanadského bodování je s velkým přehledem hradecký kat v mnoha bitvách s Chomutovem Ladislav Boušek. Tento útočník vyčnívá z kádru Kadaně, jelikož v osmnácti zápasech dokázal nasbírat 22 bodů (9+13) a i v tabulce +/- má na svém kontě osm kladných bodů a to je v posledním celku tabulky bilance hodná uznání. O druhé místo se dělí dvojice devítibodových hráčů Tomáš Polanský – Jiří Charousek. Mezi obránci si nejlépe počíná zkušený Martin Ťupa s šesti body (3+3). O minuty v brankovišti se děli dvojice Hronek – Jarina, ale svou příležitost dostal i Tomáš Závorka, který například odchytal první vzájemné utkání v Hradci Králové.

První vzájemný duel pro sebe ukořistil Hradec, který doma v bojovném utkání přehrál Kadaň 3:2, když vítěznou branku zaznamenal Ondřej Březina. V tomto utkání potvrdil Ladislav Boušek fakt, že se mu na Hradec prostě daří a jednu branku vstřelil a druhou pro Radka Šípa připravil. I Východočeši v tomto utkání předvedli jeden velice zajímavý úkaz a to proměněné trestné střílení v podání Aleše Pazdery. Co se aktuální formy týče je na tom logicky lépe Hradec, který v sobotu doma rozstřílel Havlíčkův Brod 6:1. Kadaň zajížděla do Třebíče a odvezla si porážku 2:5.

Co hradecké fanoušky zajímá nejvíce je zdravotní stav týmu. Ten odkryl po úterním tréninku asistent trenéra Jiří Slabý. ,,Do obrany již můžeme počítat s Lukášem Filipem a Štěpánem Spudilem, ale zase máme problém v útoku. Jarda Florian má teplotu a Ríša Rapáč byl na zásahu se zuby a dostal z toho také teplotu. Jejich start v zítřejším utkání je tedy s velkým otazníkem.“ Tato fakta tak dávají příležitost k tomu, že si svou prvoligovou premiéru prožije dorostenec Aleš Půlpán. Vzhledem k absencím se trenérům nabízí hra na tři formace. Co čeká Jiří Slabý od utkání? ,,Nevíme co od toho moc čekat. Kadaň bude hrát poprvé pod novým trenérem v domácím prostředí a uvidíme zda se to na nich nějak projeví. Jinak souhlasím s tím, že je Kadaň zkušeným týmem, ale nějaké roky už mají taky.“ Hradecký asistent je u týmu prvním rokem a tak nepociťuje neoblíbenost návštěv kadaňského zimního stadionu a nic takového nevidí ani na hráčích. ,,Ta situace je stejná jako před každým jiným zápasem, kluci i v Kadani chtějí vyhrát a udělají pro to maximum. Možné však je, že až tam přijedou, uvidí ten ošklivý stadion, tak to na ně padne,“ přemítal závěrem smějící se hradecký asistent.

Středeční utkání začíná na severu Čech v 18:00 a řídit jej bude trojice vedená panem Trombíkem, kterému na čarách budou pomáhat pánové Jureček a Rychlý. Pro fanoušky kteří nejedou hradecké hokejisty podpořit do Kadaně bude připraven tradiční ON-LINE přenos domácí redakce. Na co se fanoušci jedoucí do Kadaně jistě těší je fakt, zda hradecký tým bude domácím moderátorem opět představen jako HC VČE, nebo zda již i v Kadani přijmou „čerstvou“ změnu názvu Východočeského týmu.