HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Hradec v reprezentaci. Na mezinárodních akcích se představí deset Východočechů

Hradec v reprezentaci. Na mezinárodních akcích se představí deset Východočechů

06.11.2017 | Klára Petrásková

První reprezentační přestávka sezóny již sice odstartovala, někteří Hradečáci ale ani během ní nezažijí zápasový oddech. Vadit jim to ale s největší pravděpodobností nebude, protože obléknou reprezentační dresy svých rodných zemí. Z A-týmu se na mezinárodním poli představí trojice hokejistů, mládežníků mladších dvaceti let se v jednotlivých reprezentačních kategorií představí celkem sedm.

Hráči A-týmu v reprezentacích Slovenska a Slovinska

Koncem října odtajnila soupisku na soustředění v Bratislavě a následný Německý pohár reprezentace Slovenska. Hradecké fanoušky zcela jistě zaujalo, že turnaje v Augsburgu se zúčastní také dvojice Východočechů. Příležitost zahrát si za slovenský národní tým dostanou brankář Patrik Rybár a útočník Lukáš Cingel.

První jmenovaný si o nominaci řekl famózními výkony mezi třemi tyčemi, s úspěšností 95,83 % a průměrem inkasovaných gólů 0,98 za zápas vévodí Rybár brankářským statistikám celé extraligy. Lukáš Cingel zase v dosavadním průběhu soutěže posbíral pět kanadských bodů za povedené asistence. Na pozici náhradníka navíc figuruje na slovenské soupisce zkušený bek Dominik Graňák.

Reprezentovat svou zemi bude také Blaž Gregorc. Spolehlivý obránce s chutí k útočení si zahraje na turnaji Euro Hockey Challenge ve Francii, kde Slovinci vyzvou mužstva Francie, Lotyšska a Běloruska. Stabilní člen slovinského národního týmu doposud v extralize posbíral 9 bodů za 2 góly a 7 nahrávek.

Početná hradecká stopa v mládežnických reprezentacích

Své zastoupení v českých národních výběrech U20, U19, U18 a U16 má hned sedm Východočechů. V juniorské kategorii do dvaceti let se Turnaje 4 zemí v Rusku zúčastní Radovan Pavlík, jenž pod Bílou věží hraje stabilně za A-tým. Náhradníky pro tuto akci jsou pak Filip Jirásek a Jaroslav Dvořák.

Přestože na nominační listině dvacítky figurují „pouze“ jako náhradníci, o mezinárodní duely ochuzeni nebudou. Dvojice hokejistů nastupujících v této sezóně především za partnerské Litoměřice se totiž s reprezentací U19 zúčastní trojutkání s Finskem, jež se koná ve dnech 6. – 12. listopadu na českém území. Tuto dvojici navíc doplní další dva hráči juniorky – Michael Gaspar a Jakub Muška. Z reprezentační střídačky na ně pak bude coby asistent trenéra dohlížet kouč hradeckých juniorů Aleš Krátoška.

V tuto chvíli je již s výběrem do osmnácti let Dominik Sklenář, který se představí na Turnaji 5zemí ve Finsku. Asistentem hlavního kouče je navíc východočeský trenér A-týmu Tomáš Martinec, na listině náhradníků pak figurovala jména Daniela Dvořáka, Dominika Šedivého a Miroslava Kukly.

Přípravný kemp a tři zápasy proti Švýcarsku čekají v Klášterci nad Ohří reprezentanty šestnáctky. Tato akce se týká také hradeckého Tomáše Peričky, který v letošní sezóně patří do kádru mladšího dorostu Mountfieldu HK. Z pozice náhradníků budou na svou příležitost čekat Jaroslav Kašpar a Jakub Naar.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice