Aktuální zprávy z klubu
čt 25.7.2019 | Jan Vavřina

Hradec zná kapitána a asistenty: ”C” bude nosit Radek Smoleňák!

Po konci Dominika Graňáka v hradeckém dresu bylo jasné, že A-tým bude hledat nového kapitána. O něm už je jasno, stal se jím zkušený hokejista a bývalý kapitán národního týmu Radek Smoleňák! Jeho asistenty budou hradecký odchovanec Radovan Pavlík a navrátilec z KHL Rudolf Červený.

Mít "C" na prsou není pro Radka Smoleňáka neznámá věc, roli oficiálního lídra týmu už si vyzkoušel třeba ve Slovanu Bratislava nebo české reprezentaci. Nyní bude přišito i na hradecký dres. „Samozřejmě mě potěšilo, že jsem se stal kapitánem týmu. Když se podívám na kapitány, kteří byli v Mountfieldu přede mnou – Jirka Šimánek, Bedýnka, Kouky nebo Domino Graňák – tak všechno to byli nebo jsou vynikající hokejisté. Vážím si jich za to, jací jsou. To, že jsem v takové společnosti, mi samozřejmě udělalo radost. Zároveň myslím a doufám, že budu na ledě i v kabině pořád stejný. Byla by chyba se najednou měnit a dělat něco jiného, než jsem doposud dělal. Je to čest, ale taky trochu závazek,“ říká zkušený hokejista.

Že by s sebou nová role přinášela výraznou změnu v jeho herním stylu nebo chování, to dvaatřicetiletý forvard odmítá. „Kdo mě za ty roky zná, ví, jaký jsem. I když jsem to písmeno na dresu měl nebo ne, nebyl důvod cokoliv měnit. Kabina tady jako organismus funguje výborně a každý z pětadvaceti kluků, které tady máme, je svým způsobem lídr, kterého potřebujeme. Určitě nejsme tým, který by sázel na jednu kartu, jako to dělají některá jiná mužstva. My sázíme na tvrdou práci celého kolektivu, a tak to bude i nadále,“ dodává bojovně nový kapitán Mountfieldu HK.