Mountfield HK
Akademie ČH
ne 17.6.2018, Redakce | Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Hradečáci v reprezentacích? Skvělá gólmanská stopa či Krátoška vedle legendy

Celá řada „dárečků“ dorazila do Hradce během června. Řeč je o pozvánkách na přípravné reprezentační kempy, jež si za své výkony vysloužila spousta mládežníků Mountfieldu! Dočkali se především úřadující mistři mladšího dorostu, fantastická je pak klubová stopa na gólmanském postu.


Reprezentace do 20 let odstartovala sezonu, jejímž vrcholem je mistrovství světa v kanadském Vancouveru na přelomu prosince a ledna. Nejstarší mládežnický výběr letos převzal Václav Varaďa, společně s ním se k týmu posunul od devatenáctky také Aleš Krátoška – nový asistent trenéra hradeckého A-týmu a hlavní kouč juniorky.

S dvacítkou začal na soustředění ve věhlasné akademii Salcburku, kde vedl mladíky také po boku jedné z největších českých hokejových ikon. Druhým asistentem je totiž od letoška Patrik Eliáš!

Kempu na rakouské půdě se zúčastnil rovněž hradecký zadák Radim Šalda (na úvodním snímku), jehož další kroky určí především nadcházející draft NHL. Tím už naopak loni prošel brankář Tomáš Vomáčka, kterého za mořem čeká přechod z USHL na univerzitu. Ani on v Salcburku nechyběl, mezi náhradníky navíc figuroval Daniel Dvořák.

Řada zástupců Mountfieldu se v sobotu usadila na zimním stadionu v Třemošné, kde tradičně startují ročník výběry do 16 i 17 let. Abychom neztratili brankářskou linii, ve starším z týmů vůbec poprvé oblékl reprezentační dres Tomáš Sajdl (na snímku dole), hrdina jarního tažení mladšího dorostu za extraligovým titulem.

Na kemp se původně těšil také obránce Jakub Naar, jehož ale zdravotní potíže nepustily. Pozice mezi náhradníky tak nakonec vynesla účast dalšímu zadákovi Tomáši Peričkovi.

Vůbec největší pozornost si hradecký klub vysloužil v nejmladším výběru. Nově se tvořící šestnáctka totiž využila spoustu čerstvých dorosteneckých šampionů ročníku 2003.

Skvělou práci s gólmany dokládá nominace Jakuba Tichého, po jehož boku v těchto dnech na západě Čech dřou obránci Matěj Pinkas, Jan Boukal a útočníci Petr Moravec, Lukáš Pajer, Matyáš Budina s navrátilcem Šimonem Marhou. Druhá parta navíc do Třemošné zamíří následující sobotu, a to i s bekem Markem Peldou.

Šestnáctku čekají první zápasy až koncem srpna na turnaji v Salcburku, zatímco tři starší výběry zamíří v červenci do Švýcarska a ten úplně nejstarší se proti Švýcarům představí v Brně. Kolik Hradečáků se dostane do hry?