Aktuální zprávy z klubu
pá 8.2.2019 | Adam Kodet | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Hradecké barvy jsou opět vidět i v reprezentacích

Extraligové soutěže mužů, juniorů i dorostenců se letos naposledy zastavily, tak aby jejich elitní účastníci mohli opět vyjet reprezentovat svou rodnou zem. Této pocty se tradičně dostává i hráčům Hradce Králové, kteří obdrželi od hlavních trenérů jednotlivých kategorií pozvánky i tentokrát. Kromě reprezentační osmnáctky obléknou dres se lvem na prsou hráči Mountfieldu ve všech ostatních kategoriích.

Šestnáctka cestuje do Finska, Hradec má zástupce i v týmu Slovenska

Zatímco naposledy se nejmladší reprezentační kategorie představila na domácím ledě, nyní mládežníky čeká cesta na daleký sever. Odehraje totiž turnaj čtyř zemí ve finském Mikkeli, které leží zhruba 130 km severně od Lahti. Český tým se postupně střetne nejprve v pátek 8.2. s domácím finským výběrem, den poté se Švédy a turnaj zakončí nedělním utkáním proti Rusku. Chybět u toho nebudou ani hradečtí forvardi Matyáš Budina a Lukáš Pajer, mezi náhradníky v nominaci figuruje také Šimon Marha.

Hradecké barvy ale na reprezentačních srazech tradičně nehájí pouze Češi, ale také zástupci našeho východního souseda. Slovenská šestnáctka cestuje do švýcarského Scuolu, kde má na programu tři duely s domácím výběrem reprezentace helvétského kříže. Na tato atraktivní střetnutí se může těšit i útočník Mountfieldu Juraj Slafkovský, který ve 14 zápasech za hradecký dorost nashromáždil už 25 bodů.

Kategorie U17 odehraje dvě akce, devatenáctka jede do Turku

Ještě náročnější program má před sebou kategorie U17, která během reprezentační přestávky stihne odehrát dokonce dvě akce. První skupina odletěla do švédského Tranås, kde se zúčastní turnaje pěti zemí. Už v úterý nastoupili Češi proti Rusku, jemuž podlehli 1:4, ve čtvrtek prohráli také s výběrem Finska 3:6. Šanci na reparát mají v pátek proti Spojeným státům a následně v sobotu proti domácím Švédům.

Druhý turnaj se koná v hlavním městě Bosny a Hercegoviny Sarajevu, kde proběhne Evropský olympijský festival mládeže. V rámci této sportovní akce se český národní tým střetne nejprve v pondělí 11.2. s Ruskem a poté ve středu se Švýcarskem. Dle výsledku pak čeká Čechy čtvrteční utkání o pořadí. Reprezentační pozvánka neminula hradecké beky Jakuba Naara a Tomáše Peričku, mezi náhradníky bude čekat na šanci trojice Lvů ve složení Martin Janda, Kryštof Lang a Jaroslav Kašpar.

Nejstarší mládežnická kategorie U20 má již svůj vrchol sezóny za sebou, jejich o rok mladší kolegové se ale nadále schází k reprezentačním akcím. Jedna taková se aktuálně koná ve finském Turku, jmenovitě turnaj pěti zemí, kterého se účastní kromě českého výběru také týmy Finska, Švédska, Švýcarska a Německa. Čeští mladíci už mají zápasy se severskými soupeři za sebou, Finsku podlehli 3:4 v prodloužení, na Švédy nestačili v poměru 3:5. První utkání odchytal Daniel Dvořák, ve druhém otevřel skóre Dominik Sklenář, pro kterého to byl premiérový gól v devatenáctce.

Nominace do A-týmu Česka i Slovenska neminula některé Lvy

V letošní sezóně měl Mountfield HK své zástupce na všech reprezentačních seniorských akcích a nejinak tomu je i tentokrát. Nejproduktivnější bek Tipsport extraligy Petr Zámorský znovu oblékne nejcennější dres, tentokrát na turnaji EHT Beijer Hockey Games ve Švédsku. První úspěšný zápas už má hradecký zadák za sebou, když ve čtvrtečním zápase Češi vyprovodili z ledu domácí výběr Tre Kronor poměrem 5:2. Bek s číslem 24 nastoupil v první obranné dvojici a připsal si asistenci na čtvrtou českou branku.

Slovenští reprezentanti se představí v domácím prostředí, konkrétně v Bratislavě, kde se koná Kaufland Cup. Turnaje se kromě Slovenska účastní také celky Běloruska a Ruska, s prvním jmenovaným soupeřem už se domácí výběr střetl a utkání opanoval 2:1 po samostatných nájezdech. Slovenský národní dres tentokrát oblékají Matej Paulovič a Mislav Rosandič, kteří se v prvním duelu bodově neprosadili.