Tiskové zprávy
út 1.2.2011 | Petr Neckař

Hradecký hokejový klub získal nové posily

Klub HC VCES Hradec Králové získal nové posily. Hradecký tým posílí Martin Záhorovský z extraligového Zvolenu, útočník Lukáš Havel z extraligového Třince a Lukáš Kozák, člen reprezentace Slovenské republiky do 20 let.

„Martin Záhorovský je kvalitní útočník a jsem přesvědčen, že nám pomůže. Je odchovancem zlínského hokeje, kde hrál několik let extraligu. Teď působil v extraligovém Zvolenu. S Martinem se známe již z doby, kdy v Hradci hrál na střídavý start v sezoně 2002/03,“ řekl generální manažer klubu HC VCES Hradec Králové Roman Višňák.

Další posilou je Lukáš Havel z extraligového Třince. „Je teď sice po zranění, ale máme přislíbeno, že by se u nás mohl rozehrávat před play-off extraligy. Dalším příchozím hráčem je Lukáš Kozák, člen reprezentace Slovenské republiky do dvaceti let. Věříme, že nám pomůže v obraně. Je to mladý hráč, ale velice nadějný. Na letošním mistrovství byl nejlepším slovenským bekem,“ konstatoval Roman Višňák.

Záhorovský už dnes začal v Hradci Králové trénovat, Kozák se do tréninku zapojí zítra, co se týče příchodu Havla, o přesném termínu se ještě bude jednat. „Pracujeme na tom, aby už v zítřejším utkání mohl nastoupit Záhorovský,“ uvedl generální manažer.

Zeptali jsme se ho také na to, proč nepřišla hráčská náhrada z Ústí nad Labem za Roubíka, který tam odešel na hostování. „Z Ústí k nám nikdo nepřijde, protože ústeckému týmu nedopadly jiné posily, takže nebude uvolňovat hráče. Ve smlouvě to bylo ošetřeno tak, že pokud nedopadne hráčská náhrada, tak bude hostování kompenzováno další finanční náhradou, což se samozřejmě stane. Jarda Roubík je v Ústí nad Labem na hostování, které mu končí 30. dubna 2011. Poté by se měl vrátit zpět do Hradce Králové a budeme jednat o jeho smlouvě,“ vysvětlil Roman Višňák.