Aktuální zprávy z klubu
po 7.4.2008 | Daniel Višňák

Hradecký kádr doznává prvních změn

V sestavě východočeských hokejistů už hradečtí fanoušci neuvidí od příští sezóny dvě jména, která se na soupisce HC VCES v posledních letech pravidelně objevovala. Tím prvním je útočník Petr Haluza a druhým brankář Tomáš Dušek. Prvně jmenovanému skončila v Hradci po konci letošního ročníku smlouva. Haluza tak krátce na to přijal lákavou nabídku z Komety Brno. Brankář Tomáš Dušek se naopak rozhodl skončit s aktivní hokejovou kariérou, jeho kroky budou směřovat jiným směrem. „Petra Haluzu kontaktovalo Brno a on během několika dní přijal jejich nabídku. Tomáš Dušek vyhrál výběrové řízení na velmi zajímavou pozici a tak se rozhodl pro tuto volbu, kdy by nemohl stíhat hokej a zároveň zaměstnání,“ říká generální manažer klubu Roman Višňák.

Petr Haluza je ale stále hráčem hradeckého kubu, který v současné době jedná o vyrovnání s moravským týmem. „Chceme hráčskou náhradu. Dostali jsme nabídku několika jmen. Uvidíme, které si nakonec vybereme a zda pak najdeme s Brnem společnou řeč,“ upřesňuje.

„Odchod Tomáše Duška nás všechny mrzí. Odvedl v Hradci Králové výbornou práci, za kterou mu patří veliké poděkování. Jako jeden z mála byl v Hradci prakticky od založení akciové společnosti a ušel veliký kus cesty. Na druhou stranu jeho volbu chápeme a přejeme mu, aby se mu dařilo,“ reagoval manažer na rozhodnutí brankáře HC VCES.

„Po dohodě s Pardubicemi víme, že u nás bude i v příštím roce Vláďa Koutský, což je důležitý faktor. V současné době řešíme pozici druhého brankáře, ve hře je více variant,“ přibližuje. „Hráčům začíná koncem dubna letní příprava a do té doby bychom chtěli mít určitě jasno o náhradě za Petra Haluzu,“ řekl samým závěrem Roman Višňák.