Aktuální zprávy z klubu
ne 26.5.2019 | Redakce | Foto: Vladimír Koča

Hradecký odchovanec Filip Hronek nejlepším obráncem MS!

Hradecký hokej měl na letošním mistrovství světa několik zástupců. Jeden z nich – byť v Mountfieldu už nepůsobí – odehrál fantastický turnaj a dočkal se velkého ocenění: Odchovanec Filip Hronek byl vyhlášen nejlepším obráncem šampionátu i členem all-star týmu!

V současnosti už obránce Detroitu se premiérově zúčastnil mistrovství světa dospělých loni v Dánsku a hned na druhém turnaji se ukázal ve famózním světle. Ačkoli mu je teprve jednadvacet let, v Bratislavě se zařadil mezi opory české reprezentace, a to díky defenzivní práci i vydatné ofenzivní pomoci: V deseti zápasech vstřelil tři góly a na osm nahrál.

Díky tomu Filip Hronek suverénně ovládl bodování všech obránců s náskokem tří bodů na druhého Olivera Ekmana-Larssona. V celkovém pořadí produktivity, tedy včetně útočníků, obsadil dvanácté místo.

Na vysněnou medaili s českým týmem sice Hronek nedosáhl, na svůj svátek však získal alespoň dvě významná individuální ocenění. Direktoriát 83. mistrovství světa ho vyhlásil nejlepším obráncem turnaje a žurnalisté ho zařadili do all-star výběru po bok ruského brankáře Andreje Vasilevského či nejužitečnějšího hráče turnaje Marka Stonea z Kanady.

Filipe, gratulujeme!