Rozhovory
pá 1.2.2013 | Sanny Muharem

Hradeckým pomáhá ve zbytku sezóny Marek Drtina. Snad postoupíme, doufá

Vedení královéhradeckého mužstva se rozhodlo posílit obranné řady. Na hostování se zpětnými střídavými starty přišel pod Bílou věž Marek Drtina z Pardubic. Dvě východočeské metropole tak navázali spolupráci. Urostlý obránce už stihl odehrát za Královské lvy dva zápasy, zatím poznal chuť obou možných hokejových příměsí, tedy jak vítězství, tak porážky. Pod trenérem Jiřím Kučerou by měl zůstat do konce soutěžního ročníku.

Situace se narodila velmi rychle, minulý pátek se náhle dozvěděl, že se přesune o dvaadvacet kilometrů dál. „Přišel za mnou po tréninku pan Hemský s tím, že půjdu do Hradce. Bylo to pro mě sice trochu překvapení, ale v žádném případě se tomu nebráním,“ vysvětluje třiadvacetiletý obránce. „Nic moc o papírových věcech ale nevím,“ dodává se smíchem.

Marku Drtinovi není první liga v žádném případě cizí. V rámci letošního ročníku totiž nastupoval i v Jihlavě, kde stihl odehrát devětadvacet zápasů. Za Pardubice, kde má tento hráč smlouvu, letos nastoupil ke třinácti mistrovským duelům v nejvyšší české soutěži.

„Je to zkrátka hokejový život. Jsem normálně z Pardubic, za svou kariéru jsem musel lítat všude možně po jiných městech, nedávno jsem byl právě v té Jihlavě. Nyní alespoň nemusím nikam složitě dojíždět,“ těší mladého obránce.

Hradec a Dukla se v první lize potkávají často. Velký rozdíl mezi těmito dvěma celky není, což potvrzuje i nová akvizice v kabině. „Týmy jsou hodně podobné, oba mají svou kvalitu,“ konstatuje. Největším rozdílem nejspíše bude umístění v tabulce. Zatímco Dukla má vyřazovací boje téměř jisté, Hradečtí musí bojovat. „Věřím, že se nám podaří ve zbývajících kolech uspět a postoupit do čtvrtfinále. Snad tomu pomůžu i já,“ přeje si Drtina.

Východočeši svádějí boj především s Benátkami, které mají v současné chvíli o tři body víc než svěřenci trenéra Jiřího Kučery. Hradec má ale stále naději na postup vcelku velkou, oba mančafty se ještě utkají v rámci devětačtyřicátého kola u řeky Jizery.

K tomu, aby parta kolem kapitána Michala Mikesky uspěla, musí ale přijít taktická disciplinovanost. „V první řadě musíme k utkání přistupovat zodpovědně, následně poslouchat trenéra a dělat to, co máme. Pak by měla naše snaha vést až k vítězství,“ prozrazuje recept na úspěch Marek Drtina.

Tento hokejista působí v Hradci Králové týden. Zatím nastupoval po boku slovenského obránce Marka Zukala. „Spolupráce se všemi hokejisty v týmu se zatím jeví jako bezproblémová, tak uvidíme, co bude dál,“ vyhlíží budoucnost.

Drtina odehrál za barvy Královských lvů dva zápasy, jeho zkušenosti by mohly být ku prospěchu věci. „Prozatím je ještě čas něco hodnotit, dva zápasy na to je krátká doba,“ zmiňuje hráč, jenž zde v minulosti pomáhal juniorce. „Při první třetině v Litoměřicích jsem se s okolnostmi ještě seznamoval, pak už to bylo ale dobré,“ dodává závěrem Marek Drtina.