Aktuální zprávy z klubu
čt 5.2.2015 | Tomáš Borovec

Hradečtí hokejisté se účastnili besedy v Opočně

Hokejisté Mountfieldu HK navštívili ve středu 4. 2. Opočno. Ve městě malíře Františka Kupky besedovali v Kodymově národním domě s žáky místní ZŠ a také s veřejností, která rovněž využila možnosti setkání se čtveřicí Peter Frühauf, Tomáš Mertl, Bohumil Jank a Collin Valcourt.

Děti připravily hokejistům milé přivítání a po dvouhodinové diskuzi si některé z nich mohly zasoutěžit ve vědomostním kvízu o dresy jednotlivých hráčů. Během dopoledne bavil žáky také maskot Mounty, který byl během závěrečného focení na roztrhání. Mládež zahrnula hráče mnoha dotazy nejen na téma hokej. Zajímalo je například, jak se v českém prostředí obklopen českou kuchyní a kulturou cítí Kanaďan Collin Valcourt.

Spokojenost s besedou dala najevo také ředitelka Základní školy Opočno Mgr. Jana Hrnčířová: „V dnešní době, kdy se naše společnost potýká s tím, že se mládež málo pohybuje, je setkání s aktivními sportovci velice přínosné. Žáci se dozvěděli, že sport není jen o slávě, ale i o odříkání, týmové spolupráci, či přizpůsobení se novým podmínkám,“ řekla po příjemné besedě ředitelka Hrnčířová.

V samotném závěru si děti dokonce přichystali překvapení pro hráče, kterým předaly dárky, a také vyjádřili podporu nemocnému obránci Peteru Frühaufovi.