Aktuální zprávy z klubu
čt 25.2.2016 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina | Foto: Jiří Studený

Hradečtí hokejisté získali individuální i kolektivní ocenění v anketě Sportovec roku

V již tradiční anketě Sportovec roku města Hradec Králové za ročník 2015 uspěli hráči Mountfieldu jak na kolektivní, tak i individuální úrovni. V první kategorii si Východočeši odnesli symbolické bronzové medaile. Individuální ocenění zase získali Peter Frühauf, Jaroslav Kudrna a Jiří Šimánek. Akce se konala desátý rok po sobě, slavnostní předávání proběhlo 22. února ve velkém sále královéhradecké Filharmonie.

Prvně jmenovaný hráč si odnesl Cenu Fair Play. Jak ji sám Peter Frühauf hodnotí? „Co se týká individuálního hodnocení, tak to neberu jako nějakou cenu osobního úspěchu. Všichni víme, za co byla. Je to spíš cena pro doktory a tým, který se o mě staral. Taky je pro spoluhráče, kteří mě podrželi a byli mi oporou, a pro Ivet a malého, že to nějak v tom období se mnou zvládli,“ říká zkušený bek, jenž vyhrál boj se zákeřnou rakovinou.

V kategorii kolektivů pak hradečtí hokejisté obsadili bronzový stupínek. „Nejprve jsem si říkal: Fíha, jsme až na třetím místě. Potom, když jsem pozoroval a poslouchal představení prvních dvou míst, jak vyjmenovávali všechny úspěchy, tak musím říct, že už vím, že Hradec nemá jen hokej a fotbal. Takže asi třetí místo odpovídá,“ hodnotí Peter Frühauf.

Musíme makat, abychom se v anketě dostali výš

Individuálnímu ocenění dostál i Jaroslav Kudrna, jenž loni celou anketu dokonce vyhrál. Za rok 2015 se musel spokojit s pátou pozicí. „Loni jsem byl celkem překvapený, že jsem vyhrál, určitě to pro mě byla velká čest, dostat od města takovou cenu, vlastně první v kariéře – musel jsem si na to dvacet let počkat,“ směje se hradecký rodák.

Toho pokles ve výsledkové listině zase tak netrápí, spíše jej motivuje do budoucna. „Jsem rád, že jsem to loni na stará kolena vyhrál, jelikož jsem jinak spíš chodil po světě. A letos? Páté místo, dostal jsem se do desítky lidí, kteří Hradec nějakým způsobem reprezentují, a jsem za to taky samozřejmě rád. Trošku jsem si říkal, snad i čekal, že jako kolektiv bychom mohli být výše, ale přeskočili nás stolní tenisti a baskeťačky. Měli medaile, tak si to zasloužili. Musíme letos makat, abychom se v příštím roce posunuli výš,“ dodává Jaroslav Kudrna.

Jiří Šimánek skončil čtyři příčky za svým kolegou z útoku, když obsadil deváté místo ve stejné kategorii. V té bral vítězství atlet Jan Doležal. První místo v kategorii kolektivů získalo mužstvo TJ Sokol Hradec Králové - Hradecké lvice, nejlepším sportovcem s handicapem se stal golfista Tomáš Prouza. Do síně slávy byl přijat atlet Zdeněk Vašata a v hlasování čtenářů Hvězda Hradeckého deníku uspěl automobilový závodník Michal Matějovský.