Akademie ČH
čt 26.1.2017 | Lenka Jonešová | Foto: Juniorský hokej

Hradečtí mládežníci v průběžných odhadech pro letošní draft NHL

NHL Central Scouting na svých stránkách každoročně zveřejňuje průběžné odhady na umístění hráčů v draftu NHL. Ten letošní, v pořadí už padesátý pátý, se uskuteční v domovském stánku týmu Blackhawks, chicagském United Centru ve dnech 23. – 24. června 2017. Na listině vybraných hráčů ze Severní Ameriky a Evropy nechybí ani dva mladí hokejisté Mountfieldu HK – obránce Radim Šalda a útočník Jaroslav Dvořák.

Z čeho se vlastně seznam průběžných odhadů skládá? Skauti z NHL celoročně putují po klubech z různých koutů světa a sledují naděje, které by mohly zasáhnout do vstupního draftu nejlepší hokejové soutěže na světě. V průběhu sezóny pak postupně skládají seznam aktuálních odhadů. Ten poslední, tedy nejnovější, vyšel 18. ledna. Tabulka odhadů je rozdělena do tří samostatných kategorií – rating A (kandidáti pro draft v 1. kole), rating B (2. a 3. kolo) a rating C (4. – 6. kolo).

Obránce Radim Šalda – 43. místo

Z hradeckého klubu si pozornost skautů vysloužili nadějní mladíci Radim Šalda a Jaroslav Dvořák, kterým na aktuálním seznamu evropských hráčů patří 43., respektive 24. příčka. Sedmnáctiletý obránce Šalda v letošním ročníku nastupuje v kategorii juniorů, kde si v dosavadních 32 odehraných duelech připsal 15 (7+8) kanadských bodů.

Řízný bek je navíc stálým členem na akcích mládežnického reprezentačního výběru. V srpnu nechyběl ani u historického úspěchu reprezentační osmnáctky, která na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi vybojovala zlato, když ve finále zdolala tým USA.

Útočník Jaroslav Dvořák – 24. místo

Jeho stejně starý kolega, útočník Jaroslav Dvořák, si už v letošní sezóně stihl připsat premiérové starty v Tipsport extralize (13 startů) a dalších 8 přidal v partnerských Litoměřicích. V mládežnické kategorii pak rychlonohý forvard nastupuje v kádru juniorů, kde si v jednadvaceti sehraných kláních připsal 13 (5+8) kanadských bodů. I on patří mezi stálice mládežnického výběru české reprezentace, kde nastupuje v kategorii U18.

Pozornost hradeckých fanoušků se však bude upírat ještě na další české jméno. Tím je gólman Tomáš Vomáčka, jenž v letošní sezóně hájí barvy texaského celku Corpus Christi hrající americkou soutěž NAHL. Bývalému hradeckému muži v masce patří na listině gólmanů nastupujících v Severní Americe 13. příčka.