Žáci
ne 11.4.2010 | Lukáš Souček

Hradečtí mladíci reprezentovali na mezinárodním turnaji v Německu

Pětice hradeckých hokejistů ročníku 1998 reprezentovala ve dnech 29. - 30.3.2010 Českou republiku na jednom z největších mazinárodních turnajích ve Füssenu v Německu. Pod hlavičkou Hokejového týmu mládeže nastoupili Radovan Pavlík, Michael Weiss, Patrik Hidvéghy, Kryštof Hroudný a Vítek Fanderlik. Hradecká pětice mladíků tak na mezinárodním turnaji úspěšně reprezentovala hradecký klub a ze slušně obsazeného turnaje přivezla stříbrné medaile. Svého přemožitele našli Češi až ve finále, kde v napínavém utkání podlehli Kanaďanům.

Průběh a hodnocení turnaje

Martin Fanderlik (vedoucí mužstva HC VCES Hradec Králové)
V úvodu turnaje jsme porazili Rakousko 12:0, pak nás zaskočilo skvěle bruslící domácí Německo, které kluci porazili 1:0 a zajistili si tak postup do semifinále. Třetí zápas ve skupině byl ovšem nejtěžší. Se skvěle hrajícími a urostlými Finy jsme vyhráli 4:1 a postoupili do finále proti Kanaďanům, kteří bez zaváhání, stejně jako český tým, vyhráli druhou skupinu.

Finále jak má být. Nejdříve jsme prohrávali 0:2, pak zápas otočili na 3:2, což se doposud nikomu na turnaji nepodařilo. Bohužel ale minutu před koncem jsme ztratili možnost rohodnout zápas v nájezdech. Ani závěrečná power-play nám nepomohla, soupeř jen utvrdil své vítězství gólem do prázdné branky.

Kluci během dvou dnů odehráli nejtěžší utkání ve své kariéře. Radovan Pavlík skončil na třetím místě kanadského bodování. Patrik skvěle odehrál pozici levého křídla. Michael Weiss s Tomášem Vomáčkou pustili nejméně gólů na celém turnaji. Smekám i před obránci Kryštofem Hroudným a Vítkem Fanderlikem, kteří odehráli celý turnaj na dvě obranné dvojice.

Fotografie z turnaje