Akademie ČH
pá 7.12.2012 | Martin Voltr

Hvězdy mládeže za měsíc listopad: Červený, Voženílek, Hofman

Hokejový klub Královští lvi Hradec Králové znovu vyhlásil nejlepší hráče mládeže za uplynulý měsíc. Díky svým výkonům v listopadu se ocenění dočkal jeden obránce – Marek Červený za juniorku – a dva útočníci. Mezi staršími dorostenci nominovali trenéři podruhé v řadě Daniela Voženílka, v mladším dorostu vybojoval pomyslné prvenství momentálně zraněný Tomáš Hofman.

Marek Červený: Do ligy nepatříme

Není náhoda, že všichni tři jmenovaní si už v této sezóně vyzkoušeli hru také o kategorii výš. Marek Červený tak v době marodky pomáhá prvoligovému A-týmu. „Dostal jsem šanci a budu se snažit hrát tak, jak umím. Chci ukázat trenérům, že tu soutěž bych mohl hrát,“ nezříká se obránce příležitosti.

Letos už naskočil také do seniorské druhé ligy. V dresu Jablonce nad Nisou odehrál devět zápasů, během nichž si připsal více než slušných šest bodů za tři góly a stejný počet asistencí. „S první ligou se to sice nedá srovnávat, ta je někde jinde, ale přece jen to jsou chlapi. Pro nás mladé hráče to je dobrá zkušenost,“ uvědomuje si.

Jeho hlavním úkolem však zůstává táhnout hradeckou juniorku. „Snažím se své zkušenosti z juniorské extraligy i ze soutěží dospělých přenášet do našeho týmu a pomáhat i mladším klukům. Zatím nám to jde dobře, za což jsem rád. Mám vedle sebe výborné spoluhráče,“ chválí Červený.

Nejstarší mládežnická kategorie bude letos znovu aspirovat na postup do nejvyšší soutěže, která v Hradci už několik let chybí. A devatenáctiletý bek má jasno. „Klidně o tom budu mluvit otevřeně – chci postoupit. Myslím, že celou sezónu ukazujeme, že do ligy nepatříme. Tenhle tým na extraligu rozhodně má!“

Svěřenci trenéra Miloše Říhy mladšího se mohou opřít také o ročník, který loni ve starším dorostu fantasticky vybojoval semifinále extraligy. „Přesně tak, kluci loni udělali výborný úspěch. Letos jsou všichni v juniorce a je škoda, že tu nemůžou hrát extraligu. I letošní starší dorostenci jsou šikovní. Byl bych hrozně rád, kdybychom to pro ně vybojovali,“ uzavírá s odhodláním Marek Červený.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2012 junioři 6 0 7 7 +7 6

Daniel Voženílek: Když se daří, tak se daří

Snad nejvíc obdivu za svou nominaci na hvězdu měsíce si zaslouží Daniel Voženílek. Stejnou cenu totiž přebral už v říjnu! Řečeno mluvou hvězd šoubyznysu, tentokrát už to skutečně nečekal. „Opravdu ne. Byli tam i jiní hráči, kteří to mohli dostat. Například gólman Fanda Veselý, který nás držel ve všech zápasech. A vůbec jsme zlepšili herní projev celého týmu,“ ohlíží se za uplynulým obdobím.

Nejproduktivnější hráč staršího dorostu prožil na přelomu listopadu a prosince vpravdě neuvěřitelný víkend. V dresu svého týmu stačil za dva zápasy vstřelit sedm gólů a na další dva nahrát! O den později se dočkal i odměny v podobě zkoušky mezi juniory a vlastně už málokoho překvapilo, že při své formě si rovnou připsal branku a asistenci.

„Když se daří, tak se daří,“ popisuje Voženílek s úsměvem poslední víkend. „Pomohla mi celá naše formace a také štěstí. Nominace do juniorky mě docela překvapila, ale jelikož v ní některé kluky znám, bylo to v pohodě. Začátek byl těžký, ale pak jsem dal gól a chytl jsem se.“

Teď stojí před staršími dorostenci náročný úkol, který z velké části ovlivní hodnocení celé sezóny. Hradečtí potřebují zabojovat o posun mezi nejlepší čtyři týmy skupiny, který by jim zajistil pro druhou část extraligy příslušnost mezi republikovou elitou. A rovnou také play-off.

Během následujících čtyř zápasů musí Královští lvi stáhnout manko čtyř bodů na České Budějovice. „Škoda, že už to není v našich rukou. Na druhou stranu, i ve slabší skupině by se ještě bojovalo o zbývající místa pro play-off. Teď do toho ale rozhodně dáme všechno. Naděje umírá poslední,“ hlásí Daniel Voženílek.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2012 starší dorost 7 7 5 12 +3 8

Tomáš Hofman: Škoda toho zranění

Trojlístek oceněných hokejistů doplňuje mladší dorostenec Tomáš Hofman. Ten se však momentálně po ledových plochách neprohání, zotavuje se totiž po zranění. „Mám natažené vazy v koleni a vypadá to, že na led bych měl jít po Novém roce,“ popisuje.

Listopad byl pro celý tým mladšího dorostu hodně zvláštní, kromě reprezentační přestávky totiž do jeho programu zasáhla i dvojice odložených utkání. Důvod? Marodka – nejprve hradecká, posléze sparťanská. Mladíci tak stačili odehrát pouze čtyři zápasy.

A Hofman bodoval hned v trojici z nich, chválí si zejména duely s Pardubicemi a v Táboře. Na jihu Čech zaznamenal dokonce hattrick! „Poslední dva zápasy se mi myslím povedly, a pak zrovna přišlo to zranění. Je opravdu škoda, že mě takhle vyřadilo,“ lituje nepříjemnosti, která je v jeho věku ještě o to horší.

Podle možností se ale zapojuje do přípravy se svými spoluhráči, podporuje je také v zápasech. Naposledy mohl sledovat jejich obrovskou chuť po dvoutýdenní přestávce, což odnesla Mladá Boleslav. „Kluci byli nabuzení, šli do zápasu naplno. Je sice pravda, že Boleslavi chyběli někteří hráči, ale my jsme zkrátka hráli dobře,“ ohlíží se Hofman za vítězstvím 5:1.

Jak už bylo naznačeno, také útočník mladšího dorostu se letos jednou představil mezi staršími kolegy. „Pan Luštinec mě dal do první pětky a byl jsem u dvou gólů. Teď se ve starším dorostu ukazují i ostatní kluci od nás. Jsou na tu zkoušku nabuzení a v zápasech vždy odevzdají maximum,“ hledá na závěr Tomáš Hofman příčiny velmi pozitivní skutečnosti. Když trenérům napříč všemi kategoriemi chybí hráči, vždy mají po kom sáhnout.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2012 mladší dorost 4 5 1 6 +7 10
Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej