Ohlasy k zápasu
út 28.1.2020 | Petr Šatalík

Jágr? Celosvětová legenda, hráč jako svině, říká Kevin Klíma

Hradec porazil Kladno jasným výsledkem 4:1. Napravil tak blamáž s Libercem a dal jasně najevo, že pod Ještědem šlo jen o jakýsi náhlý zkrat. Především však ukázal, že dokáže hrát na vysoké úrovni, Středočechy často zavíral v jejich pásmu a skóre mohlo být i vyšší. Na ledě byl nepřehlédnutelnou postavou Kevin Klíma, který byl zkrátka všude. Akce rozjížděl i zakončoval, puky získával i rozděloval spoluhráčům. Sám vstřelil druhý gól Mountfieldu, na další přihrál a to měl ještě velkou smůlu, že další jeho šance zůstaly nevyužity.

Hbitý útočník netají, že o blamáži s Libercem už před utkáním s Kladnem nepřemýšlel. „Když hrajeme zápasy takhle rychle za sebou, tak musíme každou porážku hodit rychle za hlavu, začít od znova a jít dál. Sezóna je dlouhá, když prohrajete jedno utkání, nesmíte nad tím moc uvažovat,“ nabádá královéhradecká čtyřiatřicítka.

Střelec druhého gólu v duelu s Kladnem přiznává, že on i celý tým už věnují pozornost extraligové tabulce. „To víte, že ji trošku sledujeme, ale hlavně se musíme soustředit na naši hru a nekoukat na to, jak hrají ti druzí, musíme se koncentrovat sami na sebe,“ přemýšlí forvard, jenž přišel v říjnu loňského roku z pražské Sparty.

Rovněž si je vědom důležitosti utkání s Rytíři, kteří se tlačí na desáté místo a rádi by si zahráli předkolo play off. „Zápas s Kladnem byl nesmírně důležitý, je moc dobře, že jsme ho vyhráli a získali tyhle cenné tři body,“ přikyvuje člen známé hokejové rodiny, jehož otec odehrál v NHL téměř 900 duelů.

Když do Jágra narazí takový prcek jako já, on prostě jede dál

Zároveň ocenil výkon Jaromíra Jágra, který i ve vysokém věku dál válí na extraligových kluzištích. „To je jasné, je to celosvětová hokejová legenda, když je na ledě, vždycky o něm všichni ví. A to je poměrně starý, je mu 47 let, ale pořád je to hokejista jako svině (směje se) a my si na něj musíme dávat pořád velký pozor,“ přiznává česko-americký hráč ve službách Lvů.

A co na hře slavné osmašedesátky obdivuje ze všeho nejvíc? „Je jasné, že když má puk pod kontrolou u mantinelu a já, takový prcek, do něj narazím, tak on mě jen odstrčí rukou a v pohodě jede dál,“ usmívá se šikovný útočník, který bude pod Bílou věží působit minimálně do konce sezóny.

V posledních dvou duelech se pokaždé některý z hradeckých hokejistů dostal do bitky. Bude tento trend s končící základní částí pokračovat?„Jasně, už se to blíží hokeji v play off, není divu, že se kluci sem tam porvou,“ krčí rameny štírek, který byl v utkání s Kladnem hodně vidět.

Jen jsme se na sebe s Chajdou podívali a já věděl, že mi to dá

Sám svým gólem zvýšil v 27. minutě vedení Hradce na 2:0. „Viděl jsem, že jde Smoli (Radek Smoleňák) střídat a Chajda (Matěj Chalupa) si tam zastavil puk u mantinelu. Jen jsme se na sebe podívali a už jsem věděl, že mi to dá. Pak už jsem byl před bránou úplně sám a šanci proměnil,“ popisuje svou branku hokejista, který se narodil v Tampě.

Byl jeho zásah rozhodujícím okamžikem celého souboje se Středočechy? „Myslím, že i můj gól byl hodně důležitý, ale všichni jsme tentokrát hráli dobře, měli jsme výborný pohyb, dobře jsme spolupracovali a to bylo klíčem k úspěchu,“ chválí celé mužstvo hráč, který si prošel AHL či QMJHL.

Na konci utkání měl ještě jednu obrovskou příležitost, kdy mu před prázdnou bránu poslal střílený pas Jakub Lev. Přihrávka však byla nejspíš příliš prudká a forvard Lvů nestihl puk nasměrovat do sítě. „Co k tomu dodat, tohle prostě musí být gól,“ kroutí hlavou a směje se muž, který v letošním extraligovém ročníku zapsal už devět kanadských bodů.

Fanoušky slyšíme a ceníme si toho, že za námi stojí

A jaká je spolupráce s parťáky z útoku Radovanem Pavlíkem a Jakubem Lvem? „Hráli jsme spolu už asi pět zápasů a už si docela dobře rozumíme. Všichni chceme tvrdě makat a hrát co nejlepší hokej,“ pochvaluje si své místo v sestavě dvaadvacetiletý útočník.

Na zápas přišlo 6000 diváků, takže atmosféra byla opět naprosto fantastická. „Je obrovská paráda, když přijde tolik lidí, kteří nám fandí. My je samozřejmě slyšíme a ceníme si toho, že stojí za námi,“ děkuje fanouškům východočeského celku Kevin Klíma.

A jaký je plán na nejbližší dny? V pátek je na programu souboj v Plzni, v neděli pak následuje derby a za týden v úterý finále Champions Hockey League se švédskou Frölundou. „Musíme se na to samozřejmě dobře připravit, pořádně si odpočinout a jít den za dnem, ostatní přijde samo,“ usmívá se jeden z hrdinů utkání s Kladnem.