Aktuální zprávy z klubu
ne 22.3.2009 | Michal Luňák

Jak si v sezóně vedl hradecký útok

V dnešním druhém a závěrečném díle Vám nabízíme pohled na hradecké útočníky tak, jak jsme je během jejich působení v uplynulé sezoně viděli. Jedná se o subjektivní pohled redakce, který nemusí korespondovat s názory trenérů, případně vedení. Hlavní útočná síla týmu trenérské dvojice Pazourek - Mička byla soustředěna do prvních dvou formací. Tam bylo třeba hledat strůjce úspěchu, kterým letošní semifinále rozhodně bylo. Jedinou vyjímkou byl Martin Filip, který po nepříliš povedené základní části ožil a v play - off dal svými výkony vzpomenout na svá nejlepší vystoupení v hradeckém dresu z minulých let.

Údaje za jménem hráče jsou řazené v pořadí: "Školní známka", počet utkání, kanadské body, branky a asistence.

Jaroslav Roubík 1 58 70 28 + 42

Kapitán na pravém místě. Rozjezd do sezóny měl pomalejší, ale o to lepší a kvalitnější výkony předváděl od listopadu. V celkovém bodování základní části proháněl dvojici Bakus – Hodek, ale nakonec skončil třetí. Bodování play – off však již ovládl a potvrdil tak, že v první hokejové lize najdete jen málo lepších útočníků, pokud je najdete vůbec…

Jiří Kadlec 1 61 59 25 + 34

Zapomeňte na to, jaký ročník narození má tento zkušený útočník ve svém občanském průkazu! První útočná formace by bez něj nemohla existovat. Jiří Kadlec je vždy prvním vracejícím se útočníkem a zároveň vydatně stíhá zaměstnávat obránce hradeckých soupeřů. V sezóně dal 25 branek což je při jeho obranných povinnostech neuvěřitelné číslo. Neuvěřitelná sezóna ve které vynechal pouze jediný duel a to ten v Benátkách, kde dostal od trenéra Pazourka zasloužené volno.

Martin Koudelka 1 57 55 20 + 35

Martin Koudelka byl centrem druhé formace která táhla tým v úvodu soutěže a dále zdatně sekundovala formaci první. Také Martin dal na své poměry slušných dvacet branek. Během sezóny ho často zrazovalo zdraví, ale porval se s tím přesně dle svého stylu. V bodování play – off první ligy se vtěsnal mezi tři nejlepší útočníky. Zdálo se, že ve druhé polovině sezóny mu nepřidala ani upadající forma jeho křídel z formace.

Patrik Fořt 2 45 46 21 + 25

Tradiční křídlo první hradecké formace odehrálo sezónu kde platilo, že jednou si nahoře a jednou dole. Zakončil jí však nahoře, jelikož semifinálová série patřila právě Patrikovi. Narození syna mu dodalo patřičný klid v koncovce, který jak všichni doufají si přenese i do další sezóny. Jaroslav Roubík mu připravuje daleko více šancí, než je 21 branek na Patrikově kontě.

Daniel Volráb 2 45 41 20 + 21

Dlouhou dobu nejlepší střelec týmu. Začátek sezóny ho zastihl ve velké formě, ale na konec nebude vzpomínat v nejlepším.Pouhé dvě branky v šestnácti zápasech play – off je prostě málo. V sezóně musel překonat zranění ramene a dlouhý tréninkový výpadek měl na jeho herní projev jistě vliv. Mimo dvaceti vstřelených branek se Daniel tradičně uplatňoval ve hře v oslabení, ve které patří k nejlepším v týmu.

Jan Hruška 2- 62 42 13 + 29

U tohoto křídla druhé formace platí stejné hodnocení jako u Daniela Volrába. Druhá polovina sezóny jistě nebyla dle představ Jana Hrušky. Své šikovné ruce nedokázal ovládat jako v začátku sezóny. Někdy se zbytečně utápěl ve svých kličkách. Honza o sobě tvrdí, že nikdy nebyl a asi ani nebude střelec. Mohl by jím však být, kdyby se někdy pokoušel o jednodušší koncovku.

Martin Filip 2- 62 30 5 + 25

Dlouhou dobu v základní části se zdálo, že Martinův návrat do mateřského klubu nebude to, na co bude po skončení kariéry vzpomínat v dobrém. Dlouho nedokázal najít řeč se svými spoluhráči ve třetí formaci. Martin potvrzoval šikovné ruce a plnou hlavu nápadů, ale to v současném trendu hokeje není vše. Trenér Pazourek často zmiňoval nedostatečnou letní přípravu zkušeného centra. Po vánoční přestávce šla výkonnost Martina nahoru a gradovala v play – off. Zejména pak čtvrtfinálová série probíhala plně v režii zkušeného centra. U Martina tak plně platí: Konec dobrý všechno dobré…

David Nedorost 3 57 21 13 + 8

Přišel do týmu s pověstí štírka a střelce. Tuto roli však naplňoval pouze při zranění Patrika Fořta, kdy po boku Jaroslava Roubíka dal v sedmi zápasech pět branek. Celkových 13 branek dělá z této sezóny Davida Nedorosta sezónu průměrnou. V play –off vstřelil pouze jednu branku, i kdyžhodně důležitou v šestém čtvrtfinále s Vrchlabím.

Jan Kubišta 3 12 3 3 + 0

Přišel na konci přestupního termínu z druholigového Kolína a určitě nezklamal. Zaznamenal dvě důležité trefy v předkole s Kadaní. Pak odjel na univerziádu a vrátil se až na závěr semifinále. Týmu jistě chyběl, jelikož v play – off se tento hráč neztratí. Šikovné ruce a dobré krytí kotouče jsou zbraně, které by měl použít v přípravě na nadcházející sezónu.

Ladislav Jindřich 3- 20 1 1 + 0

Přišel také ke konci základní části a zejména v play – off nezanechal vůbec špatný dojem. Akceptoval a pochopil svou roli ve čtvrté formaci. Ve čtvrtfinále vstřelil svou jedinou branku ve dvaceti zápasech. Ladislav se vyrovnává s přechodem z juniorů a jeho výkony v Trutnově naznačují, že se s tou těžkou rolí pere zdatně. Bude jeho výkonnost stoupat i v příštím ročníku?

Jaroslav Polák 3- 11 2 1 + 1

Návrat do známých míst dopadl pro Jaroslava rozporuplně. Od zkušeného útočníka se zřejmě čekala lepší výkonnost. Jistě že vyloženě nezklamal, ale rozdíl mezi první a druhou ligou je velký. Otázkou zůstává, co by s Jaroslavem udělala kvalitní letní příprava, jelikož hokej jistě hrát nezapomněl.

Pavel Suchý 4 56 8 6 + 2

Osm bodů v 56 zápasech hovoří za vše. Špatnou sezónu má za sebou hradecký odchovanec. Navíc týmu moc nepomohl ani zbytečným a častým vylučováním. V tabulce +/- byl nejhorším hráčem, v play – off nezaznamenal ani bod.

Patrik Moskal 4 48 15 9 + 6

Přišel jako posila s cílem zapomenout na minulou nepovedenou sezónu v Kometě. Bohužel se mu to nevydařilo. V sezóně mu v tom nepomohlo ani těžké zranění kolene, právě v utkání na Kometě. V play – off dal v jednom zápase dvě branky, ale v dalších čtrnácti zápasech byl neviditelný. Propadal se sestavou a trenér Pazourek z něj měl těžkou hlavu a nejen on…

Jakub Luštinec 4- 34 5 4 + 1

Co se stalo s Jakubem Luštincem po povedené letní přípravě a začátku sezóny ví zřejmě jen on sám! V každém případě je škoda, že na své výkony nedokázal navázat a vytratil se ze sestavy. Sezónu pak dohrál v Kolíně a Technice Brno. Letní příprava napoví, jaký další osud Jakuba čeká.

Marcel Ulehla 5 31 4 1 + 3

Stejně jako u Pavla Březiny je na místě označení propadák! Přišel do týmu jako náhrada Petra Domina, ale nahradil ho pouze parametry na týmové fotce. Jedna jediná branka v 31 zápasech je na posilu neskutečně málo a šancí dostal od trenérské dvojice dostatek. Několik zápasů dohrával mezi třemi formacemi, ale ani jednu šanci nevyužil. Sezónu dohrál v Rakousku.