Ohlasy k zápasu
ne 30.12.2012 | Filip Červinka

Jan Berger: Bojovnost nás přivedla k bodům

Pod Bílou věž zavítal tým Benátek nad Jizerou. Východočeši před tímto zápasem nevyhráli třikrát v řadě. Počtvrté už se jim ale znovu podařilo potěšit fanoušky cenným skalpem šestého celku prvoligové soutěže. Po dobu celého utkání si hradečtí bojovníci počínali lépe než jejich protivník. „Pro nás to jsou velice cenné body. Obzvláště pak proti tak silnému soupeři, navíc jsme si svou pílí vítězství opravdu zasloužili,“ konstatuje hradecký útočník Jan Berger.

Po třech porážkách přišla konečně výhra a při pohledu na současné výsledky Královských lvů mimochodem velice důležitá. „Po tomto utkání panuje v našem táboře spokojenost. Jsme vděční za výhru. Vítězství to bylo ubojované, přálo nám i potřebné štěstíčko a musím také vyzdvihnout perfektně chytajícího Filipa Luňáka. Padli nám tam dva góly, které naštěstí pro tentokrát stačily a my za tyto tři body můžeme být jedině rádi,“ hodnotí zpětně výkon svého týmu Jan Berger.

Východočeši byli po většinu utkání lepším týmem. Na jejich kontě nemusela svítit pouze dvojka, ba i mnohonásobně větší číslo. „Po celou dobu utkání jsme tahali za delší konec provazu, ale neproměnili jsme několik šancí, přesto těsně vyhráli. I to se však počítá a jak už jsem avizoval, vítězství to dle mého pohledu bylo zasloužené,“ konstatuje forvard hradecké čtvrté formace.

Účet zápasu otevřel právě samotný Jan Berger, který po celé utkání hýřil vysokou aktivitou a chutí tlačit se do branky soupeře. „První gól začal odraženým kotoučem ve středním pásmu, kdy se mi jej pokoušel nahrát Šimon Macháň. Já jsem si puk zpracoval, najel si z pravé strany zcela osamocený a prostě a jednoduše vystřelil na bránu,“ popisuje autor úvodní trefy v síti Benátek.

Gól Jana Bergera padl po jeho laciném útočném faulu, a tak se naskýtá myšlenka, zda ho tato skutečnost k brance nenabudila. „Je pravda, že jsem těsně před mým zásahem tým zbytečně oslabil a zdravě jsem se naštval. Podařilo se mi tuto chybu odčinit, škoda jen, že jsem nemohl být více na ledě, dnes jsem se cítil opravdu dobře. Hlavní ale je především to, že jsme vyhráli a dařilo se celému týmu. Věřím, že když na sobě budu neustále makat, výsledky přijdou,“ hodnotí svůj výkon a dívá se dopředu útočník se třináctkou na zádech.

Na začátku třetí třetiny soupeř ze středu Čech rychle snížil na rozdíl jediné branky a náhle tu bylo drama. „Minulý zápas přišla podobná situace, kdy jsme se toho zalekli a dostali jsme hned další gól. V sobotu však byla situace jiná. My pokračovali ve stejném tempu jako po celé utkání a neustále se tlačili do útoku, zbytečně nebránili a nestahovali se do ulity. Díky tomu se nám i podařilo uhájit jednobrankové vedení,“ dívá se zpětně Jan Berger na nepříznivou situaci jeho týmu v závěrečné periodě.

Královehradečtí v posledních dnech zažili rošády na trenérské lavici a s nimi i odvolání hlavního trenéra Martina Hostáka, na jeho pozici byl současně povolán Miloš Říha mladší. „Nevím, jak tuto nepříjemnou situaci hodnotit, pro nás hráče to je určitý impuls, avšak až čas ukáže, zda to bylo dobře nebo špatně. Musím podotknout, že toto vybojované vítězství je velkým impulsem vpřed,“ komentuje změny na lavičce Hradeckých Jan Berger.

Atmosféra v kabině se ale dle jeho slov prý moc nezměnila. „Na každý zápas se snažíme vyhecovat a hrát jako tým, atmosféra se rozhodně nijak obzvláště nezměnila. Vše je velice podobné a my se snažíme zápas co zápas odvést ten nejlepší výkon. Velkou změnu v naší kabině jsem tudíž nezaznamenal.“

Na závěr si hradecký útočník a střelec úvodní branky proti Benátkám Jan Berger vzal slovo. „Blíží se konec roku a já bych všem fanouškům popřál hlavně zdraví, protože si myslím, že je to to nejdůležitější jak pro sportovce, tak pro ostatní lidi. Ať se jim daří vše, na co sáhnou a pro ty, co mají rádi hradecký hokej, vzkazuji aby jim nadšení vydrželo a neztráceli chuť nás i nadále podporovat, protože bez fanoušků to prostě nejde,“ dodává jedním dechem Berger.