Aktuální zprávy z klubu
pá 2.2.2018 | Jan Vavřina

Jaroslav Bednář, Jan Berger, nebo Petr Koukal? Zvolte hráče ledna

Patrik Rybár, Michal Dragoun, Rudolf Červený – tyto hráče vybrali fanoušci Mountfieldu HK jako nejlepší postupně za říjen, listopad a prosinec. Koho zvolí za měsíc leden? Jaroslava Bednáře, Jan Bergera, nebo Petra Koukala? Hlasování bude ukončeno v pondělí 5. února ve 20:00, následně budete moci vítězi položit dotazy v offline rozhovoru na webu klubu. Autor nejzajímavější otázky se pak může těšit na dvě vstupenky na utkání A-týmu a klubové tričko s podpisem hráče měsíce ledna.

Jaroslav Bednář – lídr opět v čele bodování

Hradecký kapitán si i v jednačtyřiceti letech udržuje svůj vysoký bodový i herní standard. Stále se drží v popředí bodování svého týmu a s koncem ledna je dokonce v jeho čele. V letošních 42 duelech nastřádal 37 bodů za 11 branek a 26 asistencí. S poslední hodnotou je na čtvrté příčce mezi všemi extraligovými nahrávači.

Také v lednu dokázal udržet nastavenou laťku hodně vysoko, v 11 zápasech zapsal stejný počet bodů (4+7) – proti Dynamu se trefil dvakrát, s Litvínovem zažil dokonce tříbodový večer, když připravil pro své spoluhráče tři góly. Co se týče bilance +/-, nejzkušenější ze lví smečky se dlouho pohyboval kolem nuly, první měsíc v roce zakončil s hodnotou +8 a aktuálně je na čísle +10.

Jan Berger – za bojovnost odměněn góly

Do začátku roku 2018 posbíral broumovský rodák v české nejvyšší soutěži 3 body. V lednu jich zvládl 5. Osmadvacetiletý útočník předváděl přesně tu hru, která se od něj vyžaduje – důraznou, plnou soubojů. Navíc k tomu přidal přesné trefy, zejména ta proti Chomutovu, který Mountfield porazil 1:0, měla extra váhu. Když naposledy vyhrál Hradec doma v základní hrací době 1:0, psal se březen roku 2012. Vítěznou trefu zaznamenal rovněž Jan Berger.

V aktuálním ročníku odehrál student vysoké školy 24 duelů s bilancí 5+2, čtyři z pěti gólů zapsal právě v lednu. I výkony z prvního měsíce v roce 2018 pomohly hráči, jenž je s hradeckým hokejem spjat od roku 2005, aby s klubem podepsal novou hráčskou smlouvu.

Petr Koukal – stabilní výkony ho vynesly až na olympiádu

Stejně jako Jaroslav Bednář, i Petr Koukal dokázal do zápasy nabitého měsíce přenést formu z předchozích týdnů a nadále byl jedním z tahounů Mountfieldu HK. Také si připsal průměrně bod na zápas, v deseti duelech se trefil pětkrát a stejný počet branek připravil pro své spoluhráče. Aktuálně je třetím neproduktivnějším hráčem mužstva s bilanci 12+21 ve 44 zápasech.

V bilanci +/- je dokonce na druhé příčce s hodnotou +18, kterou v lednu vylepšil celkem sedmi plusovými body. Neúprosný bojovník byl vidět nejen v ofenzívě, odvedl také spoustu černé a zároveň čisté práce – za leden neobdržel jediný trest. I to všechno, stejně jako nepřeberné množství zkušeností, pomohlo hradeckému forvardovi k tomu, že byl nominován na olympijské hry!

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce ledna?

1. Berger Jan 63,15 %
2. Koukal Petr 19,53 %
3. Bednář Jaroslav 17,32 %