Rozhovory
čt 14.2.2019 | Adam Kodet, Jan Vavřina

Jaroslav Bednář odpověděl na dotazy fanoušků

V srpnu před sezónou a v listopadu po první části ročníku se fanoušci Mountfieldu HK mohli zeptat sportovního manažera Jaroslava Bednáře na témata týkající se hradeckého A-týmu. V únoru v průběhu poslední reprezentační přestávky před vrcholem sezóny, se tato možnost otevřela znovu. Své otázky o hradeckém hokeji jste mohli pokládat do půlnoci neděle 10. února, následně na ně člen sportovního vedení klubu odpověděl.

Marek Morávek (MoravekMarek@email.cz - Černilov)
9.2.2019, 23:09
Ahoj Jardo, předem se omlouvám za větší množství dotazů, ale když k tomu je ten prostor, rád ho využiji.

1) Jak jsi spokojen s našim dosavadním umístěním a především s herním projevem? Osobně si myslím (a nejsem jediný), že předvádíme pro oko diváka nejatraktivnější hokej od doby, kdy se sem extraliga přestěhovala.

2) V čem vidíš hlavní přednost a sílu tohoto mužstva?

3) Souhlasíš s názorem, že momentálně disponujeme nejkvalitnější a nejkompaktnější obranou, kterou jsme kdy v novodobé (extraligové) historii měli? Vím, že v Hradci působíš až od roku 2015, tak můžeš minimálně porovnávat od svého příchodu.

4) Pokud se budeme bavit o dvou ofenzivních obráncích Petrovi Zámorskému a Filipovi Pavlíkovi, je vůbec v silách klubu udržet je zde pro další ročník? Oba dva mají skvělou sezonu a oba jsou ve věku, kdy mohou myslet na zahraniční štaci. Oba dva jsou pro nás také ale zároveň dost klíčoví. Náhrada by se hledala horko těžko..

5) Klub vyhlásil před začátkem tohoto ročníku změnu koncepce, jejíž cílem bylo omlazení mužstva, včetně postupného zabudovávání odchovanců. Byť k omlazení mužstva nepochybně došlo, se zařazením odchovanců (či hráčů, kteří tu prošli mládeží) už je to trochu zdrženlivější. Vím, že tu jsou určité faktory jako zranění Pilaře a později i Gaspara, přesto neměli bychom být aktivnější a dát prostor i dalším mladým hráčům?

6) Co říkáš na výkonnostní progres Radovana Pavlíka? Několik let jsme si ho piplali a teď nám to vše vrací. Neměli bychom takhle postupovat i u dalších mladíků? Narážím na to, že Pavlík společně s Hronkem za áčko debutovali v nějakých 15, 16 letech (25.2.2015 na ledě Zlína), další sezonu už odehráli solidní množství zápasů. Od té doby se v naši sestavě (v soutěžním extraligovém zápase) ale prakticky nikdo dorosteneckého věku neobjevil.

7) Jistě jsi zaregistroval výkony našeho kmenového hráče Lukáše Nedvídka v Třebíči, kde patří k lídrům a tahounům. V druhé nejvyšší soutěži působí už čtvrtým rokem, letošní sezona je pro něho zlomová.. Zdá se, že hokejově vyzrál a že možná nastal čas na posun. Počítáš s ním nějakým způsobem pro příští sezonu v Hradci?

8) Dále bych se rád zeptal na Tvůj osobní názor na Juru Bezúcha, kterého jste uvolnili do konce soutěžního ročníku do Jihlavy. Pro mě to byla překvapivá informace. Chápu, že jeho herní vytížení je otázkou spíše na trenéry, přesto Tě poprosím o komentář.. Čím konkrétně zklamal nebo nepřesvědčil? Podle mého názoru dostal minimum prostoru, navíc víceméně pouze ve čtvrté formaci.

9) Jak hodnotíš dosavadní výkony Daniela Rákose? Podotýkám, že nechci nikoho kritizovat, od toho jsou tu jiní „fanoušci“. Vždy se někomu daří více a někomu méně.. Takový je sport. Na druhou stranu si nemohu odpustit poznámku, že přínos Daniela pro mužstvo je zkrátka minimální. Nikdo kdo sleduje extraligu, od něho jistě nečekal 15 gólů za sezonu, ale čekalo se, že dodá jiné atributy (vysoká bojovnost, fyzická hra, určitá provokativnost, zkrátka že bude vždy nepříjemným článkem pro soupeře). Opakuji, že mu nechci křivdit, ale já osobně tam nic z toho nevidím. Nechápu, čím přesvědčil trenéry více, než například výše zmiňovaný Jura. Navíc dostával z počátku spoustu prostoru v první formaci.

10) Jistě jsi zaznamenal nedávný rozhovor s našim brankářem Jaroslavem Pavelkou pro Deník, kde si mimo jiné postěžoval na svoje vytížení. Není to trochu nešťastné? Sám jsem fanoušek Jardy a přál bych si, aby chytal spíše on, jelikož jsme si ho v Hradci vychovali... Na druhou stranu se mi tohle chování ani trochu nelíbí. A objektivně je třeba říct, že Brandon rozhodně není horší gólman, byť je nechci srovnávat, protože jsou oba typologicky zcela odlišní.

11) Pokud vidíme pozitivní stránky našeho mužstva (a že jasně převládají), je třeba vidět i nedostatky. Asi se shodneme na tom, že jedním z palčivých problémů jsou naše přesilové hry. Vím, že se vždy omílá, že to hráči trénují, že se na to zaměřují, atd... Ale není u nás zkrátka hlavní příčina v tom, že nám chybí tvůrce a mozek přesilové hry? Máme tu kvalitu do předbrankového prostoru (Viny, Smoli), máme střelce od modré (Zámek, Káca), ale tvůrce – mozek – pan přihrávka, který by tu přesilovku zrychlil a dal jí řád, chybí... V minulých letech jsi to byl Ty. V Bouli je to Mižu, v Kometě mají Holase, o Plzni a Liberci mluvit netřeba.. Zdá se mi, že my v tomhle ztrácíme. Možná se to původně čekalo od Koukyho, ale on to úplně nepotvrdil, jakkoliv jsem rád, že se jinak herně přece jen zvedl.

12) Nepřipomíná Ti někdy Matěj Chalupa typologicky Rudolfa Červeného? Jsem přesvědčen, že Matěj prorazí a za pár let bude hrát prim v celé extralize.

13) Pokud bys měl jmenovat jednoho našeho hráče (mladíka, který tu působí v dorostu, juniorce nebo sbírá zkušenosti ve Vrchlabí, Litoměřicích, či jinde), který má na to, aby se blízké době prosadil do A-mužstva a v nějakém časovém horizontu zde hrál klíčovou roli, kdo by to byl?

14) V jednom rozhovoru pro Isport jsi hovořil o výluce v NHL a možném startu hráčů ze zámoří v našem dresu. Zmiňoval jsi tam také Filipa Chlapíka, kterého bys tu rád viděl, kdyby tedy ta možnost nastala. Proč právě on?

15) Jsi sportovním manažerem, s mužstvem jsi každý den v kontaktu, jistě si sezonu a naše výkony průběžně analyzuješ.. Mohl bys prozradit, na čem konkrétně bys chtěl zapracovat pro další roky? Rozumím tomu, že nám tu nenapíšeš s kým jednáš nebo s kým jsi domluvený.. Jde mi spíše o nějaké prvky v naší hře, kde vidíš slabiny a na co je tudíž třeba se zaměřit. Zkrátka Tvé priority na sportovním úseku.


Jardo, moc děkuji za odpovědi a za Tvůj čas, ať se Ti daří!


S pozdravem

Marek Morávek

Odpověď:
Ahoj Marku,
děkuju za vyčerpávající dotazy, které rád zodpovím.
1) Plně souhlasím. Pevně věřím, že i většina fanoušků, kteří náš hokej sledují, je s dosavadními výkony mužstva spokojená. Důvodem našeho herního projevu je to, že jsme mužstvo značně omladili a přeorientovali jsme se na agresivnější styl hokeje. V létě jsme výborně potrénovali, skvělou práci odvedl Michal Tvrdík a díky tomu jsme byli připraveni ještě lépe než minulou sezónu. Odpovídající výsledky se dostavily.
2) Bruslivost, dravost, energie.
3) Věděli jsme, že máme jednu z nejlepších obran v extralize. Už jsem to ostatně zmiňoval před loňskou sezónou, a proto jsme se snažili do obrany moc nezasahovat. Máme sedm nadprůměrně kvalitních obránců a s obranou jsme velice spokojení.
4) Se vším stoprocentně souhlasím. My uděláme vše pro to, abychom je udrželi. Petr má platnou smlouvu, u Filipa chceme uplatnit opci. Samozřejmě nemůžeme konkurovat nabídkám z KHL, pokud nějaké přijdou. Sám jsem překvapen, že zejména na Petra za jeho mimořádné výkony ještě žádná nabídka nepřišla. Uděláme maximum pro to, aby obrana zůstala tak, jak je, chceme do ní ale zapojit i naše mladé hráče, tak aby vše zapadlo do našeho konceptu.
5) Opět souhlasím. Pokud budou mít mladí hráči odpovídající výkonnost, mile rádi je zapojíme.
6) Tohle souvisí s předchozí odpovědí. Pokud se objeví někdo nadějný, nemáme problém s tím ho zapojit do našeho programu. Momentálně však žádné takové hráče nemáme. Co se týče Radovana, ten předvedl největší progres ze všech mladých hráčů, společně s Mislavem Rosandičem. Jsme moc rádi, že se jim daří a i proto jsme s oběma prodloužili smlouvy.
7) Určitě, Lukáš zůstává kmenovým hráčem Hradce Králové. Před příští sezónou nastoupí v létě s mužstvem a je jen na něm, jak se k tomu postaví a jaké výkony bude odvádět. Budeme ho nasazovat a vše ostatní je čistě na hráčích, my nikoho nechceme protlačovat. Hrajeme s hráči, kteří mají nejlepší momentální výkonnost a na tom se nic měnit nebude.
8) Na tréninku byl podle mě Juraj jeden z nejlepších hráčů. Bohužel ale nedokázal přenést svoji formu z tréninků do zápasů. Nabídli jsme mu, aby se rozehrál ve Slavii, kde patřil k nejlepším hráčům, možná byl vůbec nejlepší. Z nějakého důvodu mu ale chyběla psychická pohoda při zápasech v našem dresu a bohužel to momentálně na víc, než na tu čtvrtou lajnu nebylo. V tom s trenéry souhlasím.
9) Souhlasím s tím, že Dan měl určité období, které nebylo úplně nejlepší. Dívám se na něj jako na hráče, který je důrazný, bruslivý, nevynechá jediný souboj. To vše momentálně splňuje, a i když měl slabší chvilky, je to pro nás velmi důležitý hráč. Svou práci si vždy udělá, proto jsem ho do týmu chtěl a z mého pohledu práci, kterou po něm chceme, odvádí.
10) Oba gólmani nás drží. Samozřejmě jsem četl to, co Jarda v novinách řekl. Je to jeho rozhodnutí, asi byl momentálně v nějakých emocích. Nicméně bych to určitě neviděl jako nějakou tragédii. S Jardou jsme si to vyříkali a život jde dál. Pravdou je, že podle mě Brandon momentálně chytá lépe, což ale neznamená, že Jarda nepůjde zpátky do brány.
11) Když to vezmu od konce, Kouky nikdy nebyl tvůrce hry, je to spíš pracant. Je to typický univerzál, který hraje i oslabení a přesilovky. Když se podíváme na body, určitě to nikdy nebyl hráč jako Gulaš nebo Vondrka. Intenzivně hledáme právě hráče, který by tvořil hru při přesilovkách a který by je rozhodujícím způsobem pomáhal využít. Bohužel trh je prázdný a nejsme jediné mužstvo, které s tím má problémy. Nezbývá nám nic jiného, než hledat. Máme vyhlídnuté nějaké hráče, je ale otázkou času, jestli se s nimi domluvíme, nebo ne. Doufáme, že ano.
12) Matěj se teď momentálně trochu zabrzdil, měl chvíli hluché období, kdy tomu na ledě nedával úplně všechno. Na svůj věk v sobě ale má obrovský potenciál a jde jen o to ho z něj dostat. Jsem přesvědčen o tom, že z něj jednou bude velký hokejista.
13) To je strašně těžká otázka. Teď určitě nechci jmenovat jednoho hráče. Chci hráče především vidět tady u nás, protože skok z juniorky nebo z dorostu do seniorské soutěže je obrovský. Těžko se teď o někom dá říct, že právě on bude první centr, první obránce nebo gólman.
14) S Filipem se dobře znám a myslím si, že by nám hokejově mohl pomoct. S Tomášem Hertlem jsou velcí kamarádi a ta domluva přišla spolu s ním v jeden moment. Otázkou je, jestli vůbec nějaká stávka bude. Pokud ano, věřím, že oba hráče přivedeme.
15) Za prvé bych chtěl stoprocentně udržet kvalitní obranu. Chceme udržet pohromadě ty obránce, které momentálně máme. Vím, že to nebude jednoduché a že se to nemusí povést, ale kvalita v obraně je základní kámen úspěchu. Dále bych chtěl přivést dva velmi kvalitní a zkušené útočníky, kteří by nám vychovávali mladé kluky. Chceme ještě podepsat nějaké mladé hráče, takže potřebujeme také zkvalitnit produktivitu.
Děkuju za přání, Tobě taky!
Martin Dostálek (dostalek.martin@seznam.cz - H.K.)
8.2.2019, 20:45
Čůs, kdy frčíš Espaňol? Už se nám to napouští.

Odpověď:
Ahoj Martine,
vůbec netuším. Myslím, že tahle sezóna bude hodně dlouhá, takže to vidím na pozdní jaro až začátek léta.
Jan Adamec (honza.legenda@centrum.cz - Jaroměř)
7.2.2019, 13:19
Dobrý den,
těšil jsem se na každou minutu, kdy jste byl na ledě. Nevadí Vám, že titul vyhrajeme až letos a ne minulou sezonu?

Odpověď:
Dobrý den,
když se titul vyhraje, vůbec mi to vadit nebude :-) Hlavní je, aby se splnilo to, za čím si postupně jdeme a abychom ten pohár zvedli. Nevím, jestli to bude zrovna letos nebo příští rok, ale chceme si v nejbližších letech na pohár sáhnout a uděláme pro to všechno.
Luděk (luda65@centrum.cz - Hradec Králové)
6.2.2019, 19:22
Dobrý den....mohu se zeptat ,jak se plánuje zařazovat ty mladý odchovance do A tymu?co jsem četl ,tak útok máte na další rok skoro podepsanej .. děkuji za odpověď Luděk Staněk

Odpověď:
Dobrý den,
dosavadními podpisy to nekončí, máme vyhlídnuté další mladé kluky a doufám, že se podaří s nimi podepsat smlouvy.
Mike (mike35@seznam.cz - Hradec)
6.2.2019, 12:03
Zdravím Jardo...počítá se na příští sezónu i s Rudou? splňuje Bambus očekáváni klubu když sem prichazel?Jak favorizujes v barazi?díky za odpovědi

Odpověď:
Ahoj Miku,
s Rudou Červeným jsme plně v kontaktu. Uvidíme, jaké budou jeho plány, jestli bude chtít zůstat někde v Evropě nebo hrát někde v Asii. Nicméně Ruda by se nám určitě do našeho konceptu hodil. S Danem jsem spokojený, nečekám od něj produktivitu nebo hodně gólů. Čekám od něj zejména nasazení, které v posledních zápasech ukazuje. Jeho práce bude zásadní hlavně v play off, o tom jsem přesvědčen. V baráži favorizuji Jihlavu.
6.2.2019, 11:59
Ahoj Jardo..chci se zeptat:máte už třeba v tuto chvíli podepsaného nějakého hráče odjinud?podaří se udržet Cingyho?ty sám nastoupis už ve čtvrtfinále a nebo az na semifinále?:-):-)hodně zdaru

Odpověď:
Ahoj Tome,
díky za přání. Některé hráče odjinud už máme podepsané, jmenovat je ale ještě nemůžu. Lukáš od nás dostal nabídku, takže teď čekáme na jeho vyjádření. Já letos už opravdu nenastoupím :-)
Predi (predi1@seznam.cz - Hradec Králové)
6.2.2019, 09:24
Dobrý den,
vím, že před začátkem sezóny byl záměr sestavit téměř nové mužstvo s novou koncepcí a novými cíli. Vzhledem k postavení v tabulce a k hernímu projevu mužstva byly cíle jednoznačně překročeny. Za to velký dík. Mužstvo má rozhodně navíc než se jen rozkoukávat. Hraje hokej díky kterému je nejen velmi vysoko v tabulce, ale většinou i hodně baví diváky a vybudovalo si mezi ostatními teamy respekt.
Určitě může být v PO vyrovnaným soupeřem komukoli a kdo ví, třeba díky fyzičce a týmovému duchu dojde daleko.
Z mého laického pohledu jsou 2 oblasti, které když se zlepší , tak může být opravdu veselo...a teď ty otázky:
1)brankáři - když v průběhu roku začalo být jasné, jak je tým dobrý , proč jste nepřivedli rozdílového brankáře (pokud byl na trhu)
2)přesilovky - v nich prostě jednoznačně chybíte (ta geniálnost přihrávek !!! ) - uvažoval jste že byste jako ”hrající sportovní manažer”
pomohl mužstvu v přesilovkách ?

děkuji za odpovědi

Odpověď:
Dobrý den,
děkuji za uznání a pochvalu, moc si toho vážíme. K vašim dotazům:
1) Rozdílového brankáře jsme nepřivedli z jednoho důvodu – věřili jsme Jardovi Pavelkovi a chtěli jsme mu dát šanci. Závěr loňské sezóny měl výborný a chtěli jsme, aby nám ukázal, že on může být jedničkou. To pro nás bylo prvořadé, určitě jsme nechtěli utratit velké peníze za gólmana, kterého neznáme. Jarda je odchovanec a chtěli jsme mu dát prostor. Že je tým dobrý, jsem věděl už po letním Mountfield Cupu. Když jsem viděl v akci náš herní systém a nasazení hráčů, tak jsem věděl, že v tom týmu něco je. I tak jsem ale nečekal, že se v podstatě až doteď nedostaneme do žádné výsledkové ani herní krize a mám z toho velkou radost. Mužstvo šlape jako hodiny a věřím, že to tak bude až do posledního zápasu sezóny.
2) O tom jsem neuvažoval. Mužstvo má nějaký koncept a hlavně rychlost, já bych to celé jen zpomaloval. Neříkám, že přesilovky bych neuhrál, ale my hrajeme s tím, co máme. Bohužel rozdílové hráče, které jsem zmiňoval výše, nemáme a musíme hrát s tím, co je. My zápasy uhrajeme jiným způsobem než zrovna přesilovkami. Je pravda, že přesilovky nejsou úplně optimální a nevypadají podle našich představ. Souhlasím s tím, že naše přesilovková čísla nejsou ideální, na to kolik jsme jich hráli.
Honza (jendamatyas@seznam.cz - Dvůr Králové)
6.2.2019, 07:51
Zdravím
Zajímalo by mě názor chovaní dvouch fanoušku Hradce napadení p. Lubiny

Odpověď:
Ahoj Honzo,
tohle už je uzavřená kapitola. Už bych to neřešil, raději se všichni pojďme dívat hlavně na hokej.
Jarda (jardazelinka46@gmail.com - Vrchlabí)
5.2.2019, 21:36
Ahoj Jardo, mám na tebe dotaz
Jak se ti hraje ve Vrchlabí?
A jaké je to pro tebe být sportovní manažer?

Odpověď:
Ahoj Jardo,
už je to trochu lepší :-) Už jsem to trochu rozjezdil a myslím, že už se na nás dívá trochu lépe. Pořád to není úplně optimální, ale věřím, že to povolí a bude to ono. Na 5. března to bude určitě dobré.
Díky tomu, že mužstvo vyhrává a že je tam, kde je, tak je pro mě úvod do této práce lepší, než jsem očekával. Je radost na zápasy chodit a dívat se, jak kluci hrají.
Kalk (affaw@email.cz - HK)
5.2.2019, 20:01
Dobrý den, velmi stručně - proč je pořád v bráně Maxwel, je dost trapný! Pavelka je určitě lepší, to je názor fandy a nejsem sám. Pak jej najednou naženete do brány při sn. Divné.

Odpověď:
Dobrý den,
díky za názor, samozřejmě názory se liší zejména co se týče trenérů. Nasazování gólmanů je vždy hlavně v jejich režii a oni je staví tak, jak uznají za vhodné. Otázku, kdo z brankářů je momentálně lepší, bych nechal na trenérech. Když Brandon nechytl tři nájezdy po sobě, je podle mě v pořádku, že trenér gólmany vystřídal.
Natka (natalie.zidkova@seznam.cz - Černilov)
5.2.2019, 18:53
Ahoj Jardo, proč v Hradci není ženský hokej? Myslíš, že by s tím šlo do budoucna něco dělat, popřípadě je to nějak v řešení? Díky

Odpověď:
Ahoj Natko,
bohužel na tohle neumím odpovědět, to není úplně v mojí kompetenci.
Lukáš (kovaluk@centrum.cz - Hradec Králové.)
5.2.2019, 17:02
Ahoj Jardo mám na tebe několik otázek: 1) Nestejská se ti po hrání hokeje za A- tým? 2) Kdo bude po sezóně 2018/2019 odcházet a přicházet z hráčů? 3) Nevíš jestily za Davos chytá Patrik Rybár? Nikde na internetu to nemůžu najít.4) Po Reprezntační přestávce musíte jenom vyhrávat aby jste si udržely kolem 6 místa do Play Off. Dík fanoušek Lukáš z Hradce Králové.

Odpověď:
Ahoj Lukáši,
1) Nestýská se mi. Nebyl jediný den, kdy bych si ze stesku chtěl nazout brusle a chtěl si jít zahrát.
2) Nech se překvapit :-)
3) Koukni se na stránky Detroitu Red Wings a jejich farmářského týmu Grand Rapids Griffins. Právě tam Patrik chytá a jde mu to zatím dobře.
4) Toho jsme si vědomi, nicméně máme teď těžký los a hrajeme hodně zápasů venku. Uděláme vše pro to, abychom tu šestku udrželi.
Jirka (balcar.hajzin@seznam.cz - Jaroměř)
5.2.2019, 12:49
Ahoj Jardo,můžeš popsat jak probíhá ranní pracovní kávička v obsazení Schon,Kmoníček,Bednář? Díky a hodně zdaru

Odpověď:
Ahoj Jirko,
to nemůžu, protože ranní kávu piju sám :-) Pan Schön tady ráno nebývá, Aleš Kmoníček je vždy ve své kanceláři. Díky za dotaz a přání.
doleondra (doleondra@seznam.cz - Hradec Králové)
5.2.2019, 10:44
Ten incident s Pardubicemi Za to může alkohol. Proto bych Prodej Alkoholu omezil na jediné místo (1 stánek) a nebo ho zakázat na stadionu úplně. Bavit se ostatní mohou i bez alkoholu


Odpověď:
Ahoj Ondro,
kdyby se alkohol prodával jen v jednom stánku, byla by fronta kolem dokola celého prstence nahoře na stadionu :-) Řešením by bylo buď neprodávat žádný alkohol, anebo ponechat takový počet stánků, jako je teď.
Tomáš P. (t.provaznik@email.cz - Hradec Králové)
5.2.2019, 09:59
Dobrý den pane Bednáři,
měl bych na Vás několik následujících otázek:
a) Na které pozici v týmu vidíte největší nedostatky a máte již v hlavě představu jak tuto pozici posílit?
b) Přejete si pokračovat v příští sezóně se stejnou brankářskou dvojicí, nebo uvažujete o změnách?
c) Kolik podle Vás můžeme po sezóně očekávat odchodů a příchodů? (chápu, že je ještě asi brzo, ale alespoň Vás hrubý odhad)
d) Je v týmu někdo, kdo výrazně předčil Vaše předsezónní očekávání?
e) Vidíte mezi mladými hráči, kteří ještě nehrají za A-tým nějaký velký talent?
f) Platí informace, že pokud by byla stávka v NHL tak by u nás měl hrát Tomáš Hertl? Případně vyvíjíte nějaké další snahy směrem k angažmá hráčů z této ligy v případě stávky?
g) Při jakém umístění týmu v letošní sezóně budete jako manažér spokojen?

Předem děkuji za odpovědi a přeji spoustu úspěchů v osobním životě i v práci pro nás hradecký klub.

Tomáš P.


Odpověď:
Dobrý den Tomáši,
předem moc děkuji za přání a Váš dotaz.
a) Jak už jsem psal, chtěl bych přivést do týmu dva top produktivní útočníky. Tam je jediná potenciální slabina mužstva a tam bychom ho potřebovali doplnit. Jinak je složení týmu naprosto v pořádku tak, jak je.
b) Uvažujeme o změnách.
c) K nějakým změnám dojde, ale hrubý odhad teď nejsem schopen říct. Nechme se překvapit.
d) Přál jsem si, aby Ráďa Pavlík podával takové výkony, jaké podává. Pro něj nastala zlomová sezóna a podle mě je on tím hráčem, který udělal největší pokrok.
e) Vidíme, v příští sezóně se ukáže, jak na tom opravdu budou.
f) Jak jsem zmiňoval, s Tomášem jsme si podali ruce. V případě stávky věřím, že to tak dopadne, nakonec to byl sám Tomáš, který s tím nápadem přišel. Jak jsem zmínil, ve hře je také Filip Chlapík a byli bychom hrozně rádi, kdyby za nás v případě stávky nastoupil i Filip Hronek. Všechno je ale ještě daleko, nikdo neví, zda stávka vůbec bude.
g) Osobně jsem spokojen už teď, zejména se hrou, kterou mužstvo předvádí. Chceme samozřejmě dojít co nejdál, ale budujeme především mužstvo do budoucna a s letoškem zatím můžeme být spokojení.
Jakub Lochman (lev.lochman@seznam.cz)
5.2.2019, 08:57
Dobrý den,
Muhu se Vás zeptat, jak se Vám líbí páce SM a Vaše první sezona a vůbrc celková koncepce následujících pěti let? Platí titul jako dlohodobý cíl tohoto cyklu? A byl byyste osobně pro prodložení smlouvy současnému GM? Vím, že se to bude po sezoně řešit, ale zajímá mě Váš názor? A poslední dotaz směřuje na Jardu Pavelku. pro doststává tak málo příležitosti? Na jak douho má smlouvu a jeho budoucnoust v týmu

Děkuji za informaci
Jakub Lochman

Odpověď:
Dobrý den Jakube,
jelikož se týmu daří, pracuje se mi dobře s úplně jinou energií, než kdyby se nedařilo. Naše koncepce a pětiletý plán stoprocentně platí. Otázka na angažmá generálního manažera je spíše na představenstvo než na mě. Co se týče Jardy, sezóna je ještě dlouhá a neznamená, že když zrovna nedostává dostatek prostoru, že ho trenéři do konce sezóny už nepostaví. Jardovi letos končí smlouva, budeme se s ním bavit a uvidíme, co bude dál.
Petr Novák (petr.novak@cdl.cz - Hradec Králové)
5.2.2019, 08:50
Dobrý den Jardo, jak je možné že kapitánem týmu je nejslabší hráč, nevýrazná osoba Dominik Graňák? Jako kapitán mužstvo nehájí, ne hecuje a jako hráč trnu při každém jeho střídání co zase zkazí, kde bude pozdě. Musíme jen vzpomínat na zlaté časy, kdy jste byl kapitánem Vy. Čas nelze vrátit, ale copak se v týmu nenajde někdo jiný? Nebo mi prozraďte nějaké jeho plus a třeba mu odpustím.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den Petře,
Dominik Graňák je opravdu poctivý člověk a pro kabinu je nesmírně důležitý. Do kabiny samozřejmě fanoušci nevidí. On je ten, který do ní přijde skoro jako první a jako poslední z ní odchází. Není to typ obránce pro přesilovku, je to spíše defenzivní bek a svou práci si s přehledem odvede. I on samozřejmě občas udělá nějakou chybu, ale je to pro nás velice důležitý obránce. Jeho priority a přednosti jsou jinde, než v tom řvát na střídačce a hecovat mužstvo. Od toho tam jsou jiní hráči. Jako kapitán byl ale Dominik podle mě dobrá volba.
Martina (hradecanda@seznam.cz - Hradec Králové)
5.2.2019, 08:08
Zdravím. Chci se jen zeptat, jestli je v kádru Vrchlabí někdo, kdo Vás osobně hodně příjemně překvapil a umíte si představit, že dřív nebo později by mohl nastoupit za HK ? Jinak držím palce do dalších zápasů a díky za vše, co pro HK hokej děláte.

Odpověď:
Zdravím Martino,
moc děkuji za přání. Přiznám se, že kromě našich odchovanců tam nikoho takového nevidím.
Martin (MZ32@seznam.cz - Hradec Králové)
4.2.2019, 22:55
Ahoj Jardo, dotazů mám víc, tak jdeme na to :-)))

1. Jak po sportovní stránce vnímáš hru kapitána týmu Dominka Graňáka? Nemyslím tím jen teď minelu se Zlínem, ptám se na sezonu jako celek v jeho podání.

2. Sebastien Piché - jeho angažmá v HK je pro mě trochu záhadou. Jako cizinec se pravidelně nevešel do sestavy, což chápu, ale s tím se před sezonou nepočítalo?

3. Je pro tebe prozatímní umístění týmu na předních pozicích letos překvapením?

4. Kdo vyhraje titul? :-)))

Ať se vede v kanclu v HK i v dresu Vrchlabí! :-)

Odpověď:
Ahoj Martine,
vřele děkuji za dotaz i přání.
1) Jak jsem říkal výše, Dominik je v defenzívě nesmírně platný a je to velmi důležitý článek pro celé mužstvo také v kabině.
2) To je otázka spíš na trenéry. Už jsem zmínil, že máme velmi kvalitní sedmičku obránců a defenzíva je nabitá. Sébastien se mezi tu sedmičku bohužel nevešel a rozhodli jsme se ho pustit do Litvínova. Je to víceméně hlavně rozhodnutí trenérů a my jsme je v tom podpořili.
3) Je to velmi milé překvapení pro nás všechny a jsme za to moc rádi.
4) Přál bych si, abychom to byli my, ale pojďme se na situaci dívat s respektem. Pokud se podíváme na tým Liberce nebo momentální formu Plzně, tak je třeba si přiznat, že tahle mužstva mají trochu jinou kvalitu.
Eliška (neumimenic@seznam.cz - Rychnovsko)
4.2.2019, 22:55
Ahoj Jardo,
nejdřív ti blahopřeji ke gólu a asit za Vrchlabí. Je hezké že si se zase vrátil k hokeji ale ještě radši bych tě viděla u nás v Hradci na zimáčku hrát. Mám jeden dotaz : nerozmyslel sis to a neuvidíme tě ještě na ledě za A - tým a přání: jestli bys mohl klukům pomoci s tou produktivitou hlavně v přesilovkách.Nemáš teď asi moc volného času ale.... Posledních čtrnáct dní (po derby) bylo hodně náročných pro všechny a teď budou hrát kluci dlouho venku. Přeji ti mnoho dalších úspěchů na ledě, v kanceláři i v lese. Myslíš že by sis našel chvilinku po domácím zápasu a podepsal mi dres? Děkuju Eliška.

Odpověď:
Ahoj Eliško,
děkuji za přání, ale opravdu jsem si to nerozmyslel a na ledě mě fanoušci v Hradci už neuvidí. S podpisem určitě nemám problém, stačí se ozvat na můj email, několika lidem už jsem podobně vyhověl. Rád podepíšu věrné fanynce dres, to je to nejmenší :-)