čt 21.1.2010 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,Našemu výkonu něco chybělo”

Nic netrvá věčně! O tomto faktu se přesvědčili ve středu hokejisté HC VCES Hradec Králové, kteří na ledě v Chrudimi ztratili neporazitelnost v klání Východočeských týmů první ligy. Po prohře 2:4 tak stále musí bojovat o účast v elitní čtyřce. ,,Mrzí nás ta prohra i s ohledem na výsledky ostatních týmů,“ zaznělo z úst hradeckého asistenta Jiřího Slabého. Největším problémem hradeckých hokejistů v utkání byla obranná fáze a zejména rozehrávka. ,,V utkání nám chyběl celkově klid a markantní co bylo zejména při rozehrávce, která se nám nedařila vůbec,“ byl si tohoto faktu vědom Jiří Slabý. Hradečtí hokejisté měli v Chrudimi takřka domácí prostředí, které vytvořila skupina odhadem čtyř set hradeckých fanoušků. Stínem na této podpoře však byly pauzy po obou brankách hradeckého týmu, z důvodu nepořádku na ledě pod hostujícím kotlem. Neukázněné fanoušky musel dokonce umravňovat i kapitán týmu Jaroslav Roubík. Další utkání sehrají hradečtí hokejisté v sobotu, kdy na svém, stadionu přivítají Havlíčkův Brod.

Kde hledat hlavní příčiny prohry na ledě v Chrudimi? ,,Zřejmě v začátku druhé třetiny, kde jsme nepochopitelně zaspali. Celkově tomu našemu výkonu něco chybělo. Pár šancí jsme si vypracovali, ale nedokázali jsme je díky nedůrazu využít,“ načal hodnocení utkání hradecký asistent Jiří Slabý.

K utkání nastoupil Hradec s hodně mladou obranou, jelikož stále nehrál Martin Táborský a k dispozici nebyl také Karel Nedbal. ,,To byl taky jeden z důvodů toho našeho dnešního neurovnaného výkonu. Obrana nebyla kompaktní a několikrát nám tam domácí hráč projel jak se mu zachtělo.“

Po druhé třetině jste prohrávali o jednu branku, ale v závěrečné třetině se fanoušci marně těšili na tlak vašeho týmu. ,,Nevím co si kluci mysleli. Jestli věděli, že Chrudim ztrácí většinu zápasů v závěru a že se to bude dneska opakovat, nevím. Ono samo se nic neudělá. Chrudim dneska hrála o život a na ledě to bylo znát. Bojovala, dřela a my se těžko prosazovali.“

Myslíte si, že bojovnost chyběla vašim svěřencům? ,,To si nemyslím, bojovnost tam byla. Nám v zápase chyběl klid a zejména to bylo markantní v rozehrávce. Ta nám vázla a nedodával útočníkům klidu do jejich akcí. Tam nás dnes tlačila bota nejvíce.“

Podala Chrudim nejlepší výkon z těch čtyř vzájemných duelů? ,,On je dost podržel brankář. To už je snad čtvrtý, který proti nám letos nastoupil. Měl i dost štěstí, kolikrát to tam vykopl špičkou betonu, nebo ho to nějak trefilo. Chrudim hrála tak nějak stejně, ale ten výkon brankáře jí zvedl.“

Je to první porážka v derby a přijít asi už musela. ,,Tak musela, ale je to škoda. Mrzí nás to i s ohledem na ty výsledky tohoto kola. Musíme přiznat, že Chrudim podala koncentrovaný výkon a její hráči věděli, co chtějí. Jsme však přesvědčený, že kdybychom proměnili nějakou z šancí v první třetině, tak se to vyvíjelo jako ta předešlá derby.“

Na pátou Třebíč máte náskok pěti bodů. Vzhledem k těžšímu losu v posledních třech duelech bude hodně klíčové sobotní utkání s Havlíčkovým Brodem. ,,Brod je docela v ohrožení a jistě bude chtít bodovat a takové zápasy se hrají hrozně špatně. Takový soupeř vám nedá kousek ledu zadarmo a strašně bojuje. My se však na zápas musíme připravit a doma budeme chtít napravit dnešní porážku,“ uzavřel po derby v Chrudimi hradecký asistent Jiří Slabý.