út 15.12.2009 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,O osudu utkání rozhodlo zranění Aleše Křetínského”

Závěrečný zápas základní části se hokejistům HC VCES Hradec Králové příliš nevydařil a prohráli na ledě znojemských Orlů 4:6. Východočeši odjeli do Znojma bez obránců Filipa a Táborského a když na konci první třetiny Plášek nechutným zákrokem ukončil zápas pro Aleše Křetínského, byla hradecká pohroma na světě. ,,Od druhé třetiny nám v obraně chyběla zkušenost. Hra týmu se vždy odvíjí od beků,“ zaznělo z úst asistenta trenéra Jiřího Slabého. Další skvělý zápas zahrál kapitán Roubík, ale tentokrát zůstal osamocen. ,,Bohužel se k Jardovi žádná řada nepřidala a to zápas rozhodlo. Třetí a čtvrtá řada v utkání vůbec nestíhala soupeře,“ hodnotil Jiří Slabý. Základní část tedy mají hradečtí hokejisté za sebou a nadstavbovou část odstartují již ve středu domácím utkáním proti Benátkám nad Jizerou, které začne tradičně v 18:00.

Kde hledat hlavní příčinu porážka na ledě Znojma. Byla to ta druhá třetina? ,,Já si myslím, že rozhodujícím okamžikem byl ten faul na Aleše Křetínského. My tím ztratili dalšího kvalitního obránce a celé se nám to rozpadlo. Naskočil tam Štěpán Spudil, nechal se dvakrát obejít a dvakrát z toho padl gól. Já mu to však vůbec nevyčítám, byl studený a prostě chvíli trvá, než se dostanete do zápasu. Nejvíce mě na tom mrzí fakt, že nám zruší jednoho beka Chrudim, druhého Znojmo a ty hráči co to udělají, tak vesele hrají dále,“ začal své hodnocení hradecký asistent Jiří Slabý.

Složení obrany od druhé třetiny jistě nebylo optimální. ,,Pro ty kluky je to prostě těžké. Nemají toho tolik odehráno a neměli se na ledě o koho opřít. Zkušenost nám tam chyběla strašně moc a navíc to nevypadá, že by to mělo být v dohledné době lepší. Lukáš Filip má to tříslo natržené a je asi na šest týdnů mimo. Martin Táborský nám do vánoc asi nepomůže a navíc dneska ten Křéťa. Má pochroumaný krk a uvidíme zítra jak dlouho nám bude chybět. Navíc nás čeká zhuštěný program a to nám moc radosti nedělá. Hra týmu se totiž odvíjí od beků. Musíme však věřit těm klukům, že se toho zhostí a svou roli zvládnou.“

Co říct k začátku druhé třetiny? ,,My si v kabině řekneme, že si budeme vážit toho vedení 2:1. Začneme však třetinu tím, že první lajna jde na přesilovku a za deset sekund si nechá dát branku. Tenhle moment nám vzal hodně sebevědomí. Pak to tam padalo a nedalo se to nijak zastavit. Vzali jsme si oddechový čas, ale náš projev se nijak nezměnil, stále tam byla spousta chyb.“

Znojmo odskočilo na 5:2, ale váš tým stáhl na 5:4. Co chybělo k tomu, aby bylo skóre vyrovnané? ,,Aby se někdo přidal k Jardovi Roubíkovi. Jsme moc rádi za to jak Jarda hraje, ale musí se k němu někdo přidat. Po prohození Jana Kubišty za Jana Hrušku se nám sice zvedla druhá řada, ale brankově se neprosadila.“

Jak již Jiří Slabý říkal, nikdo se nepřidal k dalšímu galapředstavení kapitána Jaroslava Roubíka. Proč tomu tak bylo? ,,Protože zbytek našeho týmu se nechal od soupeře přebruslit. Musíme tedy uznat, že Znojmo se pohybovalo moc dobře, ale naše třetí a čtvrtá řada se s tím vůbec nedokázala srovnat a na ledě měla neustále obrovské problémy. Tohle rozhodlo to celé utkání,“ uzavřel hradecký asistent Jiří Slabý.