Akademie ČH
út 19.3.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Junior Dominik Sklenář: Za výhru na závěr sezóny jsme rádi

Letošní sezóna se pro hradecké juniory nevyvíjela příliš špatně. Klíčovou část nadstavby však nezvládli a postup do play off jim tak unikl. V posledním zápase si ale Hradečtí přece jen zlepšili chuť, když ve východočeském derby porazili Dynamo 3:2 v samostatných nájezdech. Výraznou postavou utkání byl i Dominik Sklenář, který na závěr shrnul samotný zápas i celou sezónu.

V sobotu jste odehráli poslední utkání sezóny, jak jste s ním spokojeni?
Nakonec jsme to zvládli dobře. Pardubice na nás sice vlétly a v první třetině nás hodně zatlačily. Něco jsme si po ní ale řekli a potom si myslím, že se náš výkon zlepšil a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem.

Těší vás vítězství o to víc, že jste porazili právě rivala z Pardubic?
Je to derby a pro nás je důležitá výhra. Jsme rádi, že jsme sezónu zakončili vítězstvím. Před zápasem jsme měli vypsané nějaké odměny a ty jsme si splnili, takže jsme spokojeni.

Sezóna pro vás úplně úspěšně neskončila. Jaké byste na ní ale našel klady a zápory?
Nebyla to tak špatná sezóna. Určitě jsme měli vyšší cíle, chtěli jsme hrát play off. Ale s ohledem na to, že se nějací kluci posunuli výš do první ligy, byla tu chvilkami velká marodka a občas se hrálo na pět beků, výsledek zase tak špatný není. Nároky byly určitě větší, ale špatně sezónu nechci hodnotit, na zhodnocení je ještě brzo.

„Každá minuta v áčku posouvá mladé hráče dál.“

6 Dominik Sklenář (o zkušenostech z A-týmu)

A co letošní nadstavbová prodloužení? Jak jste se s nimi popasovali?
Je v tom docela chaos. V prodloužení po vyhraném zápasu nikdo nevěděl, kdo se má radovat. Nepřišlo mi to úplně v pohodě. Něco do sebe to ale určitě má. Něco se naučíme a přiučíme. Doufám, že to bude lepší a bude nás to všeobecně zlepšovat a posouvat český hokej dál.

V sezóně jste hrál jak v Litoměřicích, tak v hradeckém A-týmu. Co vám tato zkušenost dala?
Jsem neskutečně rád za každou zkušenost v áčku, ať už v první lize nebo v extralize. Je to úplně jiný hokej než juniorský a každá minuta posouvá jakéhokoliv mladého hráče dál. Jsem hrozně moc rád, že jsem dostal šanci na tři zápasy a hrál vedle neskutečných hráčů, seděl s nimi v kabině a oni mi pomáhali. Dalo mi to neskutečně moc do další hokejové kariéry a chtěl bych poděkovat trenérům i klubu, že mi tu příležitost dali.

Sezóna vám skončila, co vás ale čeká v následujících dnech?
V neděli jsme měli volno, pondělí úterý začínáme ranními tréninky. Budeme ještě makat a jak říká pan trenér Janoušek, budeme se postupně připravovat na další sezónu. Musíme trošku zregenerovat, ale taky se musíme udržet ve formě. Já zatím nic o plánu nevím. Je to na trenérech, jak to teď sestaví, ale určitě nemáme žádné volno. Jede se dál, bude se pokračovat a budeme podporovat a sledovat áčko.