Akademie ČH
st 4.3.2020 | Jan Mervart

Junioři chtějí urvat play off, dorost zase co nejlepší pozici

Druhé části sezóny se blíží ke konci, mládežníci tedy mají nyní jasný úkol – v posledních kolech nastřádat co nejvíce bodů. Junioři se pokusí v následujících dvou duelech ještě zvrátit nepříznivé postavení ve skupině C a postoupit do vyřazovacích bojů. Dorost zase bude chtít vyšplhat tabulkou co nejvýše pro lepší výchozí pozici.

O postupu ze skupiny C se rozhodne až v samém závěru

Velice zajímavý vývoj můžeme aktuálně pozorovat v hradecké skupině C v rámci DHL Superpoháru. Bodový rozdíl všech pěti celků je minimální a poslední dvě kola, která Lvy čekají, mohou ještě výrazně zahýbat s tím, kdo nakonec postoupí z prvních dvou míst do play off. Hradečtí junioři jsou aktuálně pouhé tři body od možného postupu.

První zápas odehrají Východočeši na ledě aktuálně vedoucího Třince. V případě výhry by se katapultovali zpátky do horních pater tabulky a udrželi do posledního zápasu šanci na postup. Současně ale budou stát proti nejproduktivnějšímu útoku ve skupině, což Oceláři potvrdili v poslední zápase, kdy nastříleli Jihlavě osm branek. Vzájemná bilance hovoří také jasněji pro slezský tým, který dokázal ve třech doposud odehraných zápasech dvakrát Hradec porazit.

Poslední zápas ve skupině odehrají junioři na vlastním ledě proti týmu z Jihlavy. Dukla má odehraný zápas navíc a střetnutí s Hradcem je tak její poslední šance, jak se přiblížit prvním dvěma příčkám. V tomto rozlosování to znamená, že Jihlavští budou mít ve čtvrtek volno a mohou se tak plně koncentrovat na osmý zápas ve skupině, který dost jistě rozhodne, jak pro ně celý Superpohár dopadne. V prvních dvou vzájemných zápasech sice Dukla Lvům podlehla, z posledního střetnutí v rámci Superpoháru si už ale odnesla větší počet bodů než hradecký soupeř.

Na dorostence čeká poslední domácí mač nadstavby

Dorostenecké výkony jsou aktuálně jako na horské dráze. Střídají se povedené zápasy, kdy se hráčům daří získat všechny tři body, a poté následuje zápas, kde přijde prohra, často o výsledku také rozhoduje nastavení. I přes to se tým dorostu drží na slušném čtvrtém místě. Aktuálně čekají Mountfield poslední čtyři zápasy, kdy ještě díky těsnému bodovému rozestupu může vylepšit své postavení před play off.

První klání bude hradeckým posledním zápasem na domácím hřišti, Lvi doma přivítají Přerov. Ten se aktuálně nachází na předposledním místě a zdánlivě by tak nemělo jít o papírově obtížný zápas, Východočechům se však v posledních kolech proti týmům z opačného konce tabulky nevede podle představ. Z posledního duelu s Přerovem si ale Hradec odvezl všechny tři body a nyní bude chtít na svůj předchozí úspěch navázat.

Druhý zápas odehrají mladí Lvi na ledě Vítkovic, které vévodí aktuální tabulce skupiny O pořadí v play off. Hradec se bude muset probojovat nejlepší obrannou hrou v soutěži, která doposud inkasovala pouze sedmdesát čtyři branek a Východočeši to pocítili v letošním prvním klání, kdy na svém ledě padli poměrem 1:3. V našlapané tabulce se ale každý bod počítá a Hradečtí se tak budou snažit favorizovanějšího soka překvapit.


Dorost: II/21, čt 5.3.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC ZUBR Přerov Přerov
17:30
Junioři: 9. kolo, čt 5.3.2020
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Junioři: 10. kolo, so 7.3.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dukla Jihlava Jihlava
12:00
Dorost: II/22, so 7.3.2020
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Mountfield HK Mountfield HK
17:00