Akademie ČH
st 16.1.2019 | Adam Kodet

Junioři doma načnou odvety, dorostenci jedou na sever Čech

Hradecká juniorka se v nadstavbové části střetla už se všemi svými soupeři a v nadcházejících týdnech vyzve postupně všechny své soky znovu. Ideální příležitostí k zisku důležitých bodů bude pro Lvy následující domácí dvojboj, kdy na soutok Labe a Orlice zavítají celky ze Zlína a z Přerova. Dorostenci si budou chtít vylepšit svou výchozí pozici do vyřazovacích bojů, představí se nejprve doma proti pražské Slavii, poté cestují do Liberce.

Domácí série zápasů juniorů pokračuje

Kromě utkání v Havlíčkově Brodě na konci měsíce stráví junioři Mountfieldu HK celý zbytek ledna v teple domova. Po úspěšném domácím doublu proti Mladé Boleslavi a Kladnu přivítají Lvi tento týden na svém kolbišti moravské rivaly, a sice Berany ze Zlína a Zubry z Přerova.

V pátek změří Hradečtí síly s prvním jmenovaným týmem, který dokázali v úvodu nadstavbové části ve městě obuvi porazit přesvědčivě 5:1. V posledních šesti střetnutích dokázali Berani v základní hrací době triumfovat pouze dvakrát a například na ledě Kladna schytali debakl 3:8. V našlapané tabulce ztrácí aktuálně pátý Zlín na druhý Hradec jediný bod, tento duel tak bude obzvláště důležitý s ohledem na postupové ambice.

To přerovští Zubři už pravděpodobně o poslední čtyři volné vstupenky do vlaku s názvem play off bojovat nebudou. Momentálně se Hanáci nachází na desátém místě spodní nadstavbové tabulky a na postupové příčky jim chybí už 21 bodů. Svěřence Aleše Verlíka ale není radno podceňovat, letos už dokázali obrat o body i vedoucí Karlovy Vary po prohře 3:4 po prodloužení nebo 3:2 po prodloužení porazit ambiciózní Mladou Boleslav. Stejným výsledkem padl v MEO Aréně v prvním vzájemném střetnutí právě Hradec.

Dorostenci vyzvou Slavii, poté zabojují v Liberci

Také na mladší z hradeckých mládežnických kategorií čekají v následujícím týdnu dva náročné úkoly. Na soutok Labe a Orlice nejprve zavítá poslední celek tabulky Slavia Praha a Lvi proti pražskému týmu budou chtít navázat na domácí skalp Plzně. V sobotu pak Mountfield cestuje pod Ještěd, kde v souboji šelem narazí na tamní Bílé Tygry.

Sešívaní okupují s deseti body až šestou a tedy poslední příčku nadstavbové tabulky A, na druhý Hradec se dívají s odstupem šesti bodů. Pražané z osmi nadstavbových utkání ovládli v základní hrací době pouze duel proti Litvínovu, k tomu ještě dvakrát v prodloužení přemohli Liberec. V hlavním městě dokázali těsně před Vánoci uspět i Lvi a Slavii po obratu přemohli 3:1, k čemuž přispěl hattrickem Šimon Marha.

Svého sobotního severského soupeře Hradec dobře zná, dvakrát se s ním potkal už v základní části. Tehdy Východočeši Tygry doma přetlačili 5:4 v prodloužení a následně v Liberci podlehli těsně 1:2. Na zatím poslední vzájemný duel nebudou Lvi vzpomínat rádi, z vlastního ledu je totiž Severočeši vyprovodili výsledkem 2:7. Oba tabulkové sousedy dělí v tabulce pouhé dva body a Mountfield bude chtít vysokou porážku soupeři bezesporu oplatit.

Dorost: 27. kolo, čt 17.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Slavia Praha Slavia Praha
17:30
Junioři: 32. kolo, pá 18.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - PSG Berani Zlín Zlín
16:00
Junioři: 33. kolo, so 19.1.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC ZUBR Přerov Přerov
12:00
Dorost: 28. kolo, so 19.1.2019
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
13:00