Akademie ČH
po 2.12.2019 | Klára Petrásková

Junioři jedou ven, dorost bude zase dvakrát hrát doma

Vánoce se pomalu blíží, tempo mládežnických soutěží ale nepolevuje. Na obě kategorie čeká porce dalších zápasů, ve kterých budou junioři i dorostenci hájit svá druhá místa. Zatímco starší kategorie se představí pouze na venkovních kluzištích, dorostenci si dvakrát užijí podporu svých diváků.

Juniorku čekají dva výjezdy k soupeřům

Třináct zápasů trvala bodující šňůra juniorky, nejdelší série bez prohry při ní čítala sedm vítězství. Až minulou sobotu přerušil hradeckou jízdu Litvínov, který pod Bílou věží rozhodl o své výhře 3:2 až jedenáct vteřin před třetí sirénou. I tak ale Lvi mohou být se svým působením zatím spokojeni – po 21 duelech jim totiž se 44 body patří druhá příčka v celé soutěži!

Je ale potřeba nenechat se ukolébat, už v úterý se totiž Východočeši postaví dalšímu soupeři. Venku vyzvou brněnskou Kometu, která se aktuálně nachází na 10. místě a na kontě má o deset bodů méně než Hradec. Velkou roli by v klání mohly hrát přesilové hry, protože Moravané se chlubí jejich nejlepší úspěšností (26,09 %), Hradečtí zase vedou s téměř 91% úspěšností tabulku ubráněných oslabení.

V sobotu se pak Mountfield postaví hokejistům Jihlavy. Těm se letos vůbec nedaří, z 23 zápasů vyhráli jen čtyři a s pouhými 13 body se krčí na poslední příčce turnajové tabulky. Po pětiduelové sérii proher se Jihlavským povedlo minulý týden zvítězit nad 3:0 nad předposlední Slavií, navázat na úspěch proti Východočechům ale určitě nebude snadná úloha – první vzájemný souboj totiž Hradec ovládl jasně 8:0.

Dorostenci doma vyzvou dvojici ze severu a západu Čech

Dorostenci za sebou mají nyní první dvě utkání nadstavby, v obou případech dokázali vybojovat tři body. Nejprve na západě Čech porazili 4:2 Plzeň, poté si doma poradili s Kladnem vysoko 8:2. Tento týden ale na Lvy čeká další porce bojů s nepříjemnými soupeři a hájit při nich budou svou aktuální druhou příčku.

V pátek Mountfield vyzve na svém kluzišti Karlovy Vary, které mají stejně jako Hradečtí 27 bodů a jen díky horšímu skóre jim patří třetí místo. Také Západočeši oba své úvodní mače nadstavby ovládli, do souboje tedy půjdou stejně jako Lvi pozitivně naladěni. A to i proto, že jejich úspěšnost využití přesilovek činí přes 27 % - nejvíce v tabulce o pořadí v play off. Hradečtí dorostenci ale stejně jako jejich kolegové z juniorky hrají výborná oslabení. Ubránili jich téměř 90 % a v tomto ohledu jsou druzí nejlepší.

Sobotní odpoledne bude patřit zápasu Hradce s chomutovskými Piráty. Ti na rozdíl od svého vyzyvatele úvodní dva mače druhé části sezóny prohráli, když nestačili na Liberec (2:4) a Třinec (3:4p) a celkově zapsali už čtvrtou prohru v řadě. Chomutovským dělá problém také počet vyloučených – jejich hráči totiž posbírali už 203 trestných minut, což je třetí nejvyšší počet skupiny.


Junioři: 24. kolo, út 3.12.2019
HC Kometa Brno Kometa - Mountfield HK Mountfield HK
16:00
Dorost: II/3, pá 6.12.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary
16:00
Junioři: 25. kolo, so 7.12.2019
HC Dukla Jihlava Jihlava - Mountfield HK Mountfield HK
12:00
Dorost: II/4, so 7.12.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Piráti Chomutov Chomutov
12:15