Akademie ČH
st 9.10.2019 | Jan Mervart, Klára Petrásková | Foto: Karel Švec / Český hokej

Junioři mají volno, dorost se pokusí udržet první místo

Zatímco juniorku tento týden žádný duel nečeká, dorostenci budou mít napilno. Svou vítěznou sérii totiž budou chtít natáhnout až na sedm zápasů, pokusí se o to ve dvou domácích duelech. Při tom všem budou navíc bránit těsný náskok na čele tabulky.

S jedinou prohrou v sezóně čeká dorost domácí dvojzápas

Dorostenecký tým se může pochlubit skvělou bilancí sedmi vyhraných zápasů z celkových osmi, navíc v rámci skupiny Střed nastřílel svým soupeřům druhý nejvyšší počet branek – 47. A v celé extralize mu v této statistice patří třetí místo! V dalších kolech narazí na domácím hřišti, které by pro Lvy mělo být výhodou, na dva soupeře ze středu tabulky.

V následujícím kole se jedná o tým z Havlíčkova Brodu, který po třech výhrách a pěti prohrách s jedenácti body okupuje šestou příčku a bude se snažit v dalších zápasech dotáhnout na mužstva nad ním, která mu zatím bodově utíkají. S aktuálním záporným skóre se tak pokusí zmařit hradeckou snahu udržet si jednobodový náskok na prvním místě nad druhou Slavií.

Druhý soupeř, kterého Východočeši přivítají pod Bílou věží, je středočeská Mladá Boleslav. Ta má aktuálně jen o čtyři body méně než Mountfield, po nepovedeném vstupu do sezóny navíc drží sérii už šesti výher v řadě. Hradec je však díky velkému množství vstřelených branek a vítězstvím rovněž v psychické pohodě a uvidíme tedy, který z celků si povede lépe.

Dorost: 9. kolo, čt 10.10.2019
Mountfield HK Mountfield HK - BK Havlíčkův Brod Havl. Brod
17:30
Dorost: 10. kolo, so 12.10.2019
Mountfield HK Mountfield HK - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav
12:00