Akademie ČH
st 27.11.2019 | Natálie Fišerová | Foto: Alena Zapletalová

Junioři se představí doma, dorostenci zahájí nadstavbu

AKTUALIZOVÁNO: Obě mládežnické kategorie ve svých soutěžích kralují, v dobré formě budou chtít pokračovat. Hradeckou juniorku čeká tentokrát jen jeden zápas, a to na domácím ledě s týmem, který se nachází v horní polovině tabulky. Dorostenci zakončili první část ELOID Extraligy vítězně, nyní už znají její další rozlosování. Nejdříve zavítají na led soupeře, poté se hokejisté Mountfieldu představí v nadstavbě na vlastním kluzišti.

Juniorka měla hrát dvakrát, nakonec přijede jen Litvínov

Hradečtí Lvi se nadále vyhřívají na prvním místě tabulky. Svoji dlouhou sérii sedmi výher v řadě jim sice přerušili hokejisté Olomouce, když dokázali téměř po měsíci vyhrát a hráče ze soutoku Labe a Orlice porazit těsným výsledkem 4:3 po samostatných nájezdech, hned poté si ovšem Královéhradečtí spravili chuť na ledě zlínských Beranů, které zdolali 5:3. Velký podíl na tomto výsledku měl svým hattrickem sedmnáctiletý útočník Vojtěch Síla. Po pěti venkovních zápasech se nyní junioři znovu představí na domácím ledě.

V pátek se Východočeši měli postavit proti Chomutovu, kvůli nemoci v týmu soupeře se ale duel nakonec neuskuteční. Náhradní termín pro odehrání turnajového mače oba celky teprve hledají.

Královéhradecké tedy nakonec čeká pouze sobotní střetnutí s Litvínovem, kterému patří se 37 body šesté místo. Své poslední čtyři zápasy odehrál na vlastním ledě, posbíral v nich však pouze polovinu bodů – Spartě podlehla Verva poměrem 2:3, nad Slavií zase 4:2 zvítězila. Ve víkendovém zápase hradeckých a litvínovských hokejistů by dle statistik mohlo padnout nadprůměrně gólů, protože oba celky vstřelily v sezóně svým soupeřům přes sedmdesát branek, čímž se řadí ke špičce soutěže.

Dorostenci zahájí nadstavbu o pořadí v play off

Dorost zakončil svou první část soutěže nejlépe, jak mohl – dvěma vítěznými zápasy. Doma si poradil s Bílými Tygry z Liberce 4:2, následně vyjel do Havlíčkova Brodu, kde ubojoval výsledek 3:2. Základní skupinu Střed tak Mountfield ovládl s náskokem šesti bodů na druhý celek Mladé Boleslavi, nyní už jeho hráči znají los nadstavby a budou se snažit získat co nejvíce bodů pro dobré postavení do vyřazovacích bojů play off. Ze základní části se Východočechům přeneslo 21 bodů, budou tak začínat ze třetí pozice v tabulce. Hodnocení dosavadního průběhu dorostenecké sezóny si můžete přečíst v rozhovoru s v rozhovoru s Jiřím Janouškem, hlavním trenérem dorostenců.

Ve svém prvním duelu nadstavby Lvi poměří síly na ledě nepříjemné Plzně. Ta svou skupinu Západ, stejně jako Hradečtí, dokázala ovládnou, navíc ještě získala o bod navíc. V tabulce o pořadí ve vyřazovacích bojích mají taktéž o bod více, budou tak startovat z druhé příčky. Hráči plzeňské Škodovky se mohou pyšnit nejlepší úspěšností oslabení v extralize, která je neuvěřitelných 94,87 %. Pro Východočechy tak rozhodně nebude lehký úkol si přivést ze západu Čech body.

Druhým soupeřem pro dorostence budou kladenští Rytíři, které přivítají na svém ledě. Ti jsou na tom o poznání hůře, ve skupině Západ skončili na čtvrtém místě a do další části soutěže se jim přeneslo pouze 12 bodů, začínat tak budou až ze třinácté pozice. Poslední zápas v Karlových Varech nezvládli a prohráli 4:5, v Hradci se tak pokusí dostat na vítěznou vlnu. V cestě jim však bude stát rozjetý Mountfield.


Dorost: II/1, čt 28.11.2019
HC Škoda Plzeň Plzeň - Mountfield HK Mountfield HK
15:00
Junioři: 22 – ODLOŽENO, pá 29.11.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Piráti Chomutov Chomutov
17:00
Junioři: 23. kolo, so 30.11.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Verva Litvínov Litvínov
12:00
Dorost: II/2, so 30.11.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Rytíři Kladno Kladno
15:30