Akademie ČH
út 17.9.2019 | Natálie Fišerová | Foto: Karel Švec / Český hokej

Junioři se představí dvakrát doma, dorost čeká derby

Pro hradecké mládežníky se nová sezóna teprve rozjíždí, první zápasy však už mají za sebou. Junioři se po nepříliš povedeném startu budou snažit získat co nejvíce bodů, skvělou příležitost k tomu budou mít ve dvou domácích zápasech. Naopak dorostenci začali dvěma výhrami a budou na svá utkání chtít navázat. Šanci dostanou na ledě Pardubic, poté před vlastními fanoušky proti Budějovicím.

Dva domácí zápasy, juniorka přivítá Kometu a Jihlavu

Hradečtí mladíci mají zatím v nové sezóně odehrané čtyři zápasy. V nich ovšem nasbírali pouze tři body a v tabulce jim v tuto chvíli patří až patnácté místo. Po dvou domácích prohrách sice v Chomutově dokázali získat bod navíc v nastavení, poté ale padli na ledě Litvínova 1:4. Budou se tak snažit odčinit porážky a připsat si první domácí výhru v tomto ročníku.

Nejprve přivítají Lvi na svém ledě Kometu, té se daří v nové sezóně o poznání lépe a po dvou výhrách a jedné porážce na domácím ledě se nachází v tabulce se šesti body na osmé příčce. Během minulého ročníku na sebe celky nenarazily, můžeme tak očekávat zajímavý zápas, ve kterém se oba týmy budou snažit dostat na vítěznou vlnu.

Hned nato budou hradečtí junioři hostit jihlavskou Duklu. Ta zatím odehrála tři duely, v nichž získala pouhé dva body. V tabulce je tak až o dvě místa za Mountfieldem. Jihlavští doma padli dvakrát za sebou, naposledy zvítězili nad Slavií 4:3 po prodloužení. Oba mančafty se v předešlém ročníku střetly dvakrát, pokaždé se radoval hostující tým. Uvidíme, zda tomu tak bude i v probíhající sezóně.

Dorostenci zavítají do Pardubic, poté vyzvou Motor

Začátek ELIOD Extraligy dorostu se Východočechům vydařil. V prvním kole vyrazili do Mladé Boleslavi, odkud si přivezli všechny body po výhře 4:3. Den poté přivítali doma Jihlavu, nad kterou dokázali zvítězit 4:2. V tabulce se tak po dvou kolech nachází na třetí příčce, to ovšem prozatím nic neznamená, jelikož první tři týmy mají stejný počet bodů.

Jedním z nich je pardubické Dynamo, to dokonce během dvou zápasů neobdrželo jedinou branku a naopak jich 21 dokázalo vstřelit. Nejdříve doma porazilo vysoko 9:0 České Budějovice, ve druhém kole pak Tábor schytal na domácí půdě debakl 0:12. Minulou sezónu východočeské derby ovládli vždy hosté a hradečtí fanoušci si tentokrát jistě budou přát, aby klání plné emocí pokračovalo v této sérii i nyní.

Po výjezdu do Pardubic Královehradečtí přivítají pod Bílou věží Motor. Budějovičtí mají zatím na svém kontě jednu výhru a jednu prohru. Na úvod podlehli již zmíněnému Dynamu, poté vyhráli na ledě Techniky Brno vysokým rozdílem 5:0. Vzájemné zápasy předešlého ročníku vyšly lépe Hradeckým, v obou případech totiž dokázali nad Budějovicemi zvítězit.

Dorost: 3. kolo, čt 19.9.2019
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Mountfield HK Mountfield HK
17:15
Junioři: 5. kolo, pá 20.9.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Kometa Brno Kometa
15:00
Junioři: 6. kolo, so 21.9.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dukla Jihlava Jihlava
12:00
Dorost: 4. kolo, so 21.9.2019
Mountfield HK Mountfield HK - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice
15:15