Mountfield HK 

úterý 21.8.2018 v 17:00Mountfield HK
Orli Znojmo

Orli Znojmo


Prodej vstupenek
Junioři skvěle napodobili A-tým. Bez zaváhání ovládli domácí Mountfield Cup!

Junioři skvěle napodobili A-tým. Bez zaváhání ovládli domácí Mountfield Cup!

19.08.2017 | Martin Voltr

Před dvěma týdny slavili dospělí hokejisté Hradce Králové další triumf na Mountfield Cupu, nyní je napodobili jejich mladší kolegové. Junioři předvedli parádní krasojízdu prvním ročníkem domácího turnaje, ve dvou dnech si poradili s Mladou Boleslaví, Znojmem, Karlovými Vary i Slovanem Bratislava – to všechno bez ztráty bodu a s fantastickým skóre 12:1!

Po hokejové stránce se hradecký tým jako milý hostitel rozhodně nechoval, svým soupeřům totiž ve vzájemných zápasech nedopřál žádnou radost. Gólovou tedy ano – alespoň Znojmo v pátek odpoledne jednou překonalo hradeckou obranu. Ve zbylých třech zápasech Východočeši udrželi čisté konto, o což se s přispěním celého týmu postarali rovnoměrně všichni tři brankáři – Matěj Bartozel, Štěpán Kouba a Daniel Dvořák.

Aleš Krátoška: Jsme rádi za vítězství, ale je to jen příprava

Mountfield zdolal postupně Mladou Boleslav 2:0, Znojmo 4:1, Karlovy Vary 4:0 a Slovan Bratislava 2:0. V posledním jmenovaném zápase šlo o zlato oběma týmům, Slovanu by připadlo v případě tříbodové výhry, ovšem lví parta nedopustila zaváhání a došla na vrchol. „Chtěli jsme navázat na seniorský Mountfield Cup, na úspěch našeho týmu. A to se nám podařilo. Myslím, že všechny čtyři zápasy byly kvalitní a že pro všechny týmy to byla příprava, která trenérům i hráčům ukázala, jak na tom jsou. Podle mě to účel splnilo,“ říká trenér hradeckého týmu Aleš Krátoška.

Turnaj přinesl zajímavou konfrontaci týmů ze tří soutěží. Slovan skončil druhý, Znojmo z rakouské EBYSL poslední; mezi ně se vklínily třetí Vary a čtvrtá Boleslav. „Jsme rádi za vítězství. Zahráli si všichni kluci, mají radost, že to vyhráli. A myslím, že jsme ještě mohli proměnit spoustu dalších šancí. Na druhou stranu, skóre je takové, jaké jsme před turnajem chtěli. Hlavně v inkasovaných brankách. Naším cílem bylo vycházet z dobré obrany,“ pochvaluje si kouč, jenž v čele střídačky stojí s asistentem Miroslavem Řehákem.

„Nicméně je to jenom příprava a sezóna začíná osmého září,“ dodává jedním dechem. Ví proč, neboť loňská přípravná fáze se juniorům hodně povedla, v soutěži pak ale úspěšní nebyli. Letos z dosavadních devíti zápasů prohráli jen jednou, podobný scénář tak budou chtít v extralize odvrátit.

A k tomu vede ještě kus cesty. „V každém utkání jsme dělali chyby, které klukům říkáme. Od špatné rozehrávky, předržování kotouče, nastřelení prvního hráče... V jednom zápase i zbytečné fauly. Přesilovky byly taky hodně syrové, tam jsme kluky hodně protáčeli. Určitě je ještě na čem zapracovat,“ ví Krátoška.

Trenéři všech týmů mohli vidět, jak jejich svěřenci pracují pod únavou, zejména to pro ně bylo přínosné. „A jsme rádi, že se nikomu nic nestalo. Turnaj proběhl úspěšně, pan Zákravský to měl všechno připravené. Chtěl bych mu poděkovat, organizace klapla bez sebemenších problémů,“ dodává hradecký kouč.

Jaroslav Zákravský: Příště bych chtěl pozvat i další týmy

Právě vedoucí juniorky měl celý turnaj „na svědomí“. Bez Jaroslava Zákravského si jde hradeckou mládež už dlouhou dobu jen těžko představit, teď pod jeho rukama vyrostl na zimním stadionu povedený dvoudenní podnik. „Z mého hlediska se turnaj vydařil. Splnil účel – abychom se přiblížili k turnaji, který pořadalo áčko. Měli jsme pozitivní ohlasy na organizaci a všechno dění kolem. Dokonce, což se stává málokdy, byli pochváleni i rozhodčí. Jejich výkony byly na dost vysoké úrovni,“ říká Zákravský.

Po letošní zkušenosti tak určitě bude chtít na úvodní ročník Mountfield Cupu junior navázat. „Chtěl bych pozvat i další týmy, turnaj by mohl proběhnout ve větším měřítku. Mohly by tady být i týmy ze zahraničí. Letos jsme se domlouvali s Minskem, to nakonec nedopadlo, což nás mrzelo. Ale zdatně ho zastoupilo Znojmo,“ zmiňuje celek, na jehož střídačce stál dřívější hradecký trenér Miroslav Vybíral.

Na začátku srpna slavil pod Bílou věží obhajobu prvenství A-tým, junioři teď jako by pochytili vítěznou náladu, která na ledě zůstala. I ostatním se ale v Hradci líbilo. „Velké poděkování patří klubu Mountfield HK, který nám umožil turnaj uspořádat. Pomohli nám po všech stránkách, při organizaci nám vyšli vstříc. Chtěl bych poděkovat i všem dalším, kteří se na turnaji podíleli,“ dodává Jaroslav Zákravský.

Výsledky zápasů

Pátek 18. srpna:
Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:0
Slovan Bratislava – Karlovy Vary 4:3sn
Mountfield HK – Orli Znojmo 4:1
Karlovy Vary – Mladá Boleslav 5:0
Slovan Bratislava – Orli Znojmo 5:2

Sobota 19. srpna:
Mountfield HK – Karlovy Vary 4:0
Mladá Boleslav – Slovan Bratislava 3:2sn
Karlovy Vary – Orli Znojmo 2:1sn
Slovan Bratislava – Mountfield HK 0:2
Mladá Boleslav – Orli Znojmo 8:2

Statistiky zápasů najdete v tomto článku.

Konečná tabulka turnaje

Pklub Z V Vp Pp P VB : IB B RB
1. Mountfield HK 4 4 0 0 0 12 : 1 12 +11
2. HC Slovan Bratislava 4 1 1 1 1 11 : 10 6 +1
3. HC Energie Karlovy Vary 4 1 1 1 1 10 : 9 6 +1
4. BK Mladá Boleslav 4 1 1 0 2 11 : 11 5 0
5. Orli Znojmo 4 0 0 1 3 6 : 19 1 -13

Individuální ceny

Nejlepší brankář: Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava)
Nejlepší obránce: Tomáš Kynčl (Mountfield HK)
Nejlepší útočník: Zdeněk Křížek (BK Mladá Boleslav)

Fotogalerie

     
 
 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice